Jump to content
php.lv forumi

Audits 55


Recommended Posts

Čau visiem!

www.audits55.lv

Uztaisīju lapu te vienam ģimenes biznesam. Mana pirmā. Par dizainu - taisīju tieši tā, kā man lika taisīt.

Es it kā pie SEO centos piestrādāt - kā mācēju tā sanāca, bet pāris jautājumi attiecībā uz varbūt pavisam nenozīmīgiem sīkumiem:

 

1) man visi linki beidzas ar /, bet ja tas, piemēram, tiek izdzēsts, tad (mod_rewrite) tāda lapa neeksistē un redirekto uz sākumlapu. netaisīju, lai strādā gan ar, gan bez, jo tad man CAPTCHA nestrādā - kontaktu sadaļā tiek includota kontakforma, kurā no php faila tiek ģenerēta bilde kā img. tātad nestrādāšanas gadījumā bilde nav redzama, lai gan ar norādes veidu - relatīvs, absolūts - tam nav nekāda sakara. tam ir tiešs sakars ar šo te slašu .htaccess'ā.

 

vai tāds sīkums vai slash ir vai nav kaut ko maina SEO?

 

2) un vēl - zinu, ka html sitemap ir domāts jūzeriem, bet xml sitemap ir domāts SE, bet, ja es vēl uztaisu html sitemap, tas dot kaut kādu papildus ieguldījumu SEO?

Edited by Jay Kay
Link to comment
Share on other sites

1) "taisīju tieši tā, kā man lika" ir laba atruna. Piedod par tiešumu, bet navigācija, kas ir izveidota lapā ir vienkārši absolūti tizla un nekāds SEO tur neko nepalīdzēs. Nu nevar apakšsadaļas likt stāstījuma/jautājuma teikuma formā augstāk par pašu sadaļas nosaukumu.

 

2) Kontaktus parasti var vienkārši iemest footerii, kas man šajā lapā diezgan pietrūka

 

3) Nav īsti pareizi, ka bez skrollēšanas uz parasta laptopa ekrāna tikai 1/4 redzamā laukuma aizņem jēdzīga informācija - pārējais viss ir "ūberdizains".

 

4) Captcha tev bez / galā nestrādā visticamāk tāpēc, ka tu neesi pielicis noteikumu, ka mod_rewrite noteikumi sāk strādāt tikai tad, ja fails neeksistē:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
+ visi pārējie tavi Rewrite nosacījumi

 

5) Parasti mēģina arī automātiski noteikt lapas apmeklētāja potenciālo valodu, lai lielai daļai cilvēku valodas izvēle (kas atkal ir realizēta diezgan "radoši") vispār nebūtu jāizmanto.

Link to comment
Share on other sites

piekrītu kaklam par kritiku taču/un...

 

4) Captcha tev bez / galā nestrādā visticamāk tāpēc, ka tu neesi pielicis noteikumu, ka mod_rewrite noteikumi sāk strādāt tikai tad, ja fails neeksistē:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
+ visi pārējie tavi Rewrite nosacījumi

tā nu gluži ne. visi RewriteCond attiecas tikai uz tuvāko RewriteRule. pārējās/tālākās rules atkal ņems visu: gan īstos path, gan virtuālos

 

es iesaku sākumā ielikt šādas rindiņas

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteRule .* - [L]

pēc tam gan var rakstīt, cik daudz rules vien vajag, un visas attieksies tikai uz virtuālajiem path

 

5) Parasti mēģina arī automātiski noteikt lapas apmeklētāja potenciālo valodu, lai lielai daļai cilvēku valodas izvēle (kas atkal ir realizēta diezgan "radoši") vispār nebūtu jāizmanto.

ļoti laba doma! es arī biju līdz tam aizdomājies, bet vēl neesmu norealizējis. kā tu iesaki to darīt? detektēt valsti (un līdz ar to arī valodu) pēc ip? vai ir arī kāds radošāks/krutāks veids?

 

aa droši vien parsē http user agent stringu? anyway, ja nav žēl, mosh padalies ar savu noderīgo funkciju, kas detektē valodu ;) tādu valodas detect kodu droši varētu likt pie noderīgām funkcijām http://php.lv/f/topic/15423-noderigas-funkcijas/

Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

Ja potenciālie lapas klienti 99% ir latvieši, tad vienkārši liekam lv kā noklusēto, pārējie atradīs karogus lapas labajā augšējā stūrī. Ja sadalījums ir savādāks, tad var skatīties kaut vai IP.

Link to comment
Share on other sites

Ja potenciālie lapas klienti 99% ir latvieši, tad vienkārši liekam lv kā noklusēto, pārējie atradīs karogus lapas labajā augšējā stūrī. Ja sadalījums ir savādāks, tad var skatīties kaut vai IP.

Manuprāt pilnīgi nepareiza pieeja.

*.LV domens norāda uz Latviešu valodu.

Teiksim mani tracina firmas, kur *.LV zonā, pamat valoda ir ru vai eng. Manuprāt tā ir NECIEŅA pret valsts valodu !!!

Protams, ja klienta- IP, ir jau iepriekš reģistrēta, tad var piedāvāt citu valodu.

Link to comment
Share on other sites

kanādiešu valodu un beļģu valodu :D:D:D

 

ok, kanādā droši vien, ka franču. hmm, tomēr labāk angļu

bet par beļģiju hvz

 

šajā gadījumā būtu vērts nočekot to user agent stringu, jo tur browsera valoda arī bieži uzrādās. taču lv gadījumā no tā varētu būt maz tolka, jo daudzi lieto anglisko versiju, lai gan tā tendence mainās. skatos, ka tgd daudziem ir lv interfeisi, taču man angliski labāk patīk

Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt pilnīgi nepareiza pieeja.

*.LV domens norāda uz Latviešu valodu.

Teiksim mani tracina firmas, kur *.LV zonā, pamat valoda ir ru vai eng. Manuprāt tā ir NECIEŅA pret valsts valodu !!!

Protams, ja klienta- IP, ir jau iepriekš reģistrēta, tad var piedāvāt citu valodu.

Kas tur nepareizs? Ja 99% firmas klientu ir krievvalodīgie un viņiem ir .lv domēns, viņiem ko, likt latviešu valodu kā noklusēto tikai tāpēc, ka domēns beidzas ar lv? WTF?

Link to comment
Share on other sites

tiešām vilks, tev ir interesanta loģika. ko tad īrijas un anglijas latviešiem arī ieteiksi defaulto valodu uz co.uk domēna likt kā angļu??? vai tomēr latviešu, kurā viņi runā?

 

kr4 vieta nav svarīga. svarīgi ir cilvēki ;)

Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt pilnīgi nepareiza pieeja.

*.LV domens norāda uz Latviešu valodu.

Teiksim mani tracina firmas, kur *.LV zonā, pamat valoda ir ru vai eng. Manuprāt tā ir NECIEŅA pret valsts valodu !!!

Protams, ja klienta- IP, ir jau iepriekš reģistrēta, tad var piedāvāt citu valodu.

 

LV domēns norāda uz Latviju, nevis uz valodu. Latvijā dzīvo ~40% cittautieši.

 

kā piemērs(1. rezultāts guglē) http://www.fjc.ru/ - kkāds ebreju .ru domēns angļu valodā

Edited by php newbie
Link to comment
Share on other sites

par lietotāja valodas noteikšanu man ir pilnīgi vienalga

pirmkārt jau tādēļ, ka tas neko nemainīs. vai lietotājs, ienākot manā lapā, redzot, ka noteikta viņa valoda sapriecāsies un kļūs par manu klientu uzreiz:)?

otrkārt jau tādēļ, ka var aizšaut garām neskaitāmu iemeslu dēļ un ir iespēja salauzt to, kas nav saplīsis.

un treškārt vai tad tik grūti ieraudzīt un nospiest uz tiem karodziņiem?

 

varētu vienīgi pirmo lapu vispār aizvākt{?}

 

navigācija, kas ir izveidota lapā ir vienkārši absolūti tizla un nekāds SEO tur neko nepalīdzēs.

Tu to domā vienkārši, ka nedod nekādu ieguldījumu SEO jeb pat izdara pretējo?

 

bet vispār drīkst vai nedrīkst/pieņemts/nav pieņemts... man arī no sākuma, kad pateica tā izdarīt, es teicu, ka tā parasti nedara. katram savs viedoklis, bet es uztaisīju eksperimentu - palūdzu 5 cilvēkiem aplūkot lapu. nu lai vai teica, ka jā - parasti nedara, bet nu neviens jau neapjuka un nebija tā ka nesaprata, kur jāspiež/kas jādara. ja navigācija būtu sarežģītāka, tad noteikti tā nevarētu darīt.

 

par to ūberdizainu. piekrītu - neesmu nekāds megadizaineris, bet meibī kādam ir idejas, kur kaut kādus sīkumus varētu pielabot?

 

paldies 2easy par

 

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteRule .* - [L]

 

tagad viss strādā.

 

un vispār tiešām paldies par ieteikumiem un kritiku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...