Jump to content
php.lv forumi

OOP mācīšanās


motion

Recommended Posts

Itkā esmu +/- apguvis procedurālo php un vēlos sākt kaukto rakstīt oop. Taču nevaru atrast konkrētu mācību materiālu. Itkā pāris php grāmats esmu šķirstījis, taču tur par šo tēmu parasti ir tikai īss apraksts, par sintaksi un to kā tas viss strādā, taču reāli par to kā to pielietot dzīvē nav ne vārda. Esmu sastapies ar daudzām norādēm - lai izprastu oop jāsāk ar cē. C tāpat mācīs nākamajā kursā, un nevēlos lieki iespring. Itkā oop izprasšanai ieteica "Gang Of Four - Design Patterns, Elements Of Reusable Object Oriented Software", izrādijās stipri par smagu, jo nav nekādu priekšzināšanu un īsti neizprotu darbības pamat principus. Varbūt varētu ieteikt konkrētu grāmatu, vai kādu citu avotu, vēlams elektroniskā formātā.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nu jā, to es zinu. Bet Javā nevar rakstīt 5.toString() ? C#'ā vismaz var.

 

Lieta tāda, ka pašu oop es nevēlos mācīties, vēlos rakstīt php aplikācijas lietojot oop.

Tas izklausās pēc varen aplamas lietas, ko teikt.

Ar mašīnu tu gribi braukt, bet CSN mācīties tu negribi... Kā tu iedomājies rakstīt korektu un lietojamu OOP kodu, ja tu pašu OOP nevēlies mācīties?

Link to comment
Share on other sites

man shitais doks patik, bet vairak te ir par sintaksi http://talks.somabo.de/200703_montreal_oop.pdf, bet ari ir intersanti piemeri

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc jāmācās cita valoda?

Ņem šo lasi un mācies.

Ja tas tev ir palīdzējis izprast oop būtību es tevi apskaužu

 

 

Lieta tāda, ka itkā procedurāli varu uzrakstīt to ko vēlos, taču beigās viss izskatās pēc lielas putras.

Pamēģināju freimworku (CakePHP) pārsteidza jauda, taču beidzoties tiem pāris tutoriāļiem beidzās arī mani prieki, jo sapratu, ka neaptverot vismaz būtību un pamatprincipus, tālāk nekas nesanāk.

Link to comment
Share on other sites

Pats saprotu, ka skan aplami, bet tas, ka man jāmācas kāda cita valoda tikai koncepta izprasšanai mani biedē.

Lai izprastu konceptu, jebkura valoda ar OOP iespējām būs laba. Arī tas pats php. OOP koncepti nav atkarīgi no valodas. Tos var realizēt pat C valodā, kur nav speciāla atbalsta OOP (sintakse).

Ņem to valodu, kurā jūties visērtāk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...