Jump to content
php.lv forumi
  • 0

ECMAScript ES5 apstiprināts


indoom

Question

Beidzot pirms kādas nedēļas ap 4. decembri tika apstiprināts ECMAScript (zināms arī kā Javascript) jauns standarts ES5 ar Douglas Crockford lielu atbalstu un neatlaidību. IBM bija vienīgie, kas šo standartu neatbalstīja, bet galvenokārt dēļ tā, ka netika iekļauts viņu izstrādātas IEEE 754r, kas salabo decimālskaitļu nepreciziātes problēmu, bet ir ļoti lēns, tāpēc citi to nevēlējās iekš standarta. Par to sīkāk pastāsta pats Douglas kāpēc.

 

ES5 standarta specifikācija pdf

 

Kopš pēdējās versijas jau pagājuši kādi 10 gadi, tā kā bija laiks.

Problēmu, protams, vēl rada tie, kas vēl lieto vecos browserus.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Par isNaN tā sanāk. Douglas tajā video skaidroja, ka viņi speciāli nav visus bugus mainījuši, lai nesabojātu jau esošos skriptus.

Lai gan diez vai to var uzskatīt par bugu, jo Not a Number izmanto toNumber konvertāciju, un toNumber('') == 0.

Edited by indoom
Link to comment
Share on other sites

  • 0

O, palaidu šo garām. Super puper. Ja nemaldos, pārlūku ražotāji šo jau ir sākuši kaut kādā mērā implementēt.

 

Mani gan nedaudz satrauc objektu lock un freeze funkcijas - man ir aizdomas, ka bibliotēku autori šo sāks izmantot nevietā un rezultātā tiks zaudēta iespēja izlabot kaut kādus defektus. Lokālajai kopijai ne, taču greasemonkey vidē gan. Protams - drošības ieguvumi ir neatsverami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...