Jump to content
php.lv forumi

Kādu programmēšanas valodu izvēlēties


hackerman

Recommended Posts

Es zinu, ka šis forums ir saistīts ar web programmēšanas valodām, bet es zinu arī to, ka daudzi šeit esošie cilvēki zin arī ko vairāk par php. Man vajag uztaisīt, itkā, ne pārāk sarežģītu programmu. Programma domāta, lai ārstam atvieglotu darbu. Pamatā tur būtu tikai datubāze ar informāciju par cilvēku - vārds, uzvārds utt. Un tad pārējais pamatā balstās arī uz to datubāzi - vienkārši, lai nav viss ar roku jāraksta - divi klikšķi un veidlapa jau līdz pusei aizpildīta. Ja ārstam sanāk rakstīt kādas 10 receptes vienam cilvēkam, tad tas tiešām sanāk laikietilpīgi rakstīt katru reizi vārdu uzvārdu. Tas pats arī ar citām tml veidlapām.

 

Rekur skrīns uz līdzīgu programmu: http://img15.imageshack.us/img15/3135/skreen.jpg

Ieinstalēta programma sver tikai 5.4MB

 

Par cik es neko nopietnu vēl neesmu mēģinājis uzprogrammēt citās valodās, tad man tagad jājautā kādu valodu izvēlēties. Tās tagad ir pietiekami daudz, tapēc es labprāt izvēlētos to izdevīgāko - kuru ir viegli apgūt un nav nekādu problēmu. Protams, tas viss ir relatīvi, bet nu daudz maz - kura tāda normālāka, piemērotāka konkrēti manām vajadzībām. Tad nu tālāk ņemšu un pastudēšu par to valodu un sākšu lēnam mācīties. Ko zin - varbūt vasaras beigās būs pirmā versija gatava :)

Edited by hackerman
Link to comment
Share on other sites

Es tev ieteiktu taisīt WEBā tāpēc, ka:

 

1)Būs viegli uztaisīt izdrukas formas (HTMLiskas) - uztaisi HTML dokumentu, browserī print - un gatavs.

2)Viegli būs pielāgot, ja būs jālieto vairākiem - nebūs jāņemās ar tīkla programmēšanu, jo programmēsi kā parastu web aplikāciju.

3)Būs darbināma uz visām OS, kurās ir browseris - pat no IPhones varēs taisīt un apskatīt medicīnas ierakstus.

4)Ja esi programmējis PHP, JS, MySQL un izmantojis HTML,CSS, tad nebūs jāmācās nekas jauns.

5)Ja uztaisīsi labu produktu, varēsi uzlikt WEB serveri un piedāvāt citiem ārstiem, piemēram, prasot maksu par servisu - neviens nevarēs nelegāli kopēt tavu aplikāciju.

 

 

Bet, ja nu gadījumā (kaut kādu pārdabisku spēku dēļ) webs neder, tad Delphi ir gana labs šādām vajadzībām.

Link to comment
Share on other sites

Hmm par to gan nebiju iedomājies. Šāds variants pat būtu reālāks. Kas to zin kā man ietu ar to Delphi apgūšanu. Itkā tu minēji pietiekami daudz plusus, lai es tiešām izvēlētos WEB versijā to visu taisīt. Tikai man pašam kā lietotājam gan labāk patīk programmas versija. Laikam vienkārši ir noriebies, ka mūždien kaut kas uzkaras. Bet nu tas jau itkā no serveri atkarīgs. Bet kāpēc visas sistēmas - ibanka, eklase, ārstu datubāze utt. - neviena negriežas uz php, bet gan, attiecīgi, uz jsp, aspx, jsp (paņēmu failu paplašinājumus, lai nekļūdītos atpazīstot to kā programmēšnas valodu :D Laikam Java un ASP).

 

P.S. Labprāt vēl uzklausītu ieteikumus, +/-.

 

Ā nu vēl - vai ar PHP vispār varēs panākt tā, lai varētu smuki to veidlapu izdrukāt? Ir jau tādas, kurām uztaisa templeiti un drukā pats ārā, bet recepti taču pats izdrukāt nevar. Tur vajadzēs drukāt virsū jau gatavam papīram. Tad ar PHP man vajadzēs noteikt precīzas koordinātas kur tieši un kā tur uzdrukāt. Nekad nav sanācis kaut ko tamlīdzīgu taisīt ar php, tapēc nezinu.

Edited by hackerman
Link to comment
Share on other sites

Bet kāpēc visas sistēmas - ibanka, eklase, ārstu datubāze utt. - neviena negriežas uz php, bet gan, attiecīgi, uz jsp, aspx, jsp (paņēmu failu paplašinājumus, lai nekļūdītos atpazīstot to kā programmēšnas valodu :D Laikam Java un ASP).

 

Tam nav izšķiroša nozīme, daudzi lieli servisi (piem., Facebook) ir taisīti PHP.

 

Ā nu vēl - vai ar PHP vispār varēs panākt tā, lai varētu smuki to veidlapu izdrukāt? Ir jau tādas, kurām uztaisa templeiti un drukā pats ārā, bet recepti taču pats izdrukāt nevar. Tur vajadzēs drukāt virsū jau gatavam papīram. Tad ar PHP man vajadzēs noteikt precīzas koordinātas kur tieši un kā tur uzdrukāt. Nekad nav sanācis kaut ko tamlīdzīgu taisīt ar php, tapēc nezinu.

To nebūs jādara ar PHP, to panāk ar HTML un CSS (@media print). CSS vari precīzi norādīt objektu atrašanās vietas centimetros un diezgan viegli uztaisīt izdrukas jau uz gatavām formām.

Link to comment
Share on other sites

Man vajag uztaisīt, itkā, ne pārāk sarežģītu programmu. Programma domāta, lai ārstam atvieglotu darbu. Pamatā tur būtu tikai datubāze ar informāciju par cilvēku - vārds, uzvārds utt. Un tad pārējais pamatā balstās arī uz to datubāzi - vienkārši, lai nav viss ar roku jāraksta - divi klikšķi un veidlapa jau līdz pusei aizpildīta.

Un kaada vaina M$ asses ?? gan db gan formu izveide, laukus izkarto peec principa Drag& Drop ... primitivas DB izveide aiznjems ne vairak apr 10 Minutem ..

+ kadaas paris h sataisiisi ciesamu interfeisu + kadu stundu pacakaresies ar Idrukas formu ..

taatad 1 dienas laikaa to visu var dabuut gatavu ....

Nevajag izgudrot divriteni velreiz ....

Varu apteikt kaada kjepa buus ar Web ..

1. vajag Web Serveri

2. jainstalee Atseviskja Db ( SQL )

3. nocakaresies lai normali viss drukatos ( fonti utt)

4. nedod dies to visu naksies parnest kur citur ...

---

Asses prieksrociiabs

1. Db var izveidot ljoti atri,

2. interfeisu veido kaa pasam patiik , Drog& drop

3. Nebuus cakars ar drukasanas formaam ,

4. parnest to visu elementari ..

---

Asses miinuss --> maksas programma ..... ( bet nu kuru tas ipasi uztrauc)

Link to comment
Share on other sites

Grey_Wolf, paldies par tavu viedokli, bet pagaidām es tomēr palieku pie codez ieteikuma.

* serveris - es nedomāju taisīt bisnesu ar savu potenciālu veikumu. Tas pagaidām ir paredzēts tikai 1 personai, lai atvieglotu darbu. Ja parādītos vēl kāds, kas vēlas izmantot to programmu, tad arī sāktu domāt par serveri, un domāju, ka to arī varētu nogādāt, ja būtu vairāki lietotāji.

* čakars - manā gadījumā tas būs jebkurā vietā un laikā, esmu jau sācis pierast, ka nekas nenotiek kā plānots.

* "Asses miinuss --> maksas programma ..... ( bet nu kuru tas ipasi uztrauc)" - nāk pārbaudes - dabū pa kaklu, nav jau mājas PC. Nav jau tā, ka esmu kapiķa ...., bet, jā, arī nauda tajā spēlē savu lomu. Bet vēl vairāk es gribu mēģināt kaut ko apgūt nedarot kaut ko pa tukšo. Un te nu būtu man laba iespēja. Ja sanāk pirkt programmu, tad jau uzreiz pirktu to Ārsta Biroju vai kaut vai to Pacientu Datubāzi. Visticamāk tā arī darīs, ja es neko neuztaisīšu.

Link to comment
Share on other sites

* serveris - es nedomāju taisīt bisnesu ar savu potenciālu veikumu. Tas pagaidām ir paredzēts tikai 1 personai, lai atvieglotu darbu. Ja parādītos vēl kāds, kas vēlas izmantot to programmu, tad arī sāktu domāt par serveri, un domāju, ka to arī varētu nogādāt, ja būtu vairāki lietotāji.

Serveris sajaa gadijuma bija domats kaa programma, jepkuraa gadijuma tas buus vajadziigs, tatad jainstalee ( un nav svarigi talak cik cilveki to visu izmantos)

Par Aksess --> pajauta varbuut tur jau ir Pilna Ofice pakete... tad saja gadijuma tas vienakrshi atkristu ...

Un runajot par cakari .. nu tur tiesam ir Drag & drop ... takaa pat neko nezinot var uztaisiit max 3 dienaas.. ( nu labi jazin jau mazliet PC pamati )

P.S. nebuut neaizstavu M$ produkciju, bet sadiem darbinjiem vinji ir Ljoti labi piemeroti ...

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Un kaada vaina M$ asses ?? gan db gan formu izveide, laukus izkarto peec principa Drag& Drop ... primitivas DB izveide aiznjems ne vairak apr 10 Minutem ..

+ kadaas paris h sataisiisi ciesamu interfeisu + kadu stundu pacakaresies ar Idrukas formu ..

taatad 1 dienas laikaa to visu var dabuut gatavu ....

Nevajag izgudrot divriteni velreiz ....

M$ access ir diezgan nepagriezinisks monstrs. Ko darīsi, ja ārsts nopirks vēl piecus kompjus un gribēs uz visiem skatīties pacientus? Kas, ja ārsts sagribēs atgadinājumus uz e-pastu par gaidāmiem apmeklējumiem. Es vēl ilgi varu turpināt.

 

1. vajag Web Serveri

baigā problēma :)

2. jainstalee Atseviskja Db ( SQL )

sudo apt-get install mysql

3. nocakaresies lai normali viss drukatos ( fonti utt)

nedomāju, ka ārsts īpaši būs bēdīgs, ja drukāsies ar standarta windows fontiem

4. nedod dies to visu naksies parnest kur citur ...

kādas problēmas kopēt uz citu serveri tik parastu aplikāciju.

Asses miinuss --> maksas programma ..... ( bet nu kuru tas ipasi uztrauc)

labāk šo naudu iekasēt par www varianta izmantošanu.

 

Es iesaku izvēlētie Pythonu (php, asp, java vietā). Iemācīsies rakstīt uzreiz noformētu kodu. Iemācīsies rakstīt smukus un īsus kodus (ko diemžēl nevar darīt iekš php dažreiz). Mana favorīt valoda no visām, ko esmu mēģinājis.

 

Ja vēlies komerciāli šo visu, tad es esmu gatavs sadarbošanai. Mani kontakti ir iekš http://termi.lv/ , vienīgais noteikums, ka jābūt arī latgaļu interfeisam klāt :)

Edited by nemec
Link to comment
Share on other sites

Jāprogrammē tajā valodā, kuru vislabāk pārzini un māki pielietot šim projektam. Jebkura cita valoda paildzinās un sadārdzinās izstrādi. Protams, ja ir laiks un iespēja, var arī citā valodā/vidē eksperimentēt.

Link to comment
Share on other sites

Par nelaimi, tā kā šitādi iesācēji cenšas kaut ko pierādīt sev vai citiem un veido programmas uz pasūtījumu, tāpēc arī ir tas IT softu līmenis vispārīgi tik zems. Nu ja nav ko celt, tad nav ko nest! Relatīvi, programmētāji ir pārāk daudz saradušies pret pasaules vidējo IQ līmeni. Nu nespēj viena daļa to visu vilkt, kur lien iekšā... Nu dažam ir dots kļūt par celtnieku, citam par sētnieku, citam par bankas prezidentu, bet citam par programmētāju, nu es nesaprotu, kāpēc savu vietu nespēj atrast daudzi potenciālie sētnieki???

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, ir zināms ko ievadīs un kādas izdrukas vajag, bet pārējais viss ir brīvā formātā, ja tā, tad pamēģini ruby on rails, scaffold to, scaffold šito, un htmlā/css pielabo kaadu nu tur to noformējumu izdrukām vajag, ij medicīnas sistēma 15 minūtēs gatava :>

Link to comment
Share on other sites

Par nelaimi, tā kā šitādi iesācēji cenšas kaut ko pierādīt sev vai citiem un veido programmas uz pasūtījumu, tāpēc arī ir tas IT softu līmenis vispārīgi tik zems. Nu ja nav ko celt, tad nav ko nest! Relatīvi, programmētāji ir pārāk daudz saradušies pret pasaules vidējo IQ līmeni. Nu nespēj viena daļa to visu vilkt, kur lien iekšā... Nu dažam ir dots kļūt par celtnieku, citam par sētnieku, citam par bankas prezidentu, bet citam par programmētāju, nu es nesaprotu, kāpēc savu vietu nespēj atrast daudzi potenciālie sētnieki???

 

 

Web Developer, kapēc tu tāds iedomīgs? :) Pirmīt minēju vai nē, bet šis man nav nekāds pasūtījums. Es to taisu 1 personai (ne-svešai) par baltu velti. Motivācija tam visam ir tikai paša zināšanu un iemaņu attīstīšana. Un enīvei - kaut es to būtu taisījis uz delphi, visual basic vai jebkur citur, kas tev liek pāragri spriest, ka man kaut kas nebūtu izdevies? Mazums programmētāju apgūst jaunas programmēšnas valodas. Laikam jau tu vienīgais esi tas milzīgais atsvars, kas notur IT softu līmeni virs ūdens, un, protams, pārzini visas programmēšanas valodas.

Link to comment
Share on other sites

Man mātei (ģimenes ārste) vienīgais, kas ir ciparu formātā ir pacientu kartiņas. Ā, tagad vēl EKG ieraksti būs digitāli.

Kartiņu datubāze viņai ir iekš MS Access taisīta- pāris formas un viss.

 

Esmu mēģinājis viņu pierunāt uz normālu sistēmu pacientu datu apstrādei, taču atdūros pret to, ka viņa raksta ar diviem pirkstiem, un iemācīt viņu rakstīt ar klaviatūru ir diezgan bezcerīgi. Un domāju, ka tas tā ir daudziem ārstiem.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu, man arī ir pazīstami ģimenes ārsti laukos, kuri ātrāk to visu saraksta ar roku, nekā ar klaviatūru!

Bet pati ideja, par šādas primitīvas sistēmas izstrādi ir laba. Savulaik es arī kaut ko līdzīgu, bet mazliet sarežģītāku, domāju uztaisīt, bet par cik mans ģimenes ārsts nepaļaujas uz informācijas glabāšanu datorā, tad tad palika tikai ideju līmenī.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...