Jump to content
php.lv forumi

Laika Ziņas


Roberts.R

Recommended Posts

Vakars labs!

Ticu, ka te ir jābūt cilvēkiem, kas ir taisījuši kaut kādus laika ziņu skriptiņus utt...

Man neko daudz nevajag. Es tikai cenšos atrast normālas lapas, kurās būtu diezgan brīvi pieejams rss vai xml, taču man kaut kā nesokas ar to meklēšanu.

Zinu, ka Yahoo ir baigi smuki viss uztaisīts, taču diemžēl, man vajag Siguldas pilsētu kā mērāmo.

Zinu, ka tur arī nav kaut kādas ūber meteo stacijas, bet tomēr, šur tur parādās dati arī no Siguldas.

 

Varbūt ir arī kaut kādi varianti, ka varētu vnk vilkt kaut vai no labslaiks.lv lapas tos datus (tur ir arī widžets), taču man skills aptrūkstas, lai to izdarītu.

 

Kāds varētu pastāstīt tomēr, kā šīs lietas notiekas?

Link to comment
Share on other sites

laika zinjas par Lielako dalju pasaules pilseetu gismeteo.ru

konkreti par LR sheit

Atjaunojs 4 reizes diena , par briivu dod prognozi 1 dienai ..

Visi dati pieejami XML formataa ( par katru pilseetu)

ir piejami dati:

dienakts laiks ( diena /vakars /nakts / riits)

Veja stiprums M.sek

veja virziens ( ziem , Ziem Austr ... Bezvejsh)

makonjainiiba (skidrs, dumakains, apmacies ...)

Nokrisnji ... (neliels Lietus, lietus, negaiss, Sniegs, krusa )

--

Tas viis ar 4 laika intervaliem, atkariiba kad pieprasi to XML ( ka jau mineju atjaunojas 4X dienaktii)

--

Ir ljoti kvalitatiiva instrukcija XML izmantosanai ... Kaa arii var pa tisno dabuut 'Baneriiti', kas uzradiis tuvako laika prognozi izveletajai vietai ( ja pasam slinkums veidot)

---

P.S. laika Prognozes briizjam krietni preciizakas nekaa no LR dienestiem ...

Link to comment
Share on other sites

Pie tam arī meteo.lv ir mēreni rijīgi uz naudas lietām. Ja tu gribi no viņiem oficiāli pirkt laika ziņas, nevis tās zagt, tad būs jānoskaita visai ievērojams cipars. Ja pareizi atceros, tur bija datu atjaunošana ik pēc 3h, par katru parametru pie katras atjaunošanas jānoskaita Ls 0.07 + PVN. Parēķinot sanāk, ka vienas stacijas viens parametrs (piemēram, gaisa temperatūra) izmaksā apmēram 200LVL+PVN gadā. Domāju, ka nav daudz mājas lapu, kas būtu gatavas tādu naudu noskaitīt.

 

Jāskatās gan kam tev tas ir nepieciešams, taču var izmantot risinājumu, ko tagad izmanto slēpošanas trases - termometrs + webkamera :)

 

Edit: reku atradu arī mailu:

Labdien!

Atsaucoties uz mūsu telefona sarunu, informēju par izmaksām:

 

1) ik 3st. gaisa temperatūra - 21 stacija

 

0.07*8 reizes d/n * 1 parametrs*30 dienas*12 mēn.*21 stac. = 4233,60 Ls gadā +PVN

 

2) ik trīs stundu mākoņainība - 7 stacijas (Liepāja, Ventspils, Rīga, Dobele, Skrīveri, Daugavpils, Alūksne)

 

0.07*8 reizes d/n * 30 dienas*12 mēn.*7 stac. = 1411,20 Ls gadā + PVN

Link to comment
Share on other sites

Man gadījusies ķibele.

Mēģināju atrast to XML kodu tieši Siguldai. Diemžēl tehnisku apsvērumu dēļ tas pagaidām nav pieejams.

Vai kādreiz jums ir tā jau gadījies?

 

Taču atradu internetā citu pilsētu XMLus ar ejošiem datiem. Taču es nevarēju izfiltrēt, kā varētu mazliet pačakarēties ar town id :) Diemžēl nesanāca dabūt ārā vajadzīgos datus.

 

----

 

Edit: Laikam tomēr atradu :) Čerez žē, bet atradu :)

Edited by Roberts.R
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

tik tas ka gismeteo piedaavaa laikazinhas 1 dienas ietvaros ...

Krieviem ir labs teiciens: 'Par velti, arii etikjis garshiigs'.

Nav problemu, par sliidzinoshi nelielu samaksu [ja liksi vinju baneri(laika zinjas jau apstradaatas), tad ups liidz 3 dienam par velti], shamie piedaavaa arii, prognozi uz vairak dienam.

Katraa zinjaa STIPRI letaak nekaa LR varjanti...

nevajag aizmirst, ka shiis prognozes vispar ir maksas pakalpojums, attiecigi vinji ir gandriz vieniigie, kas oficiali sajaa pasaules dalja piedava kauch kadus pakalpojumus bez maksas..

--

Parejie tapat perk, vai izmanto vinju pakalpojumus ( vienkarshi mazliet parstradaa datu formatu )

EDIT: kautkaa visi visu grib 'na haljavu'...

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...