Jump to content
php.lv forumi

OOP mācīšanās


motion

Recommended Posts

  • Replies 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Arī īsti neder, ja aplikācija ir apjomīga, jo katras lapai nepieciešamasi var būt daži līdz daži desmiti kB, kamēr viss kopējais JS un CSS var būt pāri pa MB un lapas pirmā ielāde var ilgt daudzas sekundes.

Nu nez kādi Tev tie CSS un JS, ja jāuztraucas par ielādi? Es daru tā (projektam, kur, lai būtu "modulāri", ir ~130 JS faili): uztaisīju utilītu, kas šos visus Js apvieno vienā failā (~200kb), izlaiž caur Js packeri (paliek ~77kb, šo var arī izlaist, bet man patīk klienta galā nesmuks JS ;) ), sakonfigo nginx ar gzip (25kb - parasts JPEG banneris), ar expires un ar etag`iem, rezultātā viss tiek smuki kešots. Domāju, ka šo pašu var izdarīt arī ar CSS. Vēl pluss - mazāk HTTP requestu, lapa ielādējas ātrāk - par šo pierakstīts pilns nets.

 

Iekļaujam šo vienīgo Js un/vai CSS failu, un visi kontrolieri un view`i atviegloti uzelpo.

 

Ja visi browseri supportētu CSS embed bildes, tad es tās visas sabāztu vienā CSS :D

Link to comment
Share on other sites

Komentārs, kurš precīzi pasaka to, ko es gribēju pateikt, no diskusijas par OOP iekš PHP:

I sometimes envy the complex beauty of J2EE's object Ikebana. Martin Fowler's refactoring Iai-Do does wonders for slicing up classes in ever more finely grained fragments. The Gang of Four's structural Origami smites me with awe.

 

BUT when I put all those wonderful concepts and put them in a PHP application, I cry bitter tears when the garbage collection comes and tears it all down after every single page. (And my clients kill me because their nice new dedicated server takes over a second to serve a page.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...