Jump to content
php.lv forumi

Kas būt jāzin?


Raivis.purins

Recommended Posts

Sveiki. Jautājuma būtība ir šāda: www ar ~ 3000 apmeklētājiem dienā + liels datu (apjoms, video, audio, fotogrāfijas). Pēc kādiem parametriem man vajadzētu lūkoties, lai viss iepriekšminētais man strādātu uz tip top?

Palasīju informāciju par virtuālajiem serveriem tāpat palasīju informāciju par serveru īri. Nu Unix, Linux platformas, SMTP atbalsts, 24/7 tehniskais atbalsts, ugunsmūris, datubāzes, pāris IP, monitorings, backupi, rams un cietais, attālinātais vadības panelis, SSL sertifikāts, ASP, Perl, PHP, SQL, MYSQL , ACESS-to es saprotu, bet kādu info man vajadzētu meklēt tieši par neta nodrošinājumu, pēc kādiem parametriem vai vienkāršāk sāksim ar to, kā to trubu tehniski sauc un kādu man vajadzētu iepriekšminētās lapas uzturēšanai?

Danke šūn!

Edited by Raivis.purins
Link to comment
Share on other sites

Iesaku izvēlēties kādu datu centru, piemēram, Latvija(latviešu auditorija). Tāpat parasti šajos datu centros iespējams sarunāt par kārbas sainstalēšanu un visu pārējo. Pašam nāksies tik uzstādīt web lapu.

 

100 mbit pilnībā pietiks

Edited by martins256
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau to ko tu minēji var pavilkt parasts serveris, jautājums ir tikai cik taisni vai līki ir uzprogrammēts pats web .

protams arii no cpu ir atkariiga video/foto apstrāde konvertācija.

te arī svarīgs ir ram. jo lai to kaut ko konverteetu resaizotu tas aiznjem atminju.

secinājums:

jo "krutāks" cpu un vairāk rama jo labāk.

ar ko tu domaaji liels datu apjoms ?

ja ir 3000 apmekleetaaji dienaa tad pienjemam ka katrs pieliek vienu bildi vai video, tad jau nekaa traka nav ...

protams pa labu naaktu SCSI vai SAS diski ar 10k vai 15k apgriezieniem.

piemeeram bildes vareetu dot konverteet un resaizot ar imagemagick uz linux nevis php GD ...

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz pafilozofējot:

Ja dienā paredzēts 3000 lietotāju, tātad paredzams, ka 80% no visa trafika ģenerēs ~600 cilvēku.

Atkarībā no resursa veida pirmajā tuvinājumā varam tāpat pieļaut, ka 80% no visa dienas trafika tiks iztērēti ~5 (5h ~= 20% no 24h) stundās. Tātad tīkla optimālā caurlaidība šajā pirmajā tuvinājumā ir jāizrēķina ņemot vērā augstākminētās lietas.

Līdzīgi varam arī mēģināt noteikt nepieciešamos procesora/atmiņas/disku parametrus.

Ja nooptimizēsi kodu, tad, iespējams, samazināsi prasības pret tīkla caurlaidību un pret procesoru/atmiņu/diskiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...