Jump to content
php.lv forumi

mysq datubāzē garumzīmes.


auzas

Recommended Posts

Sveiki.

Man te tāds jautājums kā lai uzliek garumzīmes lai strāda mysql panelī?

 

ķip kad liek jaunas kā teikt tabulas utt.

 

Piemēram.

 

INSERT INTO `xxxxx` (`type`, `fxxx`, `xxx`, `xxx`, `ixxx`, `hp`, `xxx`, `xxx`, `xxx`, `dxxx`, `xxx`) VALUES

(0, 1, 'xxxx', '0-6', '150-80-50-60-50', 15, 3, 20, 6, '0:5', 'xxxxxxxxxxxxxxxxxxāaa.'),

Link to comment
Share on other sites

Tev jau vainas apziņa laikam spiež pateikt ka zagts tas nav, nunu stāsti - ko esi nozadzis :]

 

Parādi to vietu, kur tu piekonektējies pie datubāzes. ( un kādu piemēru, kā tu centies ņemt datus ārā no datubāzes... )

Edited by ntw
Link to comment
Share on other sites

PhpMyAdmin pasa sakumaa noraadi kaada kodejumaa darbosies ... ja taads bija jautajums . Un nekur vair nekas nav jasuuta .. vis tiek izdariits automatiski ...

 

Nu, zini, man datubāze ir utf-8 un viss bāzē iekšā arī attēlojas kā utf-8 vajadzētu, bet, kad vajadzēja to visu attēlot lapā, tad rādījās jautājuma zīmes!

 

Bez set names utf-8 querya gan nemēģināju, bet ar to tā notikās, tad piemetu klāt set characters utf-8 un viss aizgāja bez problēmām! Senāk gan man nebija nekādi set names utf-8 un viss attēlojās pareizi, bet tas bija citām sourcēm, iespējams, ka kaut kas šai sourcei negāja kopā un tādēļ vajadzēja tos queryus piemest klāt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveiciens!

Gribēju pateikties NoOne par informāciju, jo arī es saskāros ar problēmu, ka mysqladminā datubāzē ar utf8 kodējumu rādās latviešu simboli, bet web lapā jautātājzīmes. Izpildot mysql_query("SET NAMES utf8"); un mysql_query("SET CHARACTER SET utf8"); problēmu atrisināju. Paldies vēlreiz.

 

P.S. Pēc ilgiem gadiem atkal ieklīdu šai forumā. :) Izrādās, ka jāpaprogrammē arī PHP vidē, ko neesmu darijis jau gadus četrus.

Iesācējiem iesaku XAMPP. http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

Iespējams, ka tur MySQL ir tāds mīksts :) un jaunākā XAMPP versija (Version 1.6.8) caur PERL nekonektējas ar MySQL, jo bugs draiveros. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nav vieglāk head'ā ielikt meta tagu?

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

 

atvainojos ka pacēlu topiku, biki auzās iebraucu.

 

Tam nav nekāda sakara ar to kas atrodas datubāzē.

meta tags pasaka pārlūkam, kādā kodējumā attēlot tekstu... Bet protams, tas utf-8 meta tags IR vajadzīgs, lai jebkuras garumzīmes parādītots normāli..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...