Jump to content
php.lv forumi

Kā labāk strukturēt post ?


ntw

Recommended Posts

Sāku taisīt kaut ko, un izdomāju, ka jāpamēģina kas jauns...

Un tagad doma ir tāda.

 

Simple blog post:

 

<form type="post" action="">
[..]taram taram inputi[..]
</form>

 

action="" norāda, ka faili tiek saņemti šajā pašā failā.

Nu tad virs formas es pievienoju

 <?php
if(isset($_POST['var'] && !epmty($_POST['var'])) {
$var = $_POST['var'];

// Ievietoju datubāzē datus
}
?>

 

Un pēc šī es sāku domāt, kāda būtu viskorektākā ( & sakarīgākā ) sistēma, pēc kuras vadīties, jo pēc datu ievietošanas datubāzē man parādās "Viss ok" un atkal ir priekšā forma. Formu es negribu priekšā, gribētos landing page, caur PHP Taisīt landing page ? echo <html> galīgi nekam neder. Vienkārš die() arī nekam neder, jo tas iespējams var maitāt dizainu.

Un vispār - dizaina kodu ir vēlams atdalīt no php pārsvarā.

 

Es gribu noskaidrot, kādā veidā kodu vislabāk strukturēt, jo visi mani iepriekšejie agri vai vēlu sāk pinķerēties tos uzlabojot, līdz kamēr es ar echo jau sāku gandrīz <html> stumt laukā... Varbūt kāds var man piedāvāt kādu labu sistēmu, pie kuras pieturēties ?

 

Es būšu priecīgs par dažādiem ieteikumiem un Literatūru angļu un Latviešu valodās ( ebooki gan man nepatīk...pdf is booring...)

Link to comment
Share on other sites

Nav viena tāda noteikta struktūra, kas derēs visam. Tā parasti rodas katram pašam, pieredzes uzņemšanas laikā (ok, ir izņēmumi, kas strikti seko kaut kādam etalonam).

Šajā vietā jāsāk strādāt izejot no esošās struktūras (vai tu gribi visu "pārstrukturēt"?). Tad nu šeit tev ir vismaz 2 varianti:

1)

$rādīt_ka_viss_ok = false;
if(nopostēta_forma){
 izdaram visu, kas jādara
 if(forma_ir_ok){
$rādīt_ka_viss_ok = true;
 }
}
if($rādīt_ka_viss_ok){
 rādam, ka viss ok
}else{
 rādam formu
}

2) ja formas apstrādes rezultāts ir pozitīvs, tad redirektojam jūzeri uz landing page

Link to comment
Share on other sites

Apsveicu ar 1000. postu ^_^

 

Kaut kādam etalonam es negribu gluži sekot, bet pilnīgu haosu savā kodā ar es vairs negribu, mekļēju kādus ieteikumus, kā smukāk kārtot/strukturēt kodu.

Arī tavā gadījumā sanāk HTML Diezgan dikdti jaut kopā ar PHP...

Link to comment
Share on other sites

Paldies :D

 

Ja tu taisi mājaslapu, tad nejaukt kopā ar html būs neiespējami. Protams, vari lietot kaut kādas templeitu sistēmas, bet tāpat tas html's būs jāģenerē.

 

Vari meklēt, skatīties kaut kādus gatavus patternus (kaut to pašu MVC), izdomāt, kas pašam labāk patīk vai vienkārši strādāt un laika gaitā kods sāks kārtoties pats no sevis - izvade te, postu apstrāde tur, etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...