Jump to content
php.lv forumi

nopirkt webveikalu


wrt

Recommended Posts

Ir doma par laba, daudzfunkcionaala web veikala pirksanu (nekadu opensource, jaabut pashu rakstiits ar iespeju velak pievienot dazus specifiskus moduljus). Bet gribu iegaadaties nevis gatavu, uzinstaleetu, bet ar visu source code.

 

Profi, apgaismojiet, ludzu:

 

1)ja perku uzinstaletu (tb. kads man to uzinstalee uz mana servera no sava source code, kaa to saprotu), vai butu iespejams to pec tam pasam parveidot un paarinstalet(?) no jauna kadaa citaa dizaina versijaa?

Respektiivi, cik butiski ir sanemt ipasumaa visu pilnu versiju ar source code, ja grib velak ko paarveidot? Jeb uzinstalets nozimee tikai to, ka jau savienots ar datubaazi un uzlikts uz servera, resp. to pats var velak easy paarveidot?

 

3) cik tads pasakums varetu maksaat?

 

Ceru, ka vareju korekti izteikt, ko iisti gribu. Ja vaicaaju kat kadaa aplamaa veidaa, sorri, neesmu programmetajs, tikai dizaineris ar vispareju "apmeeram" sajeegu par programmesanu.

 

Ceru uz jusu atsaucibu, paldies.

Link to comment
Share on other sites

ja ir source un instalācija, kas datubāzē izveido tabulas un ievada sākumdatus, tad varēsi to lietot vēl un vēl pēc savas patikas. ja kko gribēsi mainīt, tad gan ir jāsaprot kods. lai mainītu tikai dizainu, gan jāprot ir tikai bildītes nomainīt un nedaudz arī html/css. bet izstrādātājam to anyway būs vieglāk izdarīt

Link to comment
Share on other sites

ja ir source un instalācija, kas datubāzē izveido tabulas un ievada sākumdatus, tad varēsi to lietot vēl un vēl pēc savas patikas. ja kko gribēsi mainīt, tad gan ir jāsaprot kods. lai mainītu tikai dizainu, gan jāprot ir tikai bildītes nomainīt un nedaudz arī html/css. bet izstrādātājam to anyway būs vieglāk izdarīt

 

 

bet ja ir tikai instalacija bez source?

 

mani neinteresee primitiivi nomainiit bildiites, bet piesaistit pavisam jaunu dizainu klaat, resp, kaut kas no koda jalabo, un darboties talak ar sho shopu, nomainot moduljus, u.c.

Edited by wrt
Link to comment
Share on other sites

Nu php jau nekompilējas un tev vienmēr būs source un vienmēr varēsi redzēt kodu un labot pēc savas patikas...

 

 

bet ja tomeer nav source? hm, tatad jamegina vienoties, lai izstraadatajs pardod ar source...

Edited by wrt
Link to comment
Share on other sites

source tie jau ir tie php/js/css/htm faili. php un viss pārējais kods ir source

 

izstrādātājs gan var šo source iekodēt (google: "php encoder" vai "js encoder"), un tad gan būs grūti kko izmainīt, bet tad vajag pateikt, lai tā nedara ;)

 

instalēt nozīmē

1) uzkopēt/uploadot failus uz servera

2) šo to pakonfigurēt

3) izpildīt sql, kas datubāzē izveido tabulas & ielādē sākumdatus

Link to comment
Share on other sites

source tie jau ir tie php/js/css/htm faili. php un viss pārējais kods ir source

 

izstrādātājs gan var šo source iekodēt (google: "php encoder" vai "js encoder"), un tad gan būs grūti kko izmainīt, bet tad vajag pateikt, lai tā nedara ;)

 

instalēt nozīmē

1) uzkopēt/uploadot failus uz servera

2) šo to pakonfigurēt

3) izpildīt sql, kas datubāzē izveido tabulas & ielādē sākumdatus

 

jaa, paldies, tu profesionaalak pateici

bet es to visu taa ari saprotu, taa ka ok

 

 

 

tatad, ja jau man visi shie faili ir uz servera (neiekodeeti), tad jau es varu talak riikoties pec sirds patikas, taa sanaak?

 

redz, ar jusu atbildem man jautajums ari nokonkretizeejas - taatad, man vajadzetu nekonfigureetu "paketi", source kodu (jeb kaa nu kursh to sauc), lai talak varetu pats konfigureet, izmainiit, utt. Laikam taa.

Edited by wrt
Link to comment
Share on other sites

Principā, ja tev ir tikai jau uzstādīts veikals, vienmēr var uztaisīt datubāzes back-up`u un nokopēt visus failus, un vēlāk izmantot šo "instalāciju" neierobežoti daudz reižu, tikai pielabojot konfigurāciju, kas ir kaut kur failos... Tikai, kā ar tiesībām to darīt ;)

Link to comment
Share on other sites

Manas pārdomas par jautājumu:

Pārveidot, protams, būs vieglāk, ja ir pieejama source. Ja nav pieejama source, tad sanāk, ka tai sistēmai ir vismaz jābūt kaut kādai "pseidoprogrammējamai" sadaļai, kaut kādas templates utt, kuras vari mainīt pēc savas patikas.

 

Patiesībā internetveikals ir tikai un vienīgi tava veikala fasāde - pašā uzņēmuma darbībā tā gan visbiežāk ir kritiska komponente, taču ir daudz kritiskākas lietas, kuru nefunkcionēšana sagraus jebkuru uzņēmējdrbību viens-divi. Noliktava, preču uzskaite, grāmatvedības lietas un rēķinu izrakstīšana, piegāde, izejvielu un preču pasutīšana, ražošana (jā, ja tukšos USB vāciņos ieskrūvē cieto disku, tā jau ir ražošana, tāpat, ja iepako pārdoto preci, arī tā ir ražošana) - un ir jābūt vispirms skaidrībai par šīm lietām, kā tās realizēt un tad arī zināsi, ko tieši no internetveikala vajag.

 

Norēķinu veidi, preču kataloga organizēšana (ar tādām lietām kā preču fotogrāfiju dabūšana/izveidošana), kategorizēšanu un komplektēšanu iespējas. utt.

Link to comment
Share on other sites

Principā, ja tev ir tikai jau uzstādīts veikals, vienmēr var uztaisīt datubāzes back-up`u un nokopēt visus failus, un vēlāk izmantot šo "instalāciju" neierobežoti daudz reižu, tikai pielabojot konfigurāciju, kas ir kaut kur failos... Tikai, kā ar tiesībām to darīt ;)

 

 

:) par eetisko pusi shoreiz nee, man tehniskos jautajumus gribejas nokonkretizeet

 

domaju, ka gluzi taa jau nav, ka bez izstraadataja var iztikt - kursh tad moduljus pierakstiit klat vares vislabak, ja ne pats idejas autors? taa ka sadarboties tik un taa sanaktu, lidz ar to jautajums par tiesibam atrisinaatos normaalaa veidaa

 

kapec to visu gribu noskaidrot - negribas gluzhi loham buut un prasit pec tam palidzibu lietaas, ko pats viegli var izlabot vai paarveidot (te es par dizainu vairaak)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...