Jump to content
php.lv forumi

php.lv reloaded


Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iepriekšējo atbildi rakstīju izmantojot mobilo tālruni, tādēļ neko vairāk nekomentēju.

Iesaku pasmelties idejas, kā ir izdarīts sitepoint.com forumā:

http://www.sitepoint.com/forums/

Atļāvos iztulkot tur esošās sadaļas un apakšsadaļas:

  • Ziņas un Paziņojumi
  • Saturs jūsu resursam (vietnei) - atbilde uz KO ievietot
    • Blogošana
    • Sociālie tīkli un Sabiedrības (komūnas)
    • Multimediji - vēlreiz atkārtojo, ka šeit apspriež KO nevis KĀ
      • Audio, Video un Animācija
      • Spēles (sadaļa nav spēlēšanai vai spēļu apspriešanai, bet gan pamatā flash spēļu, kā satura elementu apspriešanai)
      • Fotogrāfija
      • Widgeti, Mashup un citi mediji

    [*]Jūsu resursa dizains

    • Tikko uzsākot dizainēšanu - pamatlietas dizainā iesācējiem
    • Grafika
    • Flash un Actionscript
    • Web lapas dizains
      • HTML un XHTML
      • CSS
      • Pieejamība (ergonomiskā nozīmē) un lietojamība

      [*]Atsauksmes un kritika

      • Dizaina elementi
      • Web lapu novērtējumi - lūk šī ir tā vieta, kur (saskaņā ar stingriem noteikumiem) katrs var palūgt pārējo domas un ieteikumus par savu uztaisīto lapu un līdz ar to arī mazliet pareklamēties. Šeit un tikai šeit!!! Ļoti svarīga lieta, manuprāt.

    [*]Jūsu resursa programmēšana

    • PHP - šī sadaļa domāta visai publikai tajā skaitā jautājumiem par "headers already sent" ;)
      • PHP aplikāciju izstrāde - šī sadaļa domāta sarežģītām problēmām vai interesantiem risinājumiem, kas nav iesācēju līmenī, iesācēji ir aicināti šajā sadaļā savas iesācēju tēmas neveidot.

      [*]Klasiskais ASP

      [*].NET

      [*]JavaScript

      [*]Java un JSP

      [*]ColdFusion

      [*]Ruby

      [*]Perl, Python un citas valodas

      [*]Datubāzes

      • MySQL - īpaši MySQL veltīta sadaļa, jo... MySQL ir visbiežāk apspriestā DBVS pēc viņu pieredzes

      [*]XML un WebServisi

      [*]Vispārējās izstrādes lietas - diskusijas par to, kuru platformu frameworku izvēlēties, kādu izstrādes rīkus lietot utt

      [*]Vispārējā Aplikāciju izstrāde - pamatdoma, šī: This is for discussion about high-level programming topics that are either language-inpendent or can be talked about by programmers from all backgrounds.

      [*]Web drošība viss par un ap drošību

    [*]Resursa izvietošana

    • Web hostings
      • Web hostinga piedāvājumi
      • Izdalītie serveri un Tālākpārdošana (Reselling)

      [*]Hostētāju vērtējumi

      [*]Servera vadība

      [*]Apache konfigurācija - līdzīgi kā MySQL gadījumā sadaļa iznesta tādēļ, ka tieši Apache saistītie jautāumi paši par sevi rada "kritisko masu"

      [*]Domēnu vārdi

    [*]Resursa pārvaldīšana

    • Reklāmas pārdošana un Affiliate sales (šito no galvas precīzi nezināju kā iztulkot)
      • Google AdSense

      [*]Izcelšanās tehnikas - Promotion techniques

      [*]SEO

      • Google

      [*]Kā pirkt un pārdot websaitus

      [*]Biznesa un juridiskās lietas

      [*]E-komerce - visādu ibanku, paypalu, maksājumkaršu utt integrēšana kā arī veikalu izstrādei veltīta sadaļa

      [*]Karjera un izglītība

      [*]Skripti un online servisi

      • Satura vadības sistēmas

      [*]Web izstrādes programmatūra

    [*]Sabiedrības centrs

    • Iepazīstināšanās - Nē, šeit nav oho.lv, bet gan katrs jaunpienācējs (vai arī veterāns, ja nav to paspējis) iepazīstina ar sevi un īsumā pastāsta, kas ir un ar ko nodarbojas
    • Nozares jaunumi
    • Vispārējā pļāpāšana - Mūsu Offtopic ekvivalents. šeit rakstītais nepalielina "postu skaitu"
    • Programmatūra un dzelži - ar web izstrādi tieši nesaistītu dzelžu un programmatūras apspriešana

 

Šis ir pamatsadalījums sitepoint forumā. Jāsaka, ka viņiem ir īpaši atdalītas no foruma šādas lietas:Darbs un tirgošanās ar web-resursiem, kā arī dizaina konkursi.

 

Nesaku, ka mums šeit vajadzētu to visu ieviest, vai, ka šāds sadalījums būtu ideāls, tomēr iedvesmu pasmelties var gan.

 

Es uzskatu ka php.lv ir vadošais Latvijas resurss web izstrādē, tādēļ tam ir visas iespējas pievilkt klāt arī dizaina daļu, kā arī apvienot nekur (cik zinu) neapvienotos satura lietu un biznesa lietu guru. Jautājums ir tikai - vai tas ir mūsu mērķis? ;)

Link to comment
Share on other sites

Jā, no vienas puses, protams, php.lv jau pēc nosaukuma ir skaidrs, ka ir PHP un nekam citam īsti nebūtu vieta. No otras puses... Latviski runājošā sabiedrība nav tik liela, lai varētu atļauties nodalīties tik ļoti specifiskās apakškopienās. Tās tā - pārdomas.

Šī resursa mērķis šobrīd ir: "apkopot PHP programētāju zināšanas un sniegtu iespēju gan iesācējiem, gan arīdzan profesionāļiem gūt atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem vienuviet.", un ja tas tāds paliek, tad, protams, daudzas no sitepoint struktūras lietām atkrīt. Tomēr no tur minētajām arī šaurākajā PHP rāmī gribētos vismaz šādas:

  • Saturs - angliski Copywriting
  • Novērtējiet manu lapu/darbu - iespēja katram atrādīt savu lapu/darbu. Šeit un tikai šeit ir atļauta vienreizēja lapas reklāma. Stingri definēts pasniegšanas formāts. Varētu līdzīgi kā sitepointā, kamēr neesi devis korektu novērtējumu vismaz 3 citām izstādītajām lapām nedrīksti likt savu lapu
  • Datubāzes Šeit aicināti piedalīties visi neatkarīgi no viņu zināšanām par DB
    • Datu arhitektūra - apakšsadaļa, kurā tiktu aicināts risināt jautājumus cilvēkiem ar priekšzināšanām datubāzu (datu uzbūves/glabāšanas) jautājumos un kurā būtu ieteikts atturēties rakstīt iesācējiem šajos jautājumos

    [*]Pārlūka skriptošana - Aicināti piedalīties visi neatkarīgi no priekšzināšanām par JavaScript, VBscript, xul utt programmēšanu

    • Pārlūka skriptošanas "augstākā pilotāža" - runas par JavaScript, Java, ActionScript, Silverlight, Air utt kā arī to frameworkiem un to savstarpējo sadarbību, te tiek aicināti izteikties tie, kam ir šajos jautājumos pieredze un ieteikts aturēties no komentēšanas vai jaunu tēmu veidošanas tiem, kam šajās lietās pieredze ir maza

    [*]Drošība - šī ir lieta, kura mani personīgi visā šajā interesē visvairāk, ja tāda tiks uztaisīta jau tad jutīšos dikti laimīgs. :) Ja man uzticētu, būtu gatavs būt par moderatoru šajā sadaļā un lēnā garā arī vecos topikus, kas ir pa tēmu, pārvietot uz šejieni.

    [*]Infrastruktūra un serveri - tiek aicināti piedalīties visi neatkarīgi no pieredzes par šiem jautājumiem. Tēma par fiziskiem dzelžiem un Operētājsistēmām/Webserveriem/Proxy/Maiil/DB utt tajā skaitā par PHP instalēšanas jautājumiem

    • Hostinga piedāvājumi - vieta, kur hostētājs pēc sagatavota parauga varētu ievietot ziņas par savu piedāvājumu. Piedāvājumi tātad drīkst būt šeit un tikai šeit
    • Hostinga novērtējumi - vieta, kur lietotāji varētu izteikt savu konstruktīvo novērtējumu (būsim reālisti, lielākoties, tikai negatīvās lietas) par konkrēto hostingu vai tā pakalpojumu plānu. Novērtējumi drīkst būt šeit un tikai šeit
    • Domēnu vārdi un DNS
    • Augstas uzticamības infrastruktūrs jautājumi - tiek aicināti piedalīties cilvēki ar dziļu pieredzi šo jautājumu risināšanā, aicināti atturēties, tie, kam nav šo zināšanu - tam domāta "infrastruktūra un serveri" sadaļa

    [*]Iepazīstināšanas ar sevi sadaļa - šī ir tiešām ļoti jauka lieta, kas man ļoti patīk sitepoint foruma sabiedriskajā iekārtā, domāju, ka arī te varētu noderēt. Šajā vietā būtu jābūt katra jaunpienācēja pirmajam postam.

    [*]eKomerce un epakalpojumi - sadaļa kurā varētu apmainīties ar risinājumiem par ibanku, SMS, PayPal, kredītkaršu utt maksājumu izstrādi (domāju, piemēram, bankas pašas būtu ieinteresētas popularizēt tieši savu B2B pakalpojumu izstrādātāju vidū ;) ), kā arī visādiem ePakalpojumiem, kuri noteikti vēl nāks klāt. Sadalā aicināti piedalīties cilvēki ar pieredzi un aicināts atturēties no aktīvas piedalīšanās cilvēkus, kam nav pamatzināšanu programmēšanā sistēmu savienošanā utt.

Link to comment
Share on other sites

Drusku pielabou pirmo postu ar ieteikumiem. Aleksej, man jau šķiet, ka drusku par sīku tu dali tās sadaļas. "Domēnu vārdi un DNS" - cik tādu topiku šajā forumā ir bijis, kas atbilst tādai sadaļai?

Un vai tiešām tāda "Iepazīstināšanas ar sevi sadaļa" būtu nepieciešama? Es it kā no tās jēgu neredzu, bet nu varbūt vaina ir manī ;) Vai citiem tāda sadaļa šķiet nepieciešama?

Link to comment
Share on other sites

bubu, manuprāt, ne pārāk saskaldīts:

Par katru no galvenajām lietām PHP/DB/BrowserScripting/Infrastructure - jābūt vispārpieejamajai un advancētajai sadaļai - tāda bija pamatdoma. Par DNS- nu kādas pārdesmit noteikti ir bijušas :) Nē, nu es neuzstāju, ka obligāti jābūt tik sadalītām un, pasarg Dievs, ar tādiem nosaukumiem, kādus uzrakstīju ;) Ja klātesošajiem šķiet, ka tas ir par daudz, tad nevajag. Domāju ka šeit un tikai šeit sadaļas tomēr vajag kā atsevišķas.

 

Par iepazīstanāšanās sadaļu absolūti neuzstāju - ja tāda nešķiet vajadzīga (kaut gan dzīvojoties pa sitepoint forumu, esmu nonācis pie secinājuma, ka tā ir visai noderīga), tad nevajag. Copywriting arī droši vien nevajag.

 

Obligāti vajag Drošības sadaļu.

Edited by Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

Nu, jā - tā copywriting sadaļa palika no iepriekšējā vēl. Idejiski - kā pareizi pasniegt informāciju (teksts / attēli), tāda pa pusei maketētāja/pa pusei žurnālista sadaļa. To droši var ņemt ārā.

 

[edit] Nu, visā visumā šī brīža piedāvātā struktūra mani apmierina.

Link to comment
Share on other sites

es esmu pret to iepazīšanās sadaļu. man liekas ka tāda nav vajadzīga. un es arī neredzu viņai jēgu.

būs pilns ar postiem: "Mani sauc jānis. Esmu no rīgas. Macos php un spēlēju CS "

Drošibas sadaļa noderētu.

+ varbūt ka vajadzētu ieviest FAQ [bUJ] ? vai arī FAQ [bUJ] linku uzlikt uz bubu izveidoto saturu ? kur būtu visi header already sent, cannot bind port ...

pielikt aukshaa kur ir "php.lv" un "Foruma lietošanas noteikumi" un vinju mazliet izceltu

Edited by Klez
Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ka potenciālajā nākotnes versijā tad arī var pilnīgu drazu nevis likt uz drazu, bet vienkārši dzēst, lai nebūtu jātaisa php reloaded again :) Ja ne uzreiz (lai cilvēki nebūtu nesapratnē, kur tad viņu varenā tēma palikusi), bet ar kādu nedēļas nobīdi. Tas, protams, gan varētu prasīt zināmas pūles un būt diezgan strīdīgs jautājums...

Par pārējo varu tikai pateikt, ka pārāk sīka sadalīšana ne pie kā laba neved, jo pārsvarā cilvēki ir slinki un, ja uzreiz nesaprot, kur jāliek, tad bāž iekšā jebkurā pirmajā nodaļā, kas pagadās.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...