Jump to content
php.lv forumi

Vecā labā tēma par darba tirgū programmētājiem, testētājiem un izstrād


Java

Recommended Posts

Ieskatoties šad tad IT darbu sludinājumos, uzklausot dažreiz, kad nav ko darīt "vietējos potenciālos klientus" ar potenciālu makā (kas klasiski mēdz būt daži papīrīšu gabali, uz kuriem uzrakstīts divciparu vērtības skaitlis, ja tas izteikts latos), joprojām uzkrītošs ir pieprasījums tieši pēc PHP programmētājiem, krietni retāk - citām valodām! Interesanti, kāpēc tas tā ir, ja labi zināms, ka PHP ne tuvu nav tā labākā un spēcīgākā valoda un tādu spēcīgu valodu kā Python, C, C++, Java, C#, Objective C u.c. pārzinātājiem ir ievērojami mazākas iespējas no kā izvēlēties? Kādi ir galvenie iemesli jūsuprāt?

Link to comment
Share on other sites

PHP jau pamatos ir ļoti universāla, tāpēc tai ir liels comunity, liels gatavu un pusgatavu moduļus skaits, liels apmācību skaits visdažādākajās valodās, daudz bezmaksas rīki.

Tas ir kā apburtais loks, kurā tev nav iespēju uzvarēt:

 

1. Daudz lietotāji, rada daudz bezmaksas risinājumus (frameworkus, apmācības, gatavas aplikācijas, skriptu gabalus, utt.)

2. Lielais jau pusgatavo risinājumu klāsts straujāk palielina PHP lietotājus. Jeb jaunie lietotāji izvēlas PHP, jo to ir ērtāk apgūt.

 

 

Es pat teiktu, ka vienīgais, kas man īsti neapmierina, izstrādājot aplikācijas ar PHP ir tāda ideoloģiska nesaderības starp SQL datubāzi un manu aplikāciju, gandrīz vienmēr ir jābūvē kaut kāds datu apmaiņas abstrakcijas slānis.

Ja kāds izveidotu ātrdarbīgu risinājumu datu glabāšanai, kurš ir ideoloģiski tuvāks PHP, tad PHP vēl vairāk dominētu.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Es pat teiktu, ka vienīgais, kas man īsti neapmierina, izstrādājot aplikācijas ar PHP ir tāda ideoloģiska nesaderības starp SQL datubāzi un manu aplikāciju, gandrīz vienmēr ir jābūvē kaut kāds datu apmaiņas abstrakcijas slānis.

Ja kāds izveidotu ātrdarbīgu risinājumu datu glabāšanai, kurš ir ideoloģiski tuvāks PHP, tad PHP vēl vairāk dominētu.

Tam jau ir izdomāti risinājumi. Vismaz Java (sk. piemēram Java Persistence API, Hibernate). Par PHP nezinu - tur arī kaut kas noteikti ir. Bet "kurpnieku projektiem" tas tiešām nav vajadzīgs! ;)

 

WTF? Kur kas kad? Pamato! Atkal sākās? Sen neesi izārdījies, bet ārdīties gribās, ka speciāli jācep flame-war tēmas?

Izlasi vēlreiz un rūpīgāk, ko es rakstīju un pameklē googlē teoriju par programmēšanas valodām, salīdzinājumus, tai skaitā kvalitatīvus praktiskās pieredzes aprakstus.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...