Jump to content
php.lv forumi

Online skaititajs


markss84

Recommended Posts

Kā vislabāk izveidot skaitītāju, kurš parāda online lietotājus.

 

Es mēģināju ar startēto sesiju skaitīšanu bet kad ņemu opendir(session_save_path()) man saka permission denied, savukārt ja pirms session_start() ielieku session_save_path('/var/www/........') tad sesijas tiek saskaitītas bet tās vairs neizdzēšas automātiski pēc php.ini uzstādītā laika.

 

Kāds varētu būt risinājums, ja ņēm vērā, ka negribu izmantot mysql.

Link to comment
Share on other sites

Kā vislabāk izveidot skaitītāju, kurš parāda online lietotājus.

 

Es mēģināju ar startēto sesiju skaitīšanu bet kad ņemu opendir(session_save_path()) man saka permission denied, savukārt ja pirms session_start() ielieku session_save_path('/var/www/........') tad sesijas tiek saskaitītas bet tās vairs neizdzēšas automātiski pēc php.ini uzstādītā laika.

 

Kāds varētu būt risinājums, ja ņēm vērā, ka negribu izmantot mysql.

Online skaititajucik es zinu tad nevar izveidot nenemot lieta MYSQL. Taka vecit nekas neizdosies :) Ja gribi lietotajus online tad jaizmanto MYSQL vaiarii es tavu jautaajumu nesapratu ! :)

Link to comment
Share on other sites

nu jau nu jau:)

Nekāda problēma nav arī glabāt failā.

funkcijas file(), fopen(), fwrite/fputs(), fclose() vai php5 jau file_get_contents() un file_put_contents().

File_get_contents() gan bija jau php4

Edited by mounkuls
Link to comment
Share on other sites

Tātad lapu sāku ar session_start()-kas izveido datni uz servera. Kā ieiet jauns lietotājs-izveidojas jauna datne un saskaitot viņas var zināt cik ir online un iekš php.ini tiek noteikts vik ilgi šī sesija noturas, ja netiek refrešots. Mana problēma ir tā, ka man neļauj opendir(session_save_path())-saka ka nav atālujas, bet kad pamainu piem.-session_save_path('var/www.....') tad atkal pēc noteiktā laika šī datne neizdzēšas, bet viss saskaitas perfekti.

Edited by markss84
Link to comment
Share on other sites

uztaisi savaa www mapee failu 'online_faili'

un kad kaads kustas tavaa lapaa, piekurbulē sesiju un mapītē 'online_faili' uzveido teksta failu ar sesijas nosaukumu ja tāds neeksistē, ja eksistē vienkārši pārraksti viņu.

tālāk jau ar fileatime var paskatīties kad pēdējo reizi ir tas fails aiztikts.

un respektīvi paņem ka 15 minūtes būs ok un tad skanē visus failus kas ir tajā mapītē un skaties:

ja ir faila aiztikšanas laiks tevis norādītajās 15 minūtēs, tad pieskaita ka ir online, ja ir vairāk par 15 min, tad to failu vienk izdzēš.

Lai tas viss pasākums darbotos ātrāk, tad var izveidot skriptu cron`ā kas ik pēc 5 minūtēm skatās tajā mapītē un veic augstāk minēto procedūru, tikai rezultātu ieraksta failā online.txt .... un webā atliks izvadīt tikai online.txt saturu ...

<?php
sessino_start();
uztaisam_online_failu();
....
....
....
....
echo file_get_contents('/cels/uz/oneline.txt');
?>

Edited by Klez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...