Jump to content
php.lv forumi

Bērnu programmēšnas valoda


codez

Recommended Posts

Ir vajadzība vienam bērnam, kuram pēc kāda laika paliks četri gadi, sākt mācīt programmēt.

C++ un paskālā ir pārāk daudz lieku lietu, jo šijā vecumā bērns spēj koncentrēties maksimums uz 20 minūtēm un vēl neraksta tik ātri, bet ir vajadzīgs, piemēram, lai uzrakstot 1 rindiņu line(10,10,20,20) attēlotos līnija.

 

Tā kā pagaidām neko vērtīgu neatradu jau gatavu, tad ir doma, ka varētu izveidot tādu elementāru bērnu programmēšnas valodu, ar primitīvām konstrukcijām, to visu protams veidot kā webu, respektīvi programmu raksta vebā un programmas izpilde arī notiek webā.

 

Piemēram:

 

out('Kāmis');

x=1;

wile(x<10){

line(x,10,x,20);

line(x+1,10,x+1,20,#f88);

x=x+1;

}

out(x+'A'); // izvada 9A

 

Galvenais mērķis, ir lai būtu vienkārša, ar īsu pierakstu (bez nekādām inicializācijām utt.), līdzinātos savā abstrakcijā kādai vēlāk izmantojamai valodai, piemēram, C++, visdrīzāk bez mainīgo definēšanas un bez striktiem mainīgo tipiem.

 

Varbūt kādam ir bijusi saskare ar kaut ko tādu un ir kāda pieredze vai ieteikumi!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ir vajadzība vienam bērnam, kuram pēc kāda laika paliks četri gadi

Nav par traku 3 gadiigam bernam maciit programmesanu??

IMPHO reali smadzenes vel nav attistijushas liidz Normalam logiskas domasanas liimenim ...

Jasak jau ar kautko vienkarsaku, kautvai jaiegadajas 'Lego Robotic' sakuma komplektinsh .. nevis berns jasedina pie kompja.

P.S. Nebojaa bernam bernibu ;)

Link to comment
Share on other sites

Kaut kas šitāds ir līdzīgs tam, ko gribi.

http://en.wikipedia.org/wiki/KTurtle

 

 

Arī http://www.kongregate.com/games/Coolio_Niato/light-bot galu galā :)

 

Katrā ziņā šie ir interesanti, bet man gribētos, lai tomēr ieliktos arī kaut kādi pamati arī tālākai programmēsnai.

Vajadzētu būt arī masīviem, cikliem, consoles ievadam un izvadei, respektīvi, lai pēc gada, diviem var diezgan viegli pāriet, piemēram, uz c++ un risināt vienkāršus uzdevumus ar ievaddatiem un izvaddatiem.

Bet sākumam, lai vieglāk noturētu interesi ir vajadzīga arī grafika: līnijas, četrstūri, utt.

 

 

Nav par traku 3 gadiigam bernam maciit programmesanu??

IMPHO reali smadzenes vel nav attistijushas liidz Normalam logiskas domasanas liimenim ...

Jasak jau ar kautko vienkarsaku, kautvai jaiegadajas 'Lego Robotic' sakuma komplektinsh .. nevis berns jasedina pie kompja.

P.S. Nebojaa bernam bernibu ;)

 

Es domāju, ka nav par traku. Saskaitīt, reizināt, atņemt un ar nelieliem skaitļiem dalīt māk, primitīvas šaha kombinācijas izspēlēt māk, rakstīt uz datora jau māk, apziņas un sapratnes līmenis ir pietiekams. Es domāju, ka vienkāršas programmēšanas valodas mācīšanās būtu viens no labākajiem veidiem, kā tālāk attīstīt bērnam loģisko domāšanu.

Kas attiecas uz bērnības bojāšanu, tad es vēlētos kaut man kāds būtu vairāk tā pabojājis bērnību. :)

Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka vienkāršas programmēšanas valodas mācīšanās būtu viens no labākajiem veidiem, kā tālāk attīstīt bērnam loģisko domāšanu.

Logisko domasanu var arii savaadak treneet ;)

Un tici man Sedet pie kompja nav pats labakais ko berns var dariit, jo savu veseliibu vinsh vel paguus sabojast..

Daudz pratiigak saja vecuma ir sporta nodarbiibas svaiga gaisa, nevis sedesana telpaas pie monitora.

To tev pateiks jebkurs daudzmaz 'Pieaudzis' cilveks.

Un par logisko domasanu, kaada vaina ir 'Lego Robotic' kur apvienots Gan rotalajs, gan Elementaras programmesanas zinasanu apguve... Visamz reali rez sava darba rezultatus.. Jo diezvai Bernam buus liela intresa ka pats vares kautko izvadiit uz ekrana...

Link to comment
Share on other sites

Pa lauku skrien vairāk kā vajag, bet diemžēl nekādi lego ne tuvu tik labi neattīsta abstrakto un loģisko domāšanu kā tīra programmēšana. Un galu galā runa ir par 30 - 60 minūtēm dienām. Un starp citu sēdēšana pie datora nebojā veselību vairāk kā sēdēšana pie pusdienu šķīvja.

 

 

Runājot par pašu bērnu programmēšana valodu, tad kaut kādas aplēses sāk veidoties:

Doma ir izveidot kā web labu, kurā ir koda ievades lauks, kurš ar eval tiek izpildīts, savukārt javascriptā ir realizētas visas line, rectangle, consoles ievades un izvades, utt funkcijas. Būs tieši tas, ko man vajag, tuvu C++, bet tai paša laikā bez striktiem tipiem.

Grafiku savukārt doma realizēt ar SVG.

 

 

Kā domājat, vai būtu prāta darbs visu latviskot ?

Lai var rakstīt, piemēram:

ja (a>4){

kamēr (b<5){

pārtraukt;

}

}

līnija(10,10,20,20);

punkts(50,50,'#454545');

Link to comment
Share on other sites

Qbasic bija līdzīga sintakse šim line(10,10,20,20)

Qbasic nebija Liniju vispar ;)

tas ir nebija numuretas.

Liniju numuresana bija ieprieksejam Basic versijam ...

Cik atceros ja vajadzeja dabuut konkreto liniju, tad (QBasic) lika kautkas:

;)

QBasic jau bija samera advancets varjants , bija pat iespejas veidot funkcijas, un saka jau vilkt uz OOP pusi ...

Link to comment
Share on other sites

Ja runa iet par tavu bērnu, tad Tu esi monstrs un stulbākais vecāks par kādu es jebkad esmu dzirdējis. "Kaut man būtu tā sabojāta bērnība" - lūk šeit tev jaunums, neattīstītais vecāk, ka bērnu intereses no vecāku lielākoties ir 100% savādākas. Ļaunākajā gadījumā, ja Tu viņam 7. gadu vecumā dotu iespēju apgūt programmēšans pamatus, un tikai tad, ja viņš tam piekristu par visiem 100%, tā vēl būtu diskutējama tēma, bet šis ir lielākais absurds par kādu es jebkad esmu dzirdējis... Ja šis viss ir viens liels joks, tad neņem vērā, bet savādāk augstāk rakstītais ir maigākā forma no tā kāda bija mana šokējošā reakcija izlasot to...

 

P.S. Lūdzu neatbildi ne uz visu manu postu ne uz kādu atsevišķu frāzi!

Link to comment
Share on other sites

codez, sorry, bet man kā vecākam tavs domu gājiens nu nekādi nav saprotams/pieņemams. Visam ir savs laiks, kad kuras lietas ir jādara. Es par progrmamēšanu uzzināju kādā 7. vai 8. klasē, bet reāli kaut ko sāku programmēt kādā 9., 10. klasē un nebūt nejūtos neko zaudējis. 3-4 gadus vecs bērns nu toč nav jābīda C++ virzienā, iemāci labāk braukt ar divriteni, ja pārāk daudz skrien.

Link to comment
Share on other sites

Aleksej, tie robotiņi man šķiet, ka bišķi par sarežģītu, lai sāktu un par vienveidīgu ilgtermiņā.

 

 

KarlisBa, vienīgais joks, man šķiet, ir tavs komentārs. Padomā pats, kā var 3-gadīgs vai 7-gadīgs bērns zināt ko viņam vajag. No bērniem, kuriem ļauj darīt tikai to, ko viņi grib, parasti izaug izlaisti dzīves dīkdieņi, kuri īsti neko nemāk.

Ja bērnam neliktu, viņš arī skolā neietu.

Tāpat arī bērna griba ir relatīvs jēdziens. 95% gadījumu līdz 5 minūšu laikā varu panākt, lai 3 gadīgs bērns grib to, ko es gribu. Vai tad tā arī skaitīsies viņa griba?

 

P.S.

Starp citu šogad Pasaules Olimpiādē Programmēšana, kur piedalās līdz pat 21 gadu veci skolnieki, absolūto pirmo vietu ieguva 14 gadus vec Baltkrievu skolnieks, kurš pirmo reizi uz pasaules olimpiādi aizbrauca 11 gadu vecumā, kamēr lielākā daļa to izdara 16-19 gadu vecumā. Viņam abi vecāki ir eksakto zinātņu pasniedzēji augskolā un bērnu mācījuši no agras bērnības. Ja gribēsiet, internetā var atrast vairākas viņa intervijas. Viņš ir pateicīgs, ka viņš tika mācīts jau no agras bērnības un tagad atrodas pašā, pašā virsotnē.

 

 

===============

 

 

Šodien izveidoju patiešām jauku vidi. Par pamatu tiek ņemts js un programma tiek izpildīta ifreimā, kuram pievienota js bibliotēka ar visām line, circle, konsoles izvadi, utt. funkcijām, un visa grafiskā attēlošana notiek canvas tagā, bet console, zem canvas taga esošā divā vienkārši liekot iekšā tekstu.

Respektīvi, kreisajā ekrāna pusē ir programmas teksts, labajā programmas izpildes logs.

Un diezgan vienkārši izdevās panākt to, ko vēlējos, ka ierakstot tikai:

line(100,100,200,100);

tiek uzzimēta līnija.

Tālāk jau viss kā parastā js:

for(i=0;i<10;i++){

line(100,100+i*10,200,100+i*10);

}

uzzīmē 10 līnijas.

 

Pagaidām vienīgā problēma ir konsoles ievade, jo reāli eval-otu js kodu pa vidu nevar tā īsti pārtraukt, lai kaut ko ievadītu.

Bet pāris risinājumi tam ir.

 

Kad visu puslīdz sataisīšu (programmu seivošanu, visas funkcijas, parauga uzdevumus, kurus automātiski testēs uz pareizību pēc ievad un izvaddatiem), tad ielikšu netā, varbūt kāds vēl grib kādam bērnam sākt mācīt programmēšanu vienkāršā veidā.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...