Jump to content
php.lv forumi

Darba piedāvājums


9876

Recommended Posts

taatad uzdevums bija shaads:

 

SAAKUMS -----------------------------------------

 

dota tuksha datubaaze mysql.

peec saviem ieskatiem datubaazee jaaizveido tabula vai tabulas, kura(-as) izmantojot jaaizveido vertikaals menu ar 6 elementiem.

 

pirmajam un treshajam menu elementam ir 3 apakshelementi katram.

 

pirmais elements izveershas un saritinaas noklikshkjinot uz taa.

 

treshais elements izveershas kad uz taa noklikshkjina un saritinaas, kad noklikshkjina uz cita elementa.

 

menu vajadziigs divaas valodaas.

 

menu saturs un izskats ir briiva improvizaacija.

 

pirmo reizi atverot lapu visi menu ir saritinaati.

 

1*******

**********

**********

**********

2*******

3*******

**********

**********

**********

4*******

5*******

6*******

 

darbs veicam php un/vai javascript.

 

BEIGAS ---------------------------

 

tas ir viss uzdevums. un nekur nav mineets cik smuki jaaizskataas, vai arii cik skaisti un slideni jaaritinaas valjaa un ciet.

 

p.s.

shis ir tas "saits" :)

 

Ar cienju Erv

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu, vispār jau uzdevums ir tāds, kādu es teicu arī! Vispār godātais ervina kungs ir tik gudrs, ka zin arī kā ar JavaScript palīdzību dabūt datus no mysql datubāzes, neizmantojot php :lol: (tipa "darbs veicam php un/vai javascript.

").

Nu, anyway ir jāveic šādas darbības šajā darbā:

1) uztaisīt tabulas un savadīt tajās test datus;

2) uzkodēt php skriptu, kas ņems no tabulām datus un vāks tos priekš menu;

3) uztaisīt, lai nu cik vienkārši, bet jāuztaisa arī html source;

4) vēl jāuzliek tie dīvainie nosacījumi priekš konkrētā menu!

 

Nus... Kurš šito var izdarīt stundas laikā, ja Tev priekšā ir tik notepad, protams, neviena gatava faila un tukša mysql datubāze? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ja drīkst izmantot helpus (JS referenci, PHP referenci), tad manuprāt tas ir padarāms. (vismaz es JS labi nejēdzu bez helpa, dažas lietas man tur vienmēr vajag palūrēt, tāpēc man vajadzētu tur iemest aci). Vienīgais menu nosacījumi tādi pastulbi, jo parasti jau taisa viena veida visus elementus, a te nezkāpēc 1. un 3. ir kautkādi izņēmumi. Tas kautkā ļoti dīvaini. Bet ja nu nav dots nosacījums, ka dati datubāzē jābūt rediģējami no lapas, tad jau visu samet tur statisku, t.b. kārtas numuru, meņuča veidu (ritināms, neritināms) un ar php ģenerē atbilstošo kodu katram elementam.

 

Papildināts:

Vispār godātais ervina kungs ir tik gudrs, ka zin arī kā ar JavaScript palīdzību dabūt datus no mysql datubāzes, neizmantojot php

A kāda jēga šim teikumam? Es biku neiebraucu. Dabūt jau tos datus easy var, bet jēga kāda?

Edited by bubu
Link to comment
Share on other sites

bubu, tu bik aizmirsi, ka tev tas kods ir jaaizdomaa un jaauzraksta ne no kaa! Tev ir tikai helps un davai pameegjini maajaas uztaisiit to stundas laikaa, tikai liec pie malas internetu un kodu paraugus utt. Pie tam, sheit ir arii apstaaklis, ka 5 minuutes pirms taas stundas tikai uzzini, kas par uzdevumu utt.

Un vispaar shij firmai, kas nodarbojas ar shiim lietaam ir pamatiigas probleemas... Pirmaa no taam, vareetu buut lielummaanija...

Link to comment
Share on other sites

paskaidrojums: tas bija paskaidrojoshais teksts un ziime / apziimee izveeli starp vaardiem. taatad un/vai noziimee izmantot vienu, otru, vai abus kopaa.

 

turklaat tavaa cv ir rakstiits js, php, mysql - 2gadi, zinaashanu noveerteejums 4 no 5.

 

taa kaa tas viss no tavas puses ir tikai meetaashanaas ar vaardiem.

 

zheel, ka tu savu laiku iznieko nevis apguustot kaut ko, bet nevajadziigi un muljkjiigi lieloties ar zinaashanaam, kuras tev nav. zheel :(

Link to comment
Share on other sites

robi, atceries ka priekshniekam vienmeer ir taisniiba...

2.) nepatiik, meklee citu

nesaprotu, ko var gauzties, man pasham gan gribeetos parbaudiit savas zinaashanas shaados ekstremaalos apstaakljos.

Link to comment
Share on other sites

bubu, tu bik aizmirsi, ka tev tas kods ir jaaizdomaa un jaauzraksta ne no kaa! Tev ir tikai helps un davai pameegjini maajaas uztaisiit to stundas laikaa, tikai liec pie malas internetu un kodu paraugus utt. Pie tam, sheit ir arii apstaaklis, ka 5 minuutes pirms taas stundas tikai uzzini, kas par uzdevumu utt.

Un vispaar shij firmai, kas nodarbojas ar shiim lietaam ir pamatiigas probleemas... Pirmaa no taam, vareetu buut lielummaanija...

Robi, es nemaz iedomāties nevaru, no kurienes es varētu dabūt gatavu kodu! Es drīzāk no 0 ātrāk uzrakstītut vairāk, nekā tu tās stundas laikā netā atrastu un saliktu kopā kautko. Nesaprotu vispār, kam te koda paraugus? Ja helps ir, tad visu var sataisīt. Nu nav te nekas daudz prasīts. Ja vēl būtu prasīts kautkas no vizuālās noformēšanas, tad gan iespējams ar to stundu būtu par maz, bet ja tu nevari uztaisīt primitīvu selektu no mysql, un datus ciklā izvadīt <ul> listā ārā, nu sorry. Nezinu gan, ko tu tos 2 gadus esi darījis. Es uz php sāku tikai pirms gada kautko nopietni skatīties, un par JS vispār tikai pēdējo dažu mēnešu laikā interesēties, un man šāds uzdevums nu neliekas īpaši grūts.

Link to comment
Share on other sites

bubu: labi, ka tu te daudz runā par šo tēmu, pats nemaz nemēģinājis :lol: Tu vēl aizmirsi, ka tev ir jātaisā tās tabulas mysql... daah... plus jāsaraksta visi kodi, jāsaseivo pa failiem un jānotestē! Labi, vecīt, sāc darīt un tad runā...

Link to comment
Share on other sites

Ok Robis, pēc taviem vārdiem sanāk, ka es esmu mega kruts programmētājs, jo strādājošu izvēlni man izdevās izveidot 12 minūtēs (uzņēmu speciāli laiku), ieskaitot datu bāzes tabulas izveidošanu, datu savadīšanu etc.

 

menu.php

<a href="menu.php?lang=lv">lv</a>
<a href="menu.php?lang=en">en</a>
<br/>
<br/>

<?php
if (isset($_GET['lang']) ) {
       $lang=$_GET['lang'];
} else {
       $lang='lv';
}

mysql_connect('host','user','pass');
mysql_select_db('menu');

$rez=mysql_query('select id, '.$lang.'_text  from menu where sub=0');
while ($row=mysql_fetch_array($rez)) {
       echo '<a href="menu.php?id='.$row[0].'〈='.$lang.'">'.$row[1].'</a><br/>';
       if (isset($_GET['id']) && $row[0]==$_GET['id']) {
               $id=$_GET['id'];
               $sub_rez=mysql_query('select id, '.$lang.'_text  from menu where sub='.$id);
               while ($sub_row=mysql_fetch_array($sub_rez)) {
                       echo '<a href="menu.php?id='.$sub_row[0].'〈='.$lang.'">'.$sub_row[1].'</a><br/>';
               }
       }
}
?>

 

un sql:

CREATE TABLE menu (
id int(11) NOT NULL auto_increment,
lv_text varchar(100) NOT NULL default '',
en_text varchar(100) NOT NULL default '',
sub int(11) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY  (id)
) TYPE=MyISAM;

INSERT INTO menu VALUES (1,'a1','a2',0),(2,'b1','b2',0),(3,'c1','c1',0),(4,'suba1','suba2',1),
(5,'suba3','suba4',1),(6,'subb1','subb2',2),(7,'subc1','subc2',3);

 

es domāju, ka ar atlikušajām 48 minūtēm man pietiktu laika to visu salikt i smukās funkcijās, i noformējumu kaut kādu uztaisīt. + tur laikam vēl viens pieslīpēt citus sīkumus (te protams var izvirst, taisot 2vas vai vairāk tabulas etc) bet vajag tak lai kaut kas ir...

Edited by 9876
Link to comment
Share on other sites

bubu: labi, ka tu te daudz runā par šo tēmu, pats nemaz nemēģinājis  :lol:  Tu vēl aizmirsi, ka tev ir jātaisā tās tabulas mysql... daah... plus jāsaraksta visi kodi, jāsaseivo pa failiem un jānotestē! Labi, vecīt, sāc darīt un tad runā...

Tabula jātaisa :) heh, un kā tu domā cik laika tas aizņemtu? Vienu CREATE TABLE teikumu uzrakstīt ar kādiem 5 laukiem? heh. Nu tu sasmīdināji mani. It kā tas būtu tas grūts darbs. Esmu veidojis arī trakākas tabulas :) Un šī jau nu ar visu datu aizpildīšanu max 10-15 min, ko darīt, ja ne mazāk.

Pa failiem saki kautkas jāseivo? Man liekas tur elementāri visu vienā index.php var salikt, kā jau 9876 parādīja. Netika jau prasīts, lai taisa, ko universālu. A tu tur kautkādas mistiskās klases veidoji, no kurām jēga, man piemēram, galīgi nav izprotama. Šitādam niekam veidot kautkādus atsevišķus failus, nu hm, diez vai. Jāapzinās arī kādiem mērķiem tu patreiz savu kodu raksti, un nevajag pārspīlēt!

Eh, nu ko ar tevi te strīdēties. Nav jēgas. Es saprotu, ka tev varbūt šāds meņu liekās dikti advancēta lieta. Atzīsti vien, ka tu nevari sevi saukt par web developeri. Es turpretī labi apzinos, ko es spēju uztaisīt un ko nē. Nu nav šis tik traks uzdevums.

Edited by bubu
Link to comment
Share on other sites

Ja mees to visu risinaam kaa 1. klases matemaatikas uzdevumu - ka tik vienkaarshaak un aatraak, tad jau protams, kaut kaads sviests sanaak arii pa to stundu... Bet cik zinaams darba intervijaas jaaparaada sevi no labaakaas puses un nez vai shitaads kods buutu labaakais, ko var sataisiit, njemot veeraa vispaar php tendences... (php5 taas paraadaas...)! Es taisiiju 4 tabulas, paredzot arii vairaakas iespeejas un reaali nez vai kaadaa saitaa shitais koda gabals, augstaak uzrakstiitais buus kaut kur deriigs, jo tur sataisiitais vairaak gan izskataas peec tutoriaalja "First steps in PHP"

Link to comment
Share on other sites

Laiks: 20 minūtes, tajā laikā pamanījos vēl ar kolēģiem parunāties un apkārt paskatīties.

 

SQL:

CREATE TABLE `menu` (
 `id` int(11) NOT NULL default '0',
 `title` varchar(100) NOT NULL default '',
 `parent` int(4) NOT NULL default '0',
 `collapseonclick` int(1) NOT NULL default '0',
 `lang` varchar(100) NOT NULL default '',
 PRIMARY KEY  (`id`)
) TYPE=MyISAM; 

# MySQLCC - [Local] Query Window
# Connection: Local
# Host: localhost
# Saved: 2004-09-09 13:48:58
# 
# Query:
# SELECT *
# FROM `menu`
# 
'id','title','parent','collapseonclick','lang'
'1','primais','0','1','lv'
'2','otrais','0','0','lv'
'3','tresais','0','0','lv'
'4','first','0','1','en'
'5','second','0','0','en'
'6','third','0','0','en'
'7','pirmais - viens','1','0','lv'
'8','pirmais - divi','1','0','lv'
'9','tresais - viens','3','0','lv'

 

PHP

<?php

mysql_connect('localhost', 'root', '') or trigger_error(mysql_error());
mysql_select_db('test')  or trigger_error(mysql_error());
$lang= (!empty($_REQUEST['lang']) ? $_REQUEST['lang'] : 'lv');
$qry = "SELECT * FROM menu WHERE lang = '$lang' AND parent = 0;";
$res = mysql_query($qry) or trigger_error(mysql_error());
$activeMenuId = (!empty($_REQUEST['mid']) ? $_REQUEST['mid'] : 0);

echo '<a href="?lang=lv">lv</a><a href="?lang=en">en</a>';
while ($row = mysql_fetch_assoc($res)){
 echo '<li><a href="?mid='.$row['id'].'&lang=' . $lang . (($activeMenuId == $row['id'] && !empty($row['collapseonclick']) && empty($_REQUEST['collapse'])) ? '&collapse=1' : '') . '">'.$row['title'].'</a></li>';
 if ($activeMenuId == $row['id'] && empty($_REQUEST['collapse'])){
	 $qry = "SELECT * FROM menu WHERE lang = '$lang' AND parent = '".$row['id']."'";
	 $res2 = mysql_query($qry);
	 if (mysql_num_rows($res2)){
   echo '<li class="sub"><ul>';
   while ($row2 = mysql_fetch_assoc($res2)){
  	 echo '<li><a href="?mid='.$row2['id'].'&lang='.$lang.'">'.$row2['title'].'</li>';
   }
   echo '</li></ul>';
	 }
 }
}
?>

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...