Jump to content
php.lv forumi

labelis uz inputa


renathy

Recommended Posts

Lapai ir šāds CSS (daļa no tā) - http://paste.php.lv/ff18bc999bfeb6ce1af6cb98949f2439?lang=css

un šī ir pati lapa ) - http://paste.php.lv/00cfc696cb2fc4168db382cce64cc3d3?lang=html4strict

 

Nekādi nevaru saprast kāpēc labelis uzlien uz input boxa (FF, bet uz IE aiziet uz nākamo rindu). CSS ir kopēts no kaut kurienes, samazināts līdz minimumam, palabots, bet tagad vairs gudrība kā nenāk tā nenāk.

 

+ vēl vispārīgs jautājumas - pieņemsim, ka ir kādā lapā CSS kļūda, kā jūs to reāli meklējat/labojat?

piemēram, redzu, ka manā lapā kaut kādā tur login formā kaut kādā blokā ir CSS kļūda (kā šajā topicā sākumā), vienkārši skatīt ar firebug CSSu? tas nepalīdz. jo ja viens bloks iekš otra bloka utt... pie tam svešs CSS... pie tam nav ar to pieredzes...

Beigās izvilku no lapas to html ar visiem blokiem-iekšblokiem-iekšblokiem... tāpat izvilku CSSu un tad skatos... bet šitais process bija baaaigi ilgs.

Varbūt ir kādi ērti rīki?

 

R.

Edited by renathy
Link to comment
Share on other sites

Nezinu vai būs kas ērtāks par firebug. Tur tak vienam elementam var redzēt visus propertijus, no kā kas tiek mantots. Tā arī var sadzīt rokā. Var arī reālā laikā viņus mainīt un skatīties, kas sanāk. Ko vēl vairāk var vēlēties??? :)

Link to comment
Share on other sites

No rīta slinkums skatīties kodu un domāt :P

 

Bet, ja lieto Firefox, tad Firebug ir zuper + vēl Web Developer Tools. Ar Web Developer Tools var ātri sadzīt rokās vajadzīgo CSS selektoru.

 

Bet nu katram pārlūkam ir daudz maz savs veids kā to darīt. Es by default lietoju Chrome un tur jau ir iebūvēta tāda jauka lieta kā Developer Tools. Labais klikšķis uz elementa un Inspect Element man izdos visu ko vajag - CSS, atrašanos HTML utt. :)

 

Operai ir Dragonfly, kas laikam ir tas pats kas Firebug.

 

Par IE neko nezinu :D

Link to comment
Share on other sites

Var mēģināt labelim mainīt platumu (pašreiz ir 25%), css failā:

 

label {
color: #FFE4E1;
float:left;
width:25%;
margin-right:0.5em;
padding-top:0.2em;
text-align:right;
font-weight:bold;
}

 

Kaut gan es parasti formas laukus vispār izkārtoju tabulā, lai gan daudzi uzskata ka nelietot tabulas ir baigi advancēti.

Link to comment
Share on other sites

Aa un vēl, tieši tas kods kuru Tu iekopēji htmlā ir mazliet neprecīzs, vienam divam nav noslēdzošā </div>, tomēr nezinu vai pilnīgā kodā Tev ir tieši tas pats, tā ka šim arī pievērs uzmanību. Arī paplašinot label, iespējams, vajadzēs arī paplašināt divus, kas satur šo formu.

Link to comment
Share on other sites

Nekādi nevaru saprast kāpēc labelis uzlien uz input boxa (FF, bet uz IE aiziet uz nākamo rindu).

man gan labelis palīda zem input boxa, bet nju anyway, tas ir tāpēc, ka katrs browseris kkā pa savam interpretē w3c standartus/rekomendācijas. ie ir tendence tos vnk piekāst, bet firefox,opera,safari,chrome,... daudz maz cenšas tos ievērot. uzliec lielāku width, kā Maris-S ieteica. un labāk ar px, nevis %

 

+ vēl vispārīgs jautājumas - pieņemsim, ka ir kādā lapā CSS kļūda, kā jūs to reāli meklējat/labojat?

html/css validatori daudz ko pasaka, kur kādi errori...

http://validator.w3.org

http://jigsaw.w3.org/css-validator

es parasti taisu uz localhost un izmantoju "Direct Input", kad pa retam vajag nočekot kādu html/css

 

kad html/css ir valid, tad jau var ķerties arī pie firebug. bet savā kodā jau arī tāpat bez firebug palīdzības var ātri atrast, kur kādu css property ir jāpamaina

 

Kaut gan es parasti formas laukus vispār izkārtoju tabulā, lai gan daudzi uzskata ka nelietot tabulas ir baigi advancēti.

btw, es arī formas laukus izkārtoju tabulā ;) taču ne vnm (vnkāršākām formām iztieku bez tabulas). tabula formas lauku strukturizēšanai ir noderīga, kad vajag 2 kolonnas: vienā labeļi, otrā lauki, PIE NOSACĪJUMA ka labeļu garums nav fiksēts (vnk nav zināms), tb tas var mainīties, piemēram, atkarībā no izvēlētās valodas

 

tā tabulu nelietošana attiecas tikai uz lapas layoutu. savukārt tabulāriem datiem un tabulārām struktūrām tabulas IR jālieto ;) protams, ir cilvēki, kas pārspīlē un table tagu nelieto vsp. bet tā jau ir otra galējība...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...