Jump to content
php.lv forumi

Skaistu template veidošana


yeahz

Recommended Posts

Kaut kad sen atpakaļ atceros, ka viens no argumentiem bija, ka tad varot ērti templeitus labot arī neprogrammētāji savos dreamweaver vizuālajos editoros. Tā kā HTML komentāri netraucē, bet PHP source traucē, tad, iespējams, ka tas kādam arī palīdz.

Link to comment
Share on other sites

Šādu template language var izmantot, teiksim, lai izveidotu tādu kā savu sandbox vidi, kur var izpausties. Kā piemēru varu minēt Tumblr dizaina veidošanu. Viņi izmanto {šāda_tipa} lietas, lai ievietotu mainīgos, veidotu ciklus, utt. Šādām lietām es to vēl saprotu. Iepriekš ir izveidoti visi mainīgie kas ir pieejami un bloki un kā tos izvadīt var izdomāt pats lietotājs. Tādā veidā nevarēs ierakstīt, piemēram

 

<div>
   <p>Te ir putniņi un es neko nenojaušu</p>
</div>
<?php
function do_evil_shit() {
   //te es izdaru kaut ko ļaunu
}

do_evil_shit();
?>
<div>
   <p>Putniņi ir miruši :(</p>
</div>

 

To pašu var izmantot, piemēram kādas iekšējās sistēmas (CMS) lapas noformēšanai, kura nav 100% statiska, bet gan dinamiski-statiska. Esmu izmantojis Liquid tādām lietām.

 

Bet lai rakstītu skatus (views) ar tādu valodu (piemēram izmantojot Smarty), tad nu nē - esmu pret to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kkā man iepatikās ar templatiem, ka kods atdalīts no htmla + ir izmantojami vienkārši if-i un cikli templatē.

Šķiet, ja rakstītu to pašu iekš PHP, tad nav tik pārskatāmi.

Bet, protams, par ātrdarbību un citām lietām noteikti visiem te ir taisnība...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...