Jump to content
php.lv forumi

Datubāzes struktūra


Sasa

Recommended Posts

Kā mums zināt, kā Tev lietot tavas tabulas? (:

 

Izselektē visus lietotājus vai visus dienas darbus (pēc vajadzības), sasaisti tabulas un izvadi. Kāds jautājums tāda atbilde.

 

P.S. Jautājuma teikumus, parasti, nobeidz ar jautājuma zīmi.

Link to comment
Share on other sites

es domāju ms access datubāzi izmantot to vieglāk pārvietot (no datora uz datoru),

IMHO , nebuut nee. Acess var taa nokonfigureet ka uz otras masiinas netiksi galaa , kas un kur salikts + ja vel izmanto vinu DB interfeisu un tam klaat Grafika, tad skaiti ka japarnes ne tikai DB, bet arii viss ar to saistiitais ....

 

Vispar jau nepateici kur tas tiks lietots un ar kaadu Interfeisu .... Cik saprotu sajaa gadijumaa tiks izmantots standarta Aces interfeiss...

 

Un par datu strukturu ir sameeraa vienkarshi --> panjem papiiru,zimuli un uziimee struktuuru uz papiira - uzreiz redzeesi kas ir nepareizi, un kur dati dubleejas.

 

Ja ir viena tabula tad katram veicamajam darbam ATKARTOTI buus jaievada lietotaaja dati, taatad risinajums ir apsaluuti garaam.

 

Par to atseviskjo Projektu tabulu , protams diskutejams jautajums, bet padomaa: kas notiks ja taas nebuus un peksnji ievajadzeesies jaunu projektu ? piedevam tas dod iespejas izveidot arii informaciju par pashu projektu. Teiksim pasuutiitajs, kontaktelefoni utt...

---

 

mefisto --> tu par cilveeku Njirgaajies ??

Ja tiek uzdots saads jautajums tad 99,9999% ka cilveks NEIZMANTO ORACLE

Link to comment
Share on other sites

es domāju ms access datubāzi izmantot to vieglāk pārvietot (no datora uz datoru), no datubāzēm īpaši daudz nesaprotu :(

Imho vienas no vieglāk pārnesamajām datubāzēm ir tādas, kur visa DB ir embeddota - piemēram, SQLite, HSQLDB un tamlīdzīgas.

Link to comment
Share on other sites

jo man nepadodās un es nezinu kapē man piedāvā sadalīt pa tabulam lietotājus un darbus un tamlīdzīgi

Tāpēc ka datubāzes nav tas pats kas Excelis

 

Tātad ja ir Tevis sākotnēji piedāvātā struktūra (vārds, uzvārds, veicamais darbs), tad tas viss būs kā excelī:

Jānis | Bērziņš  | Salabot krēslu
Anna  | Krūmiņa  | Nomazgāt traukus
Anna  | Krūmiņa  | Izvārīt zupu
Anna  | Krūmiņa  | Izmazgāt veļu
Jānis | Bērziņš  | Paskatīties futbolu

 

Tad tajā brīdī, kad Annai Krūmiņai tik ļoti iepatiksies Jāņa Bērziņa futbola skatīšanās, ka viņa nolems iestūrēt laulības ostā, Tev nāksies iet cauri visam palagam un Annas uzvārdu no Krūmiņa mainīt uz Bērziņa. Un dod Dievs, ka Tu nebūsi izdomājis to Krūmiņu iebāzt vēl 17 vietās, par 15 no kurām būsi aizmirsis. Bet ja Tev būs 2 tabulas:

Personas (id, vārds, uzvārds)

1|Jānis | Bērziņš
2|Anna  | Krūmiņa

Uzdevumi (id, personas_id, uzdevums)

1 | 1 | Salabot krēslu
2 | 2 | Nomazgāt traukus
3 | 2 | Izvārīt zupu
4 | 2 | Izmazgāt veļu
5 | 1 | Paskatīties futbolu

Tad Tev tikai 1 vietā naksies nomainīt Annas uzvārdu un viss būs OK.

 

Tieši tas pats attiecas uz jebkādiem citiem datiem. Un tas ir tikai maziņš piemēriņš.

 

BTW es kaut ko esmu uzrakstījis par pašu sākumu šim procesam - datu modelēšana - ievads

http://datubazes.wordpress.com/2008/11/07/datu-modelesana/

 

Bet tālāk nāksies urbties pašam izmantojot googli.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Edited by Gints Plivna
Link to comment
Share on other sites

Es Tev devu piemēru, kas ilustrēja kāpēc nevajag taisīt palagus. Es nevaru zināt kā būs labi Tavā gadījumā. Jau otrajā atbildē Delfins deva variantu, padomā vai tas Tev der, vai nē un kāpēc. KĀPĒC ir tas svarīgākais šeit. Un mēs diemžēl nezinam Tavus KĀPĒC.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com/

Link to comment
Share on other sites

nu kaapeec musdienaas cilveki taa baidaas no papiira un zimulja??

Es tev ieteicu --> uziimee to visu uz papiira un Tuliit buus skaidrs kas un kaa ...

Cilveks nav masiina un Strukturalus datus kas nav vizualaa formaa uztvert nespeej , gluzji vienkarsi tas NAV IESPEJAMS,

Pat lasot aprakstu tiek veidots vizuals teels --> un ja zinasanu nav tad tas izveidojas nepareizs , vai kropls...

Uzzimejot strukturu var reali redzeet kas ir nepareizi un ko vajag pamainit, kaa arii izveidojas vizuals priekstats kas un kaa ...

---

Par to ka cilveks nespeej uztvert datu masiivus , kas nav vizualaa formaa.

kaa piemers : iedomajaties Saita apmeklejamiibu pa gada dienam un brauzeru lietojumu ( procentos) ..

kaa jus izvadiisiet datus ?? tabulaa , vai tomer dosiet prieksroku grafikam ??

(ok 1 gadam vel varetu tabulaa, bet 10 gadiem un ja parametru buus vairaak ?? )

 

Tas par pappira izmantosanu attiecas ne tikai uz DB strukturu, bet vispar kopeeji uz programmesanu kaa taadu ...

----

 

P.S. nu ja jau taa Riebkjas papiirs tad var izmantot kaadu no N-taiem grafiskiem redaktoriem --> kautvai Paint :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...