Jump to content
php.lv forumi

16 PHP Frameworku īss apskats


Aleksejs

Recommended Posts

Es mācos tikai pirmajā kursā. Iepriekš normāli zināju tikai PHP, bet mums tagad māca C++. Un stāsta visu diezgan pamatīgi. Nav tā, ka pasaka, ko tas tas un tas dara, bet arī pamatīgi izstāsta principus, kā viss zem tā koda izpildās. Pagaidām mūs vairāk spiež uz loģisko domāšanu (algoritmu izdomāšanu) nevis garu koda gabalu rakstīšanu.

 

Mēs studējam:

* Algebru (matricas, kompleksie skaitļi utt.)

* Diskrēto matemātiku (kopas, loģiskās darbības, predikāti)

* Automātu teoriju

* Datortīklus (CISCO network fundamentals)

* Datorsistēmu uzbūvi (stāsta principus, kā darbojas datora iekšas; ļoti interesantas lekcijas)

* Operētajsistēmas

* Programmēšana (lekcijas)

* Programmēšana (praktiskie darbi)

* Programmēšana (laboratorijas darbi)

* Izlīdzinošais kurss vidusskolas matemātikā un angļu valoda (tiem, kam vajag)

Edited by torrentz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

torrentz - pirms jautājuma jau brīdināju, ka tas varētu šķist nektaktisks. Man vienmēr ir interesējis, ko tad tajos LU datoriķos tieši māca! Varbūt tev ir kāds links uz lekciju sarakstu vai konspekti kaut kādi?

Lekcijas:

bakalauriem - https://luis.lanet.lv/pls/pub/srep.lekc?l=1&mg1=FO0024&prg1=22302&nod1=B40101&sem1=C50034

maģistriem - https://luis.lanet.lv/pls/pub/srep.lekc?l=1&mg1=FO0024&prg1=21005&nod1=B40101&sem1=C50034

Augšā pa semestriem var paslēgāt uz nākamajiem kursiem.

 

Konspektus gan individuāli pasniedzēji liek pēc savām vēlmēm vai nu iekšējā sistēmā, vai nu savās privātajās lapās.

Link to comment
Share on other sites

LU māca programmēšans principus kā tādus, nevis konkrētas programmēšanas valodas. Pēc tam apgūt un pielāgoties konkrētai programmēšanas valodai ir daudz vieglāk (Pēdējā kursā ir priekšmets, kur katru nedēļu jaunu programmēšanas valodu apskata un ir jāuzraksta diezgan apjomīgi mājas darbi). Tas iemāca domāt kā problēmu labāk atrisināt, nevis "kā es māku, tā es mauju!" un tik kaut ko kodē.

Link to comment
Share on other sites

Bakalaurs ir 4 gadi. 2 gadi ir tikai 1. lvl prof. izglītībai.

 

Baigais principiālais akadēmiķis esi? Ja cilvēks spēj "ūdeni" laist gar ausīm (viennozīmīgi, daļa no universitātē barotās informācijas ir "ūdens" - tā vienkārši ir un praktiski VISUR), bet uzņemt un veikli analizēt tieši vajadzīgo informāciju, neredzu iemeslu, kāpēc nevarētu nokārtot bakalauru 2-3 gados!?

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs, domāju, ka vienkārši var laist gar ausīm lietas, kas neinteresē un, kas nesaistas tieši ar izvēlēto nākotni. Ir lietas, kur nav nepieciešams padziļināts ieskats, tikai nokārtot eksāmenu kaut vai uz 4 ballēm un miers. Vai tas nozīmē, ka slikts students bijis? Ja viņam interesējošos priekšmetos atzīmes bijušas 8 un 9? Piemēram, cilvēks izvēlējies kļūt par sistēmadminu, bet programmēšanas priekšmetus viņš nolicis uz 5 ballēm, bet Operētājsistēmas uz 9. Sliktāks speciālists tāpēc?

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs visdrīzāk to domāja drusku savādāk. Kā tu vari zināt, ka priekšmets, kuru šosemestr tu laid gar ausīm, jo tas ir lielais ūdens, nebūs vajadzīgs nākamo kursu, lai saprastu un apgūtu tajā stāstīto vielu (jo tas nav ūdens). LU daži priekšmeti ir tādi, kuriem priekšzināšanas (no iepriekšējiem kusiem, vai kā citādi) ir vēlamas.

Link to comment
Share on other sites

Es gan atkal domāju "drusku savādāk" tieši par šo aspektu runājot. Es domāju, ka jāiemācās no informācijas uztvert būtisko daļu, es pats esmu mācījies pie visādiem profesoriem utml. un labi zinu, ka viņiem patīk liet ūdeni šad tad... Dažreiz tas pat aizņem puslekciju - tas "ūdens"!

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet normālā gadījumā Tev nav Orākula spēju noteikt, ka jāiesoļo lekcijā tieši 23. minūtē, tad jāpaklausās 17 minūtes un tad vari mierīgi doties projām. Bez tam lekciju būtība ir tajā, ka vari jautāt/pārbaudīt savas teorijas ar vairāk vai mazāk šajā jomā saprotošu speciālistu (pasniedzēju) kā arī ar topošajiem šīs nozares ekspertiem (kursabiedriem). Šo kontaktēšanās citos veidos iegūt ir visai grūti.

 

Jebkurā gadījumā - esam novirzījušies no tēmas ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...