Jump to content
php.lv forumi

Verdana


Jee

Recommended Posts

Nezinu vai tas ir jaarakta sheit pie css vai pie html! Man probleema ir sekojosha, kad es savai lapai uzliku fontu Verdana man paraadaas lieli burti! Burtu izmeerus es nevaru izmainiit nekaadiigi! Kas taa par lietu vareetu buut?

Link to comment
Share on other sites

css kods:

body {font-family: georgia, verdana, tahoma,  sans-serif, arial; font-size: 13px}

html kodaa man nav noraadiiti nekaadi fonti!

kad uzliek verdana pirmo, tad ir lieli verdanas burti, kuru lielumu nevar mainiit!

Edited by Jee
Link to comment
Share on other sites

css kods:

body {font-family: georgia, verdana, tahoma,  sans-serif, arial; font-size: 13px}

html kodaa man nav noraadiiti nekaadi fonti!

kad uzliek verdana pirmo, tad ir lieli verdanas burti, kuru lielumu nevar mainiit!

CSS bik pamaacīties ieteiktu ;)

Burti nav no vienas grupas:

georgia, serif;

verdana, sans-serif;

tahoma, sans-serif;

arial, sans-serif;

 

body {
font-family: Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: 13px;
}

Link to comment
Share on other sites

gadaas ka fonti ir defineeti veel kaadaa stilaa, piemeeram <body> <td>, labaak ir saakt visu no gala un skatiities kaadas izmainjas notiek... veel vari pameeginaat nodefineet <p> <a> tagu, paskatiities kas mainaas... un veel apskaties vai tavam explorerim view > text size nav uzlikts uz Largest :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tas jau nekas, arī Firefoxam var mainīt teksta lielumu ar Ctr+ un Ctrl-, kā arī Ctrl+rullītis

Kā arī Ctrl+0 , kas atliek atpakaļ uz defaultiem iestādījumiem, ja ir manits ar Ctrl+- ;)

Link to comment
Share on other sites

body {font-family: georgia, verdana, tahoma,  sans-serif, arial; font-size: 13px}

fonti ir jānorāda prioritārā secībā, kuru gribi kā pirmo, kuru kā otro, kuru kā trešo. Pririotāte ir vajadzīga tikai gadījumā, ja lietotāja datorā nav kāda no fontiem. Šajā gadījumā tavs aprakstošais CSS izskatās kā ' Meklējam lietotāja datorā fontu Georgia, ja neatrodam, meklējam verdana, ja neatrodam meklējam tahoma, ja neatrodam, ņemam jebkuru fontu, kuram nav serif efekta, bet ja arī tādu nav, tad ņemam arial'

 

Viss šis ir galīgi neloģiski, jo

1) ievēro to, ko teica blackhalt par fontu grupām. Ir divu veidu fontu grupas - ar serif efektu un bez. Ar serif efektu ir fonti times new roman, georgia un tiem līdzīgi, bez serif efekta ir fonti arial, tahoma, verdana, helvetica, utt. CSS to var pierakstīt vienkārši - fontiem ar serif efektu raksti 'serif' un fontiem bez serif efekta raksti 'sans-serif' (kaut kādā valodā, iespējams, ka latīņu, 'sans' nozīmē 'bez')

2) aiz sans-serif vēl norādīt konkrētu fontu ir absolūti garām, jo pasakot, ka tu esi ar mieru ņemt jebkuru fontu no šīs grupas, lietotāja dators tā arī izdarīs.

 

tātad savu stilu tu vari aprakstīt kā

body {font-family: georgia, serif; font-size: 13px}

vai

body {font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; font-size: 13px}

 

P.S. ja kādreiz kaut kur lasi manuāļos par 'generic font family', tad zini, ka tās ir tās divas iepriekš pieminētās fontu grupas 'serif' un 'sans-serif'.

Link to comment
Share on other sites

ja kādreiz kaut kur lasi manuāļos par 'generic font family', tad zini, ka tās ir tās divas iepriekš pieminētās fontu grupas 'serif' un 'sans-serif'.

note: nevis divas, bet vismaz 5 -

serif, sans-serif, cursive, fantasy, monospace

sans ir Franču vārds

 

serif no sans serif atšķiras ar to, ka viņiem ir tādi "īsinājumi" un papildlīnijas burtu līniju galos, sašaurinājumi. sans-serifi ir tādi "taisnstūrīgāki", it kā zīmēti ar reisfēderu.

 

attiecībā uz ievēro to, ko teica blackhalt par fontu grupām - to nu kā jau dizainiera sirds pateiks. /me piemēram grib datumus redzēt vai nu georgia, vai verdana.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...