Jump to content
php.lv forumi

Opera ,IE ,FF fonts!


Wuu

Recommended Posts

Kā piedabūt lai visos 3 browseros izskatītos vienāds fonts!

Ja ņem FF par vidējo tad uz IE6 burti ir nedaudz sīkstāki un viņiem ir atvēlēta vairāk vieta ,bet uz operas burti saildzinot ar IE6 izskatās boldā! Nu uz FF ir pa vidu starp abiem!

To īpaši nevar pamanīt uz maziem izmēriem ,bet ja mēģini kādu lielāku fontu atšķirība uzreiz manāma! Vairāk jau tracina tas cik tiek atvēlēta vieta tiem burtiem...

Link to comment
Share on other sites

Vairāk jau tracina tas cik tiek atvēlēta vieta tiem burtiem...

1. Iespejams ka katrs brauzeris panjem citu Font-family --> taatad to noraadi, un noraadi vienu nevis visas 3 iespejamaas ;)

2. Izmeram izmanto fontu tipografijas merveniibu 'Punktu' nevis Px --> izmantojot Px tomer sanak ka katrs brauzeris to fontu parrekjina mazliet savadaak ..

+ stabiili nodefinee parejos stilus (netstajot Defolt) ...

Link to comment
Share on other sites

Grey_Worlf: Vai tad tiešām pikselis firefoksī nav tas pats pikselis Operā? Man jau šķiet, ka pikselis arī Āfrikā ir pikselis. Es jau tad drīzāk negalvotu par tiem pt, kurus varētu katrs pēc sava prāta (tb pēc sava izskaitļotā/izdomātā/izrēķinātā dpi) izrēķināt par pikseļiem. Jo uz ekrāna jau jāzīmē pikseļi, nevis pt.

Link to comment
Share on other sites

bubu --> punktiem tachu noteikts cik pikselju , un pats fonts zimets attieciiba pret Pt. ja parekjina uz Px tad tas platums var nostaigaat ,

tiiri uz noapaljosanas rekjina --> uz kuru pusi apaljosi tas jau ir atkariigs no Konkreetaa brauzera programmetaja izdomas un saprasanas --> sekojoshi :

fonta platums tomer mazliet var nostaigaat ( a ja nu vispar platumu proporcionali nenomaina ?? ) ...

 

Shito labi var pamaniit izveidojot Liela izmera Fontus un uzdodot Px un Pt. Px dazreiz paraadas 'izlidzinasanas' kljudas kaa arii redzms ka tas platums atskjiras , kautgan augstums var buut vienaads, bet tas arii protams atkariigs arii no daudz iem faktoriem, ne tikai no Brauzera ...

 

P.S. Es velreiz atkartosos ka Ne jau Pikselji mainaas, bet gan Fonta aprekjinasanai izmantoto vertiibu (noapaljosanas) rezultaataa var buut atskjiriibas ...

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

bubu --> punktiem tachu noteikts cik pikselju

Kopš kuriem tad laikiem?

http://en.wikipedia.org/wiki/Point_(typography)

Today, the traditional point has been supplanted by the desktop publishing point (also called the PostScript point), which has been rounded to an even 72 points to the inch (1 point = 127⁄360 mm = 352.7 µm).

Respektīvi - 1 collā ir 72 punkti. Un tagad pasaki man - cik vienā collā ir pikseļu? Es pielikšu lineālu pie sava monitora un izmērīšu to, un tu pieliec pie sava un izmēri. Kā tu domā, kāda ir varbūtība, ka mūsu rezultāti sakritīs? :)

Link to comment
Share on other sites

bubu --> nepiesienies pie vardiem , ljoti labi saprati ko domaju .. ka tik un tik pt. atelosanai izmanto tik un tik Px ...

A ja noradi Px tad tiek izdariiti parekjini, Tas pats protams notiks ja noradiisi Nepilnus Pt.

Tiiri teoretiski Noradot Pt. tiek izmantoti OS biblitekas izmantojot Px. jau ieksejaa Brauzera programmatuura... un kaa tiks saspiesta taa bildiite, jau ir atkariigs no brauzera ...

Link to comment
Share on other sites

Tā vizuālā atšķirība drīzāk gan ir dēļ katra pārlūka atšķirīgās izpratnes par fontu renderēšanu, galvenokārt sapludināšanu jeb "anti-aliasing". Piemēram, ja IE7 ieslēdz fontu pludināšanu, teksts kardināli atšķirsies no nepludinātā. px, pt, em, % - ar visiem norādīts viena un tā paša izmēra burts izskatīsies vienādi, tu nevari dabūt 10px lielu "a" burtu citās proporcijās tikai dēļ mērvienības.

Edited by mad182
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...