Jump to content
php.lv forumi

2 smiekligi jautajumi, bet neatradu atbildes


vitao.web

Recommended Posts

Labdien!

 

Ka jau redzat iedalu "Iesācējiem" tad es arī tāds esmu, un netaisos sevi par web devloperi vai programmetaju taisiit. Tadel esiet maigi pret mani :P

 

1) Ko lietot labāk include vai require? [ ATBILDETS ]

 

2) Piemeram lieku index.php failus: [ ATBILDETS ]

require('tiles/head.php');
require('news/zinas.php');
require('tiles/right.php');
require('tiles/foot.php');

 

Un man tajā failā zinas.php ir linki un pie linkiem gribejas piemest smukas bildites, bet kad tas viss izdarits, skatoties index.php tur tas bildites nav. kas varetu but par iemeslu. zinas.php faila emsu noradijis pareizu celu uz bildem, bet ja skatas no index.php faila, tad tas ir nepareizas, ko Jus iesakiet? Varbut norādīt celu uz bildi ta ka itka tā butu no index.php? piemeram: ../news/bildes/bilde1.jpg nu kaut ka ta :)

Edited by vitao.web
Link to comment
Share on other sites

Galvenā atšķirība starp include() un require() ir tāda, ka ja fails, kuru mēģini "includēt()" neeksistē, tad ir brīdinājuma stāvoklis, taču skripts turpina izpildīties. Savukārt, ja neeksistē (nav tiesību vērt vaļā utt) fails, kuru mēģini "requirēt()", tad skripts apstājas ar fatālu kļūdu un nekas tālāk neizpildās.

Link to comment
Share on other sites

Esmu iesācējs.. bla bla bla.. nesitiet stipri... bla bla bla. <--- bez šī visa var arī iztikt :)

 

Include no require atškirās ar vienu lietu - ja inklūdo neeksistējošu failu, izmet warningu un skirpts izpildās tālāk. AR require visa lapa nofeilo, un nekas tālāk neizpildās...

 

bilžu ceļi (html daļa) jānorāda tādi, lai pēc tiem var atrast bildi no aktuālās atrašānās vietas (tā kas ir adreses logā).

 

Bet ja failā (A) inklūdo failu (B), kurā inklūdo failu ©, tad ja C failā vēl kko inklūdo, tad pamata ceļš ir tas A (ja ir norādīti relatīvi ceļi).

Link to comment
Share on other sites

1) cik zinu, tad inklūdo abi vienādi, bet, ja inklūdotais fails neeksistē, tad lietojot include() izmet erroru, bet lietojot require() lapa sabrūk

 

2) norādi ceļu uz bildi no root foldera, tad derēs vienalga vai index.php, vai news/zinas.php

Link to comment
Share on other sites

Uz otro jautājumu, ja pareizi sapratu, tad - jā: tev visi ceļi ir jānorāda tā kā tiem būtu jābūt pret failu, kurā tiek includēts konkrētais fails.

tātad divi varianti:

vai nu absolūtais ceļš /cels/uz/bildi/bilde.jpg (absolūtais attiecībā pret weba pamatkatalogu)

vai arī relatīvais (kā jau pats rakstīji)

Link to comment
Share on other sites

Nu paldies par atbildem!

 

 

Briedi, zinu ka bez ta "emsu iesacejs utt, var iztikt" bet jautajums bija manuprat tik vienkars, ka Jums , kas jau zin šo lietu labi, tas viss liekas smiekligi un Jus domajat ka "Kā kko tādu nevar zināt utt". Tādēļ uzreiz sak, ka esmu iesācējs, lai nedoma TIK slikti pa mani :D

 

 

P.P.S Nakosa problema. Respektivi ir tas dalas ko noradiju un ieks head.php man ir menu..

 

<li><a href="./" title="Home" class="current">Home</a></li>

 

Ka panakt, piemeram ja ir ieets cita includota sadala, ka lai dabu kad tas ir tas current? :(

Edited by vitao.web
Link to comment
Share on other sites

ja tu to failu inklūdo dažādās lapās ar dažādam adresēm, piemēram, index.php un admin/index.php, tad visviegļak tev pašām būtu veidot adrešu linkus no galvenās weblapas direktorijas (piemēram, C:/web/htdocs/ vai D:/appserv/www/).

ja tev lapa stāv folderī xyx, tad adrese būs /xyx/

ja stāv uzreiz galvenajā mapē, tad vienkārši /

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...