Jump to content
php.lv forumi

Lamvaardu chekoshana!


sfx

Recommended Posts

Binaarais koks ir datu struktuura. dati savaa starpaa savienoti nevis lineaari, kaa masiivaa, bet gan kaa koka zari:

masivs: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10;
koks:
                      5
            2                     8
       1         4          6        9
              3                7       10

Mekleeshana kokaa aatraaka :)

 

AVL (vai AWL... preciizi burtus neatceros) noziimeeja to, ka katram vecaakam beernu skaits labajaa zaraa neatshkjiraas vairaak par vienu nekaa kreisajaa. AVL kokaa mekleeshana izpildaas ar aatrumu log(n) (laikam), bet vienkaarshaa masiivaa ar n.

Edited by Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

Īstenībā eksistē advancētāki koki (AVL jau diezgan novecojuši), piemēram, tādi kā Sarkanie-Melnie, Digitālie (šiem īsti nezinu pareizo nosaukumu), kuri ir ātrāki pie elemtentu ievietošanas/dzēšanas. ;)

Link to comment
Share on other sites

jaa, man arii domaat, ka efektiivaak tomeer izmantot php iebuuveetaas fjas, tjipa,

in_array($vards,$lamuvardi), jo buuveet AVL ieksh php man reaali neliekas praata darbs - jo tajaa vaardi buus jaaielasa pie katra lapas loada, kas man domaat nespeetu nosegt ieguvums uz nolasiishanu no koka. php masiiviem ir taada laba iipashiiba, ka tie un tiem piesaistiitaas f-jas pietiekoshi labi un aatrdarbiigi implementee lielaako dalju nepiecieshamo datu struktuuru.

***

patiesiibaa jau AVL un citas perversijas datorikjiem maaca tamdeelj, lai vinjiem iegroziitu praatus aarpus statisko struktuuru progaam, un lai jamie nepiecieshamiibas gadiijumaa tieshaam maaceetu uztaisiit patvaljiigas, sarezhgjiitas datu struktuuras.

Link to comment
Share on other sites

jaa, man arii domaat, ka efektiivaak tomeer izmantot php iebuuveetaas fjas, tjipa,

in_array($vards,$lamuvardi), jo buuveet AVL ieksh php man reaali neliekas praata darbs - jo tajaa vaardi buus jaaielasa pie katra lapas loada, kas man domaat nespeetu nosegt ieguvums uz nolasiishanu no koka. php masiiviem ir taada laba iipashiiba, ka tie un tiem piesaistiitaas f-jas pietiekoshi labi un aatrdarbiigi implementee lielaako dalju nepiecieshamo datu struktuuru.

***

patiesiibaa jau AVL un citas perversijas datorikjiem maaca tamdeelj, lai vinjiem iegroziitu praatus aarpus statisko struktuuru progaam, un lai jamie nepiecieshamiibas gadiijumaa tieshaam maaceetu uztaisiit patvaljiigas, sarezhgjiitas datu struktuuras.

Nu var jau darīt tā, ka izveidoto AVL koku saglabā/ielasa nevis tekstuālā veidā, bet ar serialize/unserialize funkcijām, tā katru reizi izvairoties no koka konstruēšanas pa elementam katru reizi, kad ievajagās to.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...