Jump to content
php.lv forumi

Vienkārša DB struktūra


Absjeks

Recommended Posts

čau visiem!

meklēju "stuktura" un rezultātos neko sev vērtīgu neatradu, tādēļ uzsāku jaunu topiku.

 

lieta ir superelementāra. neesmu profs, bet gribētu tāds kļūt, tādēļ šeit arī vēršos pie jums visiem.

 

taisu elementāru lapu ar 4 sadaļām:

par mums,

klienti,

pakalpojumi,

kontakti.

 

4 valodās būs - LV, ENG, DE, RU

 

katrā sadaļā būs kādi 3 jautājumi, piemēram,

zem "ParMums"


"ar ko mēs nodarbojamies?"

un neliels tekstiņš

(un vēl 2 līdzīgi jautājumi)

zem "Kontakti"

"kā mūs atrast?"

karte.

 

zinu, kā skriptu rakstīšu, tikai nevaru izdomāt vislabāko datubāzes struktūru tā, lai būtu tālredzīgāk. varbūt es pats visu sarežģīju, bet vienkārši šī man būs pirmā reālā lapa un vēl mātes uzņēmumam un varbūt tādēļ ar tādu slimīgu pedantismu pieeju tik vienkāršai lapai:D

 

mans variants:

tabula

"ParMums"

lauki q1, q2, q3 (kā jautājumu virsraksti) c1, c2, c3 (kā atbildes jautājumiem) un pēdējais lauks lang - valodai

tad attiecīgi nākošā tabula "Kontakti"

vai būs ok?

Link to comment
Share on other sites

3 jautājumu dēļ nedomāju, ka vispār ir vērts atsevišķu tabulu veidot. Es to visu veidotu 2 tabulās - valodas un saturs, kur saturs tabulā būtu visas pieminētās sadaļas - par mums, klienti, pakalpojumi utt. Kaut kā - saturs(id,title,content,lang_id,un_vēl_kas_vajadzīgs) Un tos jautājumus un atbildes būtu vienkārši kā teksts laukā content, nevis atsevišķi ieraksti db. Pēc saturs tabulas tu arī varētu menu veidot, papildinot to tikai ar jaunu ierakstu.

Link to comment
Share on other sites

katrā sadaļā būs kādi 3 jautājumi, piemēram,

zem "ParMums"

"ar ko mēs nodarbojamies?"

un neliels tekstiņš

(un vēl 2 līdzīgi jautājumi)

zem "Kontakti"

"kā mūs atrast?"

karte.

omg, katru paragrāfu taču nevajag likt savā tabulas laukā!!! tas viss ir viens kontents - viens lauks, kuru klients (kāds tās firmas darbinieks) var rediģēt pa taisno ar wysiwyg, piemēram, tinyMCE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...