Jump to content
php.lv forumi

ajax


hEiti

Recommended Posts

Sveiki, neizpludishu garas runas, ...

Esmu tikko ka sacis apgut ajaxu ,jo ir nepiecieshamiba sava lapa izveidot paris objektus kas parladejas...

Tad nu jautajums sekojosh: ka ajax rindinjam:

}
url='play.php?name='
xmlHttp.open("GET",url,true)
xmlHttp.send(null); 
}

url='play.php?name='<--- shaja vieta tiek pielikta klat vertiba gluzi ka php ar $_GET['name']; ?

Ilgi mekleju interneta, kas tas varetu but bet neizdevas ...

Bija ideja ari varbut taisit sessiju:

$name = $_GET['name'];

bet tad rodas atkal cits jautajums: Ka taja pasha vieta ievietot php sesiju?

 

Paldies jau ieprieksh.

Link to comment
Share on other sites

Galīgi nesapratu ko tu tur gribi, bet varbūt ir īstais.

 

// ajax.js
function sendAjax(val) {
/* .....kaut kāds kods..... */
url:'play.php?name=' + val;
/* .....kaut kāds kods..... */
}

 

// kautkas.php
<script>
sendAjax('<%= $_SESSION["name"] %>');
</script>

Link to comment
Share on other sites

url='play.php?name='<--- shaja vieta tiek pielikta klat vertiba gluzi ka php ar $_GET['name']; ?

Ilgi mekleju interneta, kas tas varetu but bet neizdevas ...

URL jau pats noraada ka tur var buut jebkas ( atljautaas adreses) un attieciigi aiz ? var sekot standarta GET rindinja

mainigais=xxx&mainigais2=xx2 ....

--

Sesijas id vari arii nepadot..

vienkarshi lapaa no kuras isauc AJAX sakumaa / session_start() // un lapaa kuraa buus tie dati ( tas URL ko pieprasi caur AJAX ) arii ieliec seesion_start() + visu kas nu tur buus tev vajadziigs ( DB konektesana utt.. )

---

Link to comment
Share on other sites

Liels paldies abiem jums, skiet kad abas metodets +/- sapratu tagad jamegina prakse :)

Tomer ne.. pamocijos pamocijos, bet galu gala man neizdevas sasniegt velamo rezultatu: Tad nu pameginashu ideju velreiz pateikt

IR .flv playeris.. kura radas 10 sec video.. tad ar ajax tiek parladet <div> kura iexa bija playeris, un parladejot tiek ieladeta lapa ar adresi play.php?id= video krtas nummurs

 

Bet mana problema ir taja kad man neizdodas panakt kad otra lapa kas tiek ieladeta sanem to id kas ir pirmaja lapa .. praktiski vinja nesanem neko ... izmeginaju: $_POST, $_GET, SESSION .. ir vell variantu? ..

 

Es apzinos kad to var izdarit ar ajax kaut ka, bet ka jau mineju sakuma ajaxu piespiedu karta apgustu steiga .. lai panaktu augstak velamo rezultatu.

Vai neatrastos kads gudrs prats ajaxaa kas varetu man palidzet ar sho ? .. cik nojaushu zinosham cilvekam tas nevaretu but lielas puules,...

 

--> + Atradu interneta kko par tadu lietu ka JQuery, bet isti nesmu izpratis vinja darbibu, vai tas varetu but tas ko es mekleju >?

Link to comment
Share on other sites

Nav svarīgi vai tu izmanto kaut kādu javascript framework`u (jQuery, Prototype utt) vai ne (pa tiešo XMLHttpRequest objekts). Tev vajag izprast ko vispār satur $_GET, $_POST un $_SESSION.

 

// ajax.js
var obj = new XMLHttpRequest();
obj.onreadystatechange = function() {
if(obj.readyState == 4)
{
document.getElementById("video_div").innerHTML(obj.responseText);
}
obj.open("GET", "play.php?id=3", true); // iekš play.php id vērtība ir pieejama kā $_GET["id"]
obj.send(null);
}

 

//play.php
echo $_GET["id"]; // šis būs pieejams iekš XMLHttpRequest.responseText

 

Tas ir ļoti primitīvs piemērs. Uz vecākiem pārlūkiem (IE6/IE5) varētu īsti nestrādāt. Es iesaku nevis kaut ko pamainīt manā kodā, bet gan kaut cik izprast XMLHttpRequest objektu un rakstīt savu kodu.

Ja plāno izmantot daudz ajax`u un vispār javascript`u, tad izmanto kādu javascript framework`u (es ieteiktu jQuery).

Link to comment
Share on other sites

Nav svarīgi vai tu izmanto kaut kādu javascript framework`u (jQuery, Prototype utt) vai ne (pa tiešo XMLHttpRequest objekts). Tev vajag izprast ko vispār satur $_GET, $_POST un $_SESSION.

 

// ajax.js
var obj = new XMLHttpRequest();
obj.onreadystatechange = function() {
if(obj.readyState == 4)
{
document.getElementById("video_div").innerHTML(obj.responseText);
}
obj.open("GET", "play.php?id=3", true); // iekš play.php id vērtība ir pieejama kā $_GET["id"]
obj.send(null);
}

 

//play.php
echo $_GET["id"]; // šis būs pieejams iekš XMLHttpRequest.responseText

 

Tas ir ļoti primitīvs piemērs. Uz vecākiem pārlūkiem (IE6/IE5) varētu īsti nestrādāt. Es iesaku nevis kaut ko pamainīt manā kodā, bet gan kaut cik izprast XMLHttpRequest objektu un rakstīt savu kodu.

Ja plāno izmantot daudz ajax`u un vispār javascript`u, tad izmanto kādu javascript framework`u (es ieteiktu jQuery).

 

Jautajums vai ir iespejams panakt kko lidzigu shadam variantam

	}
url='video_player.php?video_name='+$_GET['video_name']
xmlHttp.open("GET",url,true)
xmlHttp.send(null); 
}'

???????

Edited by hEiti
Link to comment
Share on other sites

Ka jau teicu pirmit:

Man shobird briva laika nav tik daudz lai varetu apgut visu ajaax, bet ir nepiecieshamiba pec shitada maza koda gabalinja ... ar to mana saskarsme ar ajax uz kadu laiku butu beigusies... Tapec nacu te, jo cereju kad ir kads kas parzin un varetu ar to palidzet ...

Bet nu paldies jebkura gadijuma.

Link to comment
Share on other sites

Tev jau ir arī nepārzini PHP un JS.

 

Un ja tas ir svarīgi un pašam nav laika, tad varbūt liec to izdarīt kādam citam par samaksu?

 

Un kā jau teicu - manu pirmo ievietoto paraugu var itin labi izmantot.

Edited by rATRIJS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...