Jump to content
php.lv forumi

Mazliet padomu !


Fat

Recommended Posts

Esmu iesaaceejs par php taapeec nebriinaties pa maniem visai stulbakiem jautaajumiem, det taapeec jau shis forums ir domaats lai kautko iemaaciitos. Respektiivi nopirku PHP graamatu un tajaa mineets taads OmniHTTPd profesional2.0. Uzliku to uz sava pc kuram ir XP sisteema, bet kautkas neiet , lai gan nokonfigureeju peec graamatas.

Varbuut ir vajadziigs veel kautkas ,lai savu lapu vareetu palaist lokaali vai arii publiski, bet dotajaa briidii neiet nekas. Varbuut varat paliidzeet vai arii ieteikt kaa labaak dariit , jo gribaas uzlikt lapu uz maajas pc.

Link to comment
Share on other sites

Nez, kas tas tads par ko tu runā, laikam kads web serveris. Bet cik zinu 99% no cilvēkiem, kas te apgrozās lieto Apache web serverus + php kā moduli. Skaties šo te LINKU un tad vel pamekle, to ka piedabut php klāt un gan jau tā lieta aizies!

Link to comment
Share on other sites

OK. Nav protams probleemu likt arii ko citu galvenais laitas straadaatu. Un tad veel jautaams vai uzliekot kaut sho webserveri ir veel nepiecieshams kautkas klaat , lai tas viss funkcioneetu.

Link to comment
Share on other sites

atkarīgs, ko tu gribi darīt, bet tev kā iesācējam pietiktu tikai ar apache un php. attieciigi tev jaauzliek 2 lietas, kuras savaa starpaa jaasakonfiguree, lai normaali darbojaas. sakaumaa uzinstalee apache, peec tam php, instaleejot lasi visus readme un install failinjus un tad jau iespeejams tiksi liiidz veelamajam gala rezultaatam.

Link to comment
Share on other sites

config fails . Tas tipa pie opcijaam kautkur noraadaas. Vai arii pamekleejos ir taads fails config, bet ar kaadu softu tad shis veraas valjaa, lai shim vareetu kautko mainiit , vai nu es pashlaik konkreeti kautko jaucu .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Met to graamatu miskastee. Es peec vinjas neesmu ieguvis praktiski neko.

Meklee DC++ "Sams - PHP and MySQL Web Development, 2nd Edition.pdf" - shitaa ir iistaa zinaashanu graamata. To PHP soli-pa-solim var atveert tikai lai paarlasiitu to, ko esmu angliski izlasiijis.

 

BTW, es arii ar localhost nomociijos liidz apnika un visu hosteeju uz servera ko iireeju [neizbeegami arii tev buus vajadziiga vieta netaa]. Taakaa lietoju Macromedia Dreamweaver, ko var sakonfigureet taa, ka fails tiek updeitots uz servera katru reizi, kad tas tiek noseivots, savus piemeerus varu testeet realitaatei vairaak pietuvinaatos apstaakljos.

Link to comment
Share on other sites

Met to graamatu miskastee. Es peec vinjas neesmu ieguvis praktiski neko.

Meklee DC++ "Sams - PHP and MySQL Web Development, 2nd Edition.pdf" - shitaa ir iistaa zinaashanu graamata. To PHP soli-pa-solim var atveert tikai lai paarlasiitu to, ko esmu angliski izlasiijis.

 

manupraat latviski ir vieglaak saprast nekaa angliski....

 

 

uzinstalee apache. kas ira te ku te

 

 

Atarhivee PHP, kursh staav shiten te

 

iesaku apache instaleet C:\web\

tad kad uzinstaleesi, tad tur buus direktorija apache2.

atarhivee PHP direktorijaa C:\web\

tad tev buus tur 2 direktorijas: Apache2 & php

 

tad atver httpd.conf failu, kursh staav c:\web\Apache2\conf\httpd.conf

un beigaas iekopee sho te:

ScriptAlias /php/ "c:/web/php/"

AddType application/x-httpd-php .php

Action application/x-httpd-php "/php/php.exe"

un sameklee DirectoryIndex

un tur galaa pieraxti index.php

noseivo visu

 

pie pulkstenja buus taada smuka sarkana spalvinja, uzspied tur un panjem RESTART

 

iztaisi failu index.php, kuraa ieraxti

<?

phpinfo();

?>

to iekopee C:\web\apache2\htdocs\

 

tachu tev tur buus jau faili, tos vari izdzeest aaraa...

ceru ka kaut kas izdosies ... :)

Link to comment
Share on other sites

Man arii ir taa graamata. Un taa programas OmniHTTPd profesional2.0 bezmaksas versija darbojas tikai liidz 2004. gada 1. janvaarim. Bet ja paliek pulksteni uz apakalju tad darbojas arii shodien.

 

Taa graamata tak nav nemaz tik slikta. Tur ir pats saakums. Bet ja grib kaut ko vairaak tad buus jaameklee kaut kas cits.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...