Jump to content
php.lv forumi

reģistrācija ar validāciju (par tabulām)


anonīms

Recommended Posts

No koda puses viss apmēram ir skaidrs, bet gribēju apvaicāties kā īsti notiek validēto un nevalidēto lietotāju glabāšana..

Pirmā doma protams ir, ka 'lietotaji' ir kollona, teiksim validate ar 0/1 un pēc tā arī skatās, bet tad atlak ir otra puse, ka iespējams tiek glabāts atsevišķā db šo reģistrēto, bet vēl neaktivizēto dati..

Kā tad patiesībā ir un kas ir ērtāk?

Link to comment
Share on other sites

Visi vienā tabulā un papildus kolona -> Validate, Auto inc., Default N, ja aktivizē, tad nomaina(UPDATE kolona SET Validate='Y' WHERE mobile = '$sanjemtas sms numurs') N => Y

 

nu tas taa, piemer piem. kaa aktivizeet akkountu ar sms :D

ceru saprati :P

Edited by RaaapuLis
Link to comment
Share on other sites

RaaapuLis atkārtoju. no koda puses man ir viss skaidrs.

Es runāju par pašu sistēmu kā tā pārsvarā darbojas..

Vai ar vienu tabulu, kur tiek glabāts kā validate (0/1 teiksim intā) jeb ir atseviška tabula, kurā, ja lietotājs sevi validē, tad tiek ierakstīts lietotaji un izdzēsts no neaktivizetie_lietotaji.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet abi divi varianti iespējami, - gaumes lieta tā ir, kā tev pašam ērtāk

 

es personīgi izmantoju variantu, kur abi vienā, u nvnk lietotājs pats aktivizē sevi nospiežot uz linku, kas atnācis uz epastu, un tad vnk taisu UPDATE lietotāju tabulā, kur nomainu active no 0 uz 1

Link to comment
Share on other sites

hmm, tā kā validētiem/nevalidētiem lietotājiem ir (un arī turpmāk būs) vieni un tie paši lauki, tad tos droši var likt vienā tabulā, un filtrēt pēc bit tipa Valid lauka ar 0/1. no otras puses nevalidētos varētu nolikt atsevišķi, lai pie liela skaita nevalidēto lietotāju, netiktu pārāk tālu aizdzīts un mākslīgi uzpūsts AUTO_INCREMENT id (ja tam vispār ir kkāda nozīme). otrs piemērs, kad viena veida datus sadala pa vairākām tabulām ir arhivētie dati. tas gan vairāk attiecas uz precēm vai dokumentiem, ne lietotājiem. lai nu kā, es noteikti netaisītu otru tabulu tikai tāpēc, lai kkur SELECTam atvieglotu WHERE daļu :D arī vnk UPDATE ar SET Valid = 1 (drīzāk tas varētu būt tinyint tipa Status lauks, kas vēlāk var noderēt vēl kkam, un kur 0 ir tikai sākuma stāvoklis, tipa nevalidēts) man liekas daudz ērtāks risinājums nekā jau pievienota ieraksta kopēšana uz citu tabulu un dzēšana no iepriekšējās

 

+1 vienai tabulai ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...