Jump to content
php.lv forumi

Why?


cybercannibal

Recommended Posts

Nesen iegādājos to PHP latviešu grāmatu. Baigi labs priekš iesācējiem. Tiesa gan es lasīt varēju sākt tikai ap 60 lapaspusi, bet kopumā ņemot milzīgs prieks dzimtajā valodā lasīt tādas gudrības (gandrīz tik pat forši kā lasiīt PHP forumlistes :) ).

Kapēc latviešiem tik maz grāmatu? Vai tas liecinātu par vinu izgītības līmeni ?

Link to comment
Share on other sites

Nesen iegādājos to PHP latviešu grāmatu. Baigi labs priekš iesācējiem. Tiesa gan es lasīt varēju sākt tikai ap 60 lapaspusi, bet kopumā ņemot milzīgs prieks dzimtajā valodā lasīt tādas gudrības (gandrīz tik pat forši kā lasiīt PHP forumlistes :) ).

Kapēc latviešiem tik maz grāmatu? Vai tas liecinātu par vinu izgītības līmeni ?

I. Nu man liekas, ka izdevēji saprot cik maz cilvēku to grāmatu pirks. Jo Latvijā ir 30-40 % krievu + 90% cilvēku saprot krievu valodu. Jo krievu grāmatas šeit var atrast par visu. Es pats to valodu nesaprotu un man tā arī nepatīk.

 

II. Grāmatu par PHP (nu programm. vispār) nevar uzrakstīt cilvēks, kas nav apritē ar datoru pasauli, teiksim tā. Un šis cilvēks arī zina cik maz nopelnīs, jo atradīsis kautkādi "taupītāji" un GNU licenses atbalstītāji kas visu ieskenēs un saliks DC hubos / FTP serveros u.t.t

Link to comment
Share on other sites

Nesen iegādājos to PHP latviešu grāmatu. Baigi labs priekš iesācējiem. Tiesa gan es lasīt varēju sākt tikai ap 60 lapaspusi, bet kopumā ņemot milzīgs prieks dzimtajā valodā lasīt tādas gudrības (gandrīz tik pat forši kā lasiīt PHP forumlistes :) ).

Kapēc latviešiem tik maz grāmatu? Vai tas liecinātu par vinu izgītības līmeni ?

Tu padomaa cik mazs ir Latvijas tirgus. Neviens vienkaarshi vinjas nepeerk.

Link to comment
Share on other sites

Taa kaa biju klaat AutoCAD 2002 tapshanas briidii, tad zinu, ka nojiets ir sameeraa liels. Varbuut AutoCAD ir pieprasiitaaks. Ta4u maksa autoram par graamaatu bija ljoti, pat ljoti zema, kautgan darbs pie taas bija sameeraa nopietns. Luuk veelviens iemesls, kaapeec nav latvieshu graamatas. Graamatas rakstiishanai ir jaabuut biznesam, bet ja par to nevar nopelniit, tad arii taadu entuziastu atrodas sameeraa maz.

Link to comment
Share on other sites

Japiebilst veel ka PHP ir freeware opensource produkts. Ar taa izplatiishanu utt neviens nepelna. Neeksistee firmas kam no PHP rastos ienaakumi preteeji kaa tas ir AutoCADam kur pati perga maksaa krietni liidz ar to ir zinaams materiaals pamats un izstradataaju ieintereseetiiba dokumentacijas lokalizeeshanaa.

Link to comment
Share on other sites

pat ja visi forumrakstītāji saliktos kopa iztulkot piemeram php manuāli, tā teikt kaut lai aizpildītu php.lv, darbiņš milzīgs sanāks...

toties, ja tādu lietu uztaisit, varesim but gandariti :)

Link to comment
Share on other sites

Attieciibaa uz PHP manuaali kaareiz ir saakta kustiiba.. process gan ir apstaajies (ne muusu pusee) pie taa ka ir dabuuts CVS akounts tachu nav izveidots LV modulis dokumentacijai, liidz ar to principaa tulkoshanu normali nevar saakt..

Peec instrukcijas ir nosutiiti paaris maili uz @php.net bet diemzheel pagaidaam nav nekaadas atbildes.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...