Jump to content
php.lv forumi

Uz WordPress bāzētas widgets sistēmas arhitektūra


Mr.SergE

Recommended Posts

Mani ļoti interesē tieši no veidošanas viedokļa, kā veiksmīgāk būtu realizēt iespēju izveidot widgets līdzīgu sistēmu.

 

widzhetu-veidoshana.png

 

Ir skaidrs, ka administrēšanas pusē tur noteikti ir jāiesaista uz AJAX bāzēta tehnoloģija, kas tad tos visus datus tur parāda un ļauj mētāt atsevišķos blokus augstāk vai zemāk attiecībā pret citiem.

Mani vairāk interesē tādas lietas, kā:

1) kā būtu loģiskāk saglabāt bloku secību—veidot jaunu datubāzi vai arī ar kaut kādu metodi mainīt katrreiz vērtību katram blokam?

2) kā glabāt ļoti dažādus datus (MySQL pieprasījumi, PHP kodi, JavaScript, HTML, CSS), pareizāk sakot—kā šos datus pareizāk iedabūt iekš kaut kā glabājama (piemēram, datubāzes)?

 

Būšu ļoti pateicīgs par komentāriem.

Link to comment
Share on other sites

Lūdzu nevajag taisīt bezjēdzīgas QUOTEs

 

Jebko: jebkādu izpildāmu kodu (MySQL pieprasījums, JavaScript, PHP) vai arī attēlojamu (html+css). Bloku pārvaldīšanu vēlos tādu, ka te nekas nestrādā, t.i.—darbojas kā teksta redaktors, bet saglabājot šo teksta bloku, tas tiek izpildīts publiskajā lapas daļā.

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka tas viss tiks ievietots datubāzē, man ir skaidrs. Jautājums ir par to, kā šos datus nogādāt līdz datubāzei, pa ceļam neizpildot kādu funkciju un otrādāk—izdabūt no datubāzes tā, lai kaut kas pāri ir palicies un izpildās?

 

Pirmais jautājums ir par to, kā šos atsevišķos blokus pareizi, loģiski kārtot. T.i.—ja es mainu to izvietojumu horizontālā virzienā uz augšu vai uz leju, kā šo izkārtojumu saglabāt?

Link to comment
Share on other sites

Ok, tagad skaidrāks paliek, ko tu prasi.

 

Ja dati tev ir parastā <textarea name="kods"> html elementā ielikti, tad tos saglabājot vienkārši ņem $_POST["kods"] un liec db kā parastu stringu. Nekas īpašāks tur nav.

Izdabūt ārā arī tas pats - SELECT * FROM un izvelc kā stringu. Un tālāk, kad gribi izpildīt kodu, tad lieto eval php funkciju.

 

Par klucīšu kārtību - viens no variantiem ir pielikt papildus lauku katram ierakstam, tādu kā "kārtības nr". Mainot divu klucīšu kārtību vietām, apmaini arī kārtības numurus tiem vietām. Un pie selekta tad attiecīgi arī ierakstus kārto pēc šī lauka.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par padomu. Kaut kā nebiju aizdomājies līdz eval funkcijai.

Bet runājot par klucīšu kārtošanu: teiksim, ja būs tā, ka es varēšu pārvilkt klucīti ne tikai par vienu pozīciju uz augšu/leju, bet gan ielikt jebkurā vietā. Pēc kādas metodes tad darboties? Pārrakstīt visu klucīšu vērtības no jauna katru reizi vai arī izmantot kaut kādu papildus datubāzi, kurā ikreiz ievietot secību apvienojumā ar klucīšu identifikācijas numuriem?

Link to comment
Share on other sites

Bet runājot par klucīšu kārtošanu: teiksim, ja būs tā, ka es varēšu pārvilkt klucīti ne tikai par vienu pozīciju uz augšu/leju, bet gan ielikt jebkurā vietā. Pēc kādas metodes tad darboties? Pārrakstīt visu klucīšu vērtības no jauna katru reizi vai arī izmantot kaut kādu papildus datubāzi, kurā ikreiz ievietot secību apvienojumā ar klucīšu identifikācijas numuriem?

Jā, to jau minēja par UPDATE, nav problēma samainīt.

Es gan joprojām īsti nesapratu kam tieši to vajag, pašam, nu tipa citiem adminiem vai lietotājiem?

Ja lietotājiem, eval ir samērā "ģaršigs" pasākums, ne izpilde, bez attiecīgas apstrādes.

Ja vajag lietotājam editēt savus veidotus tekstus, varbūt pat tos editēt reizes 5, vai nav labāk nemaz SQL nečakarēt, ja var kādos tmp failos to glabāt?

Galu galā, labāk manuprāt ir ja lietotājam uz to pogu "jāuzmin pedālis" tikai kad ir gatavs, bāzi nečakarējot.

Varriet mani lamāt droši, es web maz vispār ko daru, pamatā tikai brouzēju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...