Jump to content
php.lv forumi

Jautājums par IT blogiem utml. komunikācijas rīkiem.


Java

Recommended Posts

Labdien!

Jautājums paredzēts vairāk tiem, kam ir pieredze, veidojot vai uzturot IT blogu, publicējot rakstus, "twitterus" un tamlīdzīgi.

Tātad - vai savs IT blogs reāli palīdz dabūt IT darbus vai labus pasūtījumus? Sevišķi jau no ārzemēm (tad, saprotams, blogam jābūt angliski). Bet kā Latvijas un kā pasaules mērogā? Vienkārši domāju, vai ir vispār jēgas to veidot...

Link to comment
Share on other sites

Es brīvajā laikā šo to uzdrukāju blogā un ikdienā lietoju twitter, bet noteikti ne lai atrastu ar to darbu :)

 

Domāju, ka var - kādēļ gan ne? Vienīgais ir jāraksta ar atdevi, pareizus (gan gramatiski, gan saturiski) labus bloga rakstus. Blogs var noderēt kā tāds portfolio :) domāju, ka nekas tāds diži vairāk. Twitter lietojot var atrast darbu - diezgan bieži ir dažādi piedāvājumi + ja izmanto Search. Nekad gan nēesmu izmantojis to, lai tiešām kaut ko strādātu :)

 

+ rakstīt blogu ar domu nopelnīt nav vērts - pašam nebūs forši un ja pašam nav forši, tad arī raksti nebūs forši.

Link to comment
Share on other sites

Rakstīt protu, gan gramatiski, gan saturiski pareizi.

Ja blogs var noderēt kā "portfolio", tad tas jau ir daudz!

 

Ja raksta blogu bez mērķa, tad tieši tas galīgi nav forši... Un ja es rakstu blogu par darbu saistītām lietām, tērēju savu brīvo laiku, lai vēlreiz domātu par ar darbu saistītām tēmām (kā zināms, brīvajā laikā vēlams "atslēgties" no darba vispār), tad pilnīgi loģiski, ka es no tā sagaidu nenoteiktu atdevi - precīzi neizmērāmu, bet kā jau teicu, tie var būt jauni projekti, haltūras utml.

Protams, ja nav ko darīt, brīvā laika pietiek visam kam, arī blogam, var jau rakstīt, ne uz kādiem rezultātiem necerot! ;)

Bet manā uztverē darīt kaut ko bez konkrētiem mērķiem ir muļķīgi! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kad sāku mācīties PHP (ap 2001.-2002. gadu) intensīvi arī rakstīju blogā savus atklājumus, publicēju sakodēto, utt. Bija kaut kāds interesentu pulciņš, kas sekoja līdzi un kaut kad vēlāk (ap 2005. gadu) bija arī darba piedāvājumi. Vienu no piedāvājumiem/izaicinājumiem pieņēmu un vēljoprojām tur strādāju :).

 

Jēga veidot ir tad, ja tas pasākums tev neapstāsies pēc 4-5 rakstiem blogā, bet tu savas zināšanas varēsi labā līmenī nodemonstrēt ilgtermiņā. Rēķinies, ka laiks ir stipri gājis uz priekšu un, ja ap to pašu 2001. gadu kādam likās ievērības cienīgi, ka tu uztaisi savu bloga dzinēju, tad tagad kaut ko tādu publicējot vairumā gadījumu par tevi pasmīkņās.

Link to comment
Share on other sites

Bloga dzinēju tiešām netaisos pats veidot - zemē nosviests laiks un materiāls, pie tam, kāpēc izgudrot atkal divriteni? Ir jau gatavi bloga dzinēji, frameworki utt. Es labāk pat nopirktu līdz 50USD cenā kvalitatīvu bloga dzinēju, nekā tērētu savu laiku un veidotu to pats.

 

Varbūt kāds pārprata, bet es netaisos veidot izklaides blogu "laacz" stilā! Man nav laika tādām muļķībām, es uzskatu, pilnīgi normāli, ja tu publicē informāciju par to, ar ko nodarbojies savā jomā, ko esi izpētījis, atklājis un izanalizējis un citiem šī informācija varētu noderēt, tad sagaidi arī, ka tevi ievēros un ja ne piedāvās tev darbu, tad noziedos tev vai uzklikšķinās uz tekstuālās reklāmas tavā blogā. Kāpēc gan noliegt, ka ceru no bloga gūt arī kādus praktiskus labumus, tas ir tikai normāli - tērēt laiku, varbūt pat vairākas stundas nedēļā, rakstīt lietas par programmēšanu un cerēt, ka tas kaut kā atmaksāsies. Ne jau sevi ar to taisos izklaidēt.

 

Varbūt man jautājums bija jānostāda vispārīgāk - kā programmētājs sevi var labi pozicionēt internetā, lai iegūtu atpazīstamu ar savu kvalitāti un radītu vēlmi, uzticamību pasūtītājiem pie viņa griezties vai nopirkt no viņa kādu garadarbu?

Link to comment
Share on other sites

1) klientus, kam vajag kvalitatīvus rezultātus, var pievilināt ar tādiem pašiem darbiem + rekomendācijām no iepriekšējiem klientiem

2) klientus, kam vajag ātri un lēti, var pievilināt ar cenu

 

blogs vai kkāds labs resurss, ko pats esi radījis, protams, ir tikai pluss. taču ja gribi sevi reklamēt, tad ar blogu vien es domāju, ka nepietiks. var likt sludinājumus vai pat taisīt agresīvo mārketingu - apzvanīt firmas, piedāvāt savus pakalpojumus... kr4 keep moving. anyway viss atkarīgs no piedāvājuma/pieprasījuma attiecīgajā vietā un laikā: vai darba devēji stāv rindā pie darba ņēmēja, vai darba ņēmēji stāv rindā pie darba devēja ;)

 

un tie kas pelna ar blogu, manuprāt, vnk cenšas savākt pēc iespējas lielāku trafiku => klikšķus uz reklāmām

iespējams, pie pietiekami liela apjoma tas var ienest tik daudz naudas, ka vēl uz kkādiem darbiem vsp var neiespringt ;)

Link to comment
Share on other sites

1) klientus, kam vajag kvalitatīvus rezultātus, var pievilināt ar tādiem pašiem darbiem + rekomendācijām no iepriekšējiem klientiem

2) klientus, kam vajag ātri un lēti, var pievilināt ar cenu

 

Bet kā lai parādu savus darbus pēc iespējas lielākam interesentu lokam? Pie tam, vēlams starptautiskā tirgū UN Latvijas tirgū. Latvijā ir tas serviss CV-online, izmantoju, lai gan pamatdarbi tādi ir caur turieni atrasti, toties tas nav īstais rīks, kur meklēt pasūtījums, stundu likmju apmaksātas haltūras utml. Man neinteresē vietējo limonādnieku "krīzes darbi" par kapeikām, ASV manu darbu novērtētu ar vairākiem desmitiem dolāru stundā.

 

Es teiktu, ka mūsu valstī "software development", tai skaitā "web development" vairumā gadījumu ir pietiekami zemā līmenī - tāda "limonāde" vien - krāsa ir, garša ar kaut kāda, bet saturs un kvalitāte nekāda. Pat daudzas "web dizaina" firmas nespēj uztaisīt kvalitatīvu xhtml+css un ne jau par indiešu kapeikām, kur nu vēl par ko vairāk var būt runa...

 

Angļu valodu protu ļoti labi, gribas globālākas "haltūras" necīnoties kaut kādos "freelance" saitos ar 1000 indiešiem par "dzeramnaudu".

Link to comment
Share on other sites

Ir daudz dzirdeets, ka pasha taisiitais kaut kaads OpenSource atstaaj ljoti labu iespaidu un ja raksti CV + piemetini savu OpenSource, tad izredzes ir daudz lielaakas iepatikties darba deveejam.

 

Mans veidoklis ir taads, ka ja gribi darbu vai pieraadiit sevi starptautiskajaa liimenii, tad Latvijaa ar blogoshanu nav jeegas nodarboties, nu vismaz ne nopietni, jo saliidzinoshi ar pasaules plashumiem, Latvijas blogosfeera ir kaa peljke. Un jaa, piekriitu 2easy, daudz var paliidzeet agresiivais maarketings.

Link to comment
Share on other sites

Bet kā lai parādu savus darbus pēc iespējas lielākam interesentu lokam? Pie tam, vēlams starptautiskā tirgū UN Latvijas tirgū.

tad tik čivini skaidrā angļu valodā. tāpat arī raksti interesantus blogus par saviem darbiem un nedarbiem, un ja tautai patiks tas, ko raksti, arī citi blogeri sāks linkoties uz tavu blogu, pacelsies googles reitings, un tevi jau daudz vieglāk varēs atrast pēc tādiem keywordiem kā java,php,freelance,outsource,development,custom programming,maintenance,...

 

nez vai šis kko dos, bet var pamēģināt arī http://linkedin.com

 

starp citu, tajos pašos freelance saitos pēc vairākiem veiksmīgiem projektiem, ja dabūsi labas atsauksmes un labu reitingu, tad manuprāt jau varēsi prasīt lielākus ciparus no nākamajiem klientiem un tik un tā izkonkurēt arī visādus dempingotājus. vajag tik sākumā iebarot zivis ;)

 

Man neinteresē vietējo limonādnieku "krīzes darbi" par kapeikām, ASV manu darbu novērtētu ar vairākiem desmitiem dolāru stundā.

nju tad atrodi kādus kontaktus tajā ASV. kaut vai dabū rokā kādu no turienes latviešiem. un caur tiem meklē iespējas

 

Es teiktu, ka mūsu valstī "software development", tai skaitā "web development" vairumā gadījumu ir pietiekami zemā līmenī - tāda "limonāde" vien - krāsa ir, garša ar kaut kāda, bet saturs un kvalitāte nekāda. Pat daudzas "web dizaina" firmas nespēj uztaisīt kvalitatīvu xhtml+css un ne jau par indiešu kapeikām, kur nu vēl par ko vairāk var būt runa...

 

Angļu valodu protu ļoti labi, gribas globālākas "haltūras" necīnoties kaut kādos "freelance" saitos ar 1000 indiešiem par "dzeramnaudu".

vsp šādi teksti baigi atgādina Robi, kas pirms pāris gadiem šajā forumā par visko sūdzējās un kritizēja :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

2easy, par freelance, 1000 indiešiem un dzeramnaudu nekas nav melots. Lai tiktu pie pirmajiem freelance klientiem tajā pašā scriptlance.com ir mēreni jādempingo un dikti jāiespringst, lai tiktu pie labām atsauskmēm. Vienīgā nianse, ka kaut kādi trešo pasaules valstu pilsoņi dempingo nonstopā. Arī tad, kad viņiem jau ir virs 100 pozitīvām atsauksmēm. Dajebkurš nelielais darbs tiek novērtēts par servisa komisijas maksu + 1$ vai pat tīri ar servisa komisijas maksu. Tajā pašā laikā lielie darbi ir vienam cilvēkam grūti paceļami saprātīgos termiņos un nav dabūjami bez normālām atsauksmēm.

 

Sen sen atpakaļ (ap 2003. - 2004. gadu) dzīvojos pa scriptlance.com un pāris simtus dolāru tur arī nopelnīju. Kaut kādā momentā noķēru vienu klientu no Spānijas ar kuru sāku sadarboties ārpus scriptlance.com rāmjiem un kurš bija gatavs tīri atbilstoši arī maksāt pa taisno caur Western Union.

Link to comment
Share on other sites

Viss nav slikti, saku, ka vienkārši ir vismaz divi virzieni, kas man nebūt neapmierina:

1. tādi vietējie klienti, kam ir ļoti maz naudas vai arī viņi vēlas par ļoti mazu naudu uztaisīt sev "lielā piķa kāšanas" biznesu internetā, kas protams, nav īpaši reāli, šo klientu kompetence sfērā parasti ir ļoti zema, viņi paši īsti nezin, ko vēlas un ja zin tieši ko vēlas, tad bieži vēlas neatbilstošas vai pat neiespējamas lietas salīdzinot ar viņu maksātspēju un vēlmi. Par to runā ne tikai forumos, bet daudzviet. Protams, viņi atrod sev izstrādātājus, bet kā tai vecā teicienā "kā maksā, tā strādā".

2. "freelance" ārzemēs kā jau Kaklz te stāsta, diez vai tur ir jēgas konkurēt ar indiešiem par kapeikām, jo mūsu cenu līmenis pat laukos neatļauj tā "dempingot". Ja kāds skatījās raidījumu par ceļojumiem pa Indiju, tur arī varēja redzēt kā tur cilvēki dzīvo - nabadzīgi, vienos mēslos, nokārtojas uz ielām, karsējas saulē bezdarbībā, viņi pat izmanto govs mēslus, lai būvētu sev būdas. Lielākai daļai cilvēku ienākumi tur nepārsniedz 1USD dienā, attiecīgi, priekštats kaut kāds nebūt ir, "Human Development Index" tur ir pusotras reizes zemāks kā Latvijā, lai arī te visi brēc un gaužas, ka tūlīt kapos jāguļās.

 

Man interesē kaut kāds vidusceļš Latvijas vai globālajā tirgū. Esmu gatavs strādāt par zemāku cenu nekā ASV atbilstoša līmeņa programmētājs ofisā, manuprāt, tas jau arī ir viens no konkurences labvēlīgiem nosacījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Saistībā ar sava iepriekšējā ziņojuma izklāstu 1. punktā, atļaušos publicēt, manuprāt, uzskatāmu piemēru šādiem klientiem, citāts:

"Profesija: Programmētājs

Veids: Gabaldarbs

Teksts: Sveiki, man ir vajadzīgs skaists un acīm tīkams portāls vismaz 3 valodās, kur būtu:

3D sākumlapa

e-veikals

forums

e-pasts

sludinājumu portāls

spēles duraks, zole, dambrete, u. c.

meklēju lētāko variantu

 

p. s. portāls saistīts ar tehniku

Autors: vecais labais Edža".

Avots: zip.lv

 

Man uz šo paskatoties jau rodas aptuvenā vīzija par šo klientu, nezinu kā jums...

Link to comment
Share on other sites

attiecībā uz to sludinājumu, vajag ņemt vērā, ka pasūtītāji bieži vien ir ļoti parasti cilvēki, un kā tādiem viņiem nav priekšstata, cik kura lieta aizņem daudz laika, lai to uztaisītu. tāpēc viņi vnk paprasa visu, ko vēlās, un tad skatās, ko var atļauties un ko nē. ja piemēram visas tās spēles (duraks,zole,dambrete) var dabūt kā gatavus skriptus un pārējie komponenti (shop,mail,forum,sludinājumi) arī ir daudz maz gatavi un tikai jāpielāgo, tad atliek vien uztaisīt to 3D sākumlapu (ko visticamāk var outsourcēt, lai to uztaisa kāds flashists) un projekts gatavs! :))

 

bet ja viss jākodē pašam no 0, tad jau gan ir savādāk... :P

tāpēc cenas, ko viņam piedāvās, tiešām būs ļoooti svārstīgas

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...