Jump to content
php.lv forumi

input type=file browse button


ezis

Recommended Posts

Ja firmā teiksim ir trīs cilvēki - viens klienta puses programmētājs (javascript, css, ajax), viens server puses programmētājs (php, python + sql), viens serverists un admins vienā personā.

Tad kur te vēl paveras iespējas kvalitatīvam Flash dizainerim/programmētājam?

Ir risinājums - pateikt klientam, ka šīs detaļas nāksies pasūtīt pie partnerfirmas...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Var uzlikt <input type="file" /> cssā opacity:0, tad apakšā pabāzt kādu dizaina elemenu un ar JS nodetektēt failu nosakumu un attēlot (šeit ir mazliet pārlūku atšķirības).

Ja baigi vajag, tad var arī izmantot flešu http://digitarald.de/project/fancyupload/ . Lieki piebilst, ja izmanto flešu, tad failu nāksies lādēt pirms submit pogas (ko darīsim, ja klients tam nepiekrīt?).

Tādiem sīkumiem (failu ielāde) fleš developeri nemaz nevajag, ja nu vienīgi kādā aprobežotā kantorī, kur katrs dara vienīgi savu darbu (piemēram neko citu izņemot PHP). Normālā gadījumā, web developerim nebūs problēmu izurbties 30 rindiņu AS kodā (vai kādā citā).

Link to comment
Share on other sites

Web Developer --> man arii skjiet ka nesi saskaries ar Klienta tekstu MAN VAJAG !!!

Un var jau atteikties no daasna klienta ( kas par saliidzinoshi nelielu projektu, maksaa Ljoti labi), delj sadas leitas...

 

Var uzlikt <input type="file" /> cssā opacity:0, tad apakšā pabāzt kādu dizaina elemenu un ar JS nodetektēt failu nosakumu un attēlot (šeit ir mazliet pārlūku atšķirības).

Shis ir arii viens no izplatiitakajiem varjantiem kaa to realizeet, bet sheit ir paris 'zemudens akmenji'

pirmais no tiem ir "POSITION: Absaluete" bez taa shamo uztaisiit nevar...

 

Otra problema ir tada ka katram brauzerim file input lauki atskjiras gan pec garuma gan pec pogas ( platuma X gruma)

un ar CSS nevienmer tos var piedziit (Pogas grumu vispar nevar nodefineet)

---

Unversala risinajuma saj otrai problemai nav, vienigi atliek Testet uz visiem brauzeriem (& versijam) un piedziit videjos radiitajus, kas reali IR izdarams ....

----

JS dalja atskjiriibas starp izplatiitakajiem brauzeriem nav .. Nesen Shadu varjantu taisiju .. Pie tam Bija Obigatas tests Uz visiem Popularakajiem brauzesriem un to versijam ( piemeram IE sakot no versijas 5.5. beidzot ar IE 8 )

--

Link to comment
Share on other sites

web developer, klients būs redzējis vvz kādā lapā, ka tā var un aizies pie citiem, izbazūnējot, ka tādi un tādi ir neprofesionāļi. Ir lietas, kas nav tehniski realizējamas, vai realizējamas ar grūtībām, bet tas arī klientam jāizskaidro, pasakot kādas būs problēmas ar viņa vēlmes realizēšanu un vai viņš to vēlas :)

Link to comment
Share on other sites

Klientam ir taisnība tikai tad, ja jams zina, ko grib. Visa agile softa izstrādes metodoloģija balstās uz to, ka klients nezin, ko grib :) pēc maniem novērojumiem arī tā diezgan bieži ir taisnība :D

Link to comment
Share on other sites

Shis ir arii viens no izplatiitakajiem varjantiem kaa to realizeet, bet sheit ir paris 'zemudens akmenji'

pirmais no tiem ir "POSITION: Absaluete" bez taa shamo uztaisiit nevar...

 

Otra problema ir tada ka katram brauzerim file input lauki atskjiras gan pec garuma gan pec pogas ( platuma X gruma)

un ar CSS nevienmer tos var piedziit (Pogas grumu vispar nevar nodefineet)

Amēram tādā veidā:

<div style="background:url('super-perverse-input-file.png');width:100px;height:50px;overflow:hidden;position:relative;">
   <input type="text" class="prieksh-faila-nosaukuma-attelosanas" />
   <input style="opacity:0;width:200px;height:100px;position:absolute;top:0;left:0;" type="file" />
</div> 

 

Jāpiebilst par jūsu cepšanos "klienta: MAN VAJAG".

Laikam tieši tāpēc arī man nepatīk taisīt mājas lapas klientiem.

Ja es taisu ar kādu kompanjonu mājas lapu. Un ja es neredzu potenciālu tai fīčai, ko mans kompanjons ir izdomājis (no programmēšanas viedokļa neredzu jēgu ieguldīt daudz laika priekš kāda sviesta), tad tā arī pasaku. Ja viņam vajag, tad lūdzu ej pie cita profesionāla un sadarbojies ar viņu.

 

Tie jūsu klienti ir galīgi izlepuši. Ja man tā klients prasītu kādu sūdu, piemēram <select> partaisīšanu, tad es arī droši vien viņu pasūtītu pie citiem profesionāļiem :)

Link to comment
Share on other sites

Klientam ir taisnība tikai tad, ja jams zina, ko grib.

Nepiekritiishu, jo Taisniba vienalga buus klientam.. Netkarigi vai vinsh zin vai nezin ko grib..

Ja klints saka ka baneru/reklamas lukiem jabuut katkada Perversa izmeera ( galiigi nestandarta), tad vienkarsak ir izdariit ta kaa Velas klients, un pec tam jau ( kad attapsies ka nav iisti labi), var droshi prasiit $$ pr Labojumiem ..

Lielaks problemas sakas ka lients grib izveidot kautko stipri Krutu pa mazam $$

Personiigi Esmu sastapies Kad klients Grib uztaisiit kautko Liidziigu Googles mekletajam, par nepilnu K ls ..

 

Protams Tika laipni noraadiits ks 100M rakstas ar 8 nuulem nevis 3... ;)

Link to comment
Share on other sites

Web meklētāju maziem apjomiem un bez baisām fīčām var arī par 1000 ls :)

Prasiba bija Alias Google ;)

tas ir Pilna Apjoma spaidera izstrade, & apkalposana etc...

ups to Google maps ;)

----

P.S. Vienkrshi velejos noradiit ka klienti dazreiz ir diezgan... , Bet tas nenoziime ka vinjiem Nav taisniiba.

Jo prasti jau griezjas pie programetaja ar vairak vai mazak konkretu domu, bet reti mak sho domu noformulet, un vel retak apzinas patiesas projekta izmaksas un nepieciesamos resursus ...

Link to comment
Share on other sites

Pārdomām.

 

(Ierakstam apakšā ir pievienota bilde, par ko ir runa)

 

Pirmais ir normāls standarta Firefox uz Ubuntu EN.

Otrs ir standarta Firefox ar LV valodu uz VindoU.

 

Vai lietotājam arī ir kādas tiesības?

 

Atver šo ar LV vai EN pārlūku:

 

http://www.w3schools...input_type_file

 

Bildē es ņēmu un pārsaucu text input laukus par file, no šejienes:

 

http://www.w3schools...tml_form_submit

 

Ar to es gribeju pateikt, ka pat web design uberģenijiem ir jārēķinās ar:

1) kaut kādiem WWW standartiem;

2) Vieta otrajam punktam.

 

Nu nevar visu, ko tik iedomājas.

Lai tie klienti iet prom, ja paši ir tik gudri!

 

Naudu var nopelnīt arī savādāk, nevis taisot PSD failus kur aiz altāra sedziņas (paceļamas) būtu redzams uzraksts (mana pieredze).

post-407-125226921439_thumb.png

Edited by blackhalt
Link to comment
Share on other sites

Ar to es gribeju pateikt, ka pat web design uberģenijiem ir jārēķinās ar:

1) kaut kādiem WWW standartiem;

Nu nevar visu, ko tik iedomājas.

Lai tie klienti iet prom, ja paši ir tik gudri!

Neviens jau neparkapj Web standartus pabazjot apaksa smuku bildiiti , standart bildes vietaa..

Un par Klientiem, Nu faktiski tas bildites pieliksana nemaz tik daudz laika neaiznjem .. Piedevam ja Klients Tiiri pieklajiigi par to maksa....

--

Tagat jau visii tikai blajuj Naudu, naudu.. bet reali nemaz negrib saprast Uznjemeju, kas maksa pr to lai Vinja Web lapa smuki izskatiitos, Un lai arii vinsh varetu kautko nopelniit..

Link to comment
Share on other sites

elementa bez stila renderēšana specifikācijas ir iekļauta abstraktā formā un tur katrs pārlūks var darīt kā grib:).

Viens no CSS rašanās iemesliem arī bija panākt to, lai viss izskatītos vienādi uz visiem pārlūkiem . Pirms tam nekautrējoties lika bannerus - best viewed by netscape, best viewed by IE utt.

 

ja standarti nav kaut ko dadomājuši vai kkas nav implementēts, nākas hackot. Ja hacks vēl beigās iznāk standartiem atbilstošs, tad ko vēl labāku var vēlēties.

 

Grey_Wolf, analoģija - ja man mājas santehniķis podu mainot saka, ka jams nevar podu nevar uzlikt tik tālu no radiatora, lai man ziemā pakaļa nesviltu un vēl kaut ko stāsta par standartiem, tad es jamā vietā izvēlēšos kādu, kas izdarīs kā es gribu un kā man ir labāk, jo galu galā es maksāju par to visu :) Programmētājs arī ir pakalpojumusniedzējs un viņam tā arī jāizturas, nevis pirksti gaisā - vai cik es kruts, kompjūterus saprotu, yo!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...