Jump to content
php.lv forumi

Dinamiskais Trio & draugi


Pentiums

Recommended Posts

Krīzi gan ir laba lieta.

Ir tāds teiciens "Good times make millionares, bad times make billionares"!

Tas nozīmē, ka krīzes laikā tiek atsijāti visi liekēži, parzīti un visādi citi frukti, kuri tikai tēlo, ka kaut ko jēdz, bet tie, kas patiešām spēj radīt jaunas un inovatīvas lietas, tie šajā laikā attīstās. Nākošie 2 gadi būs jauns web attīstības vilnis.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Squad - tu gribi 20 Ls stundā uz rokas par savu darbu?? Kamōn, Tu vispār zini, kas tev jāprot, lai tu pieprasītu tādu algu par viena paša sava darbu? Ok, nodokļus vērā neņemsim, jo dažādās valstīs tie ir dažādi, bet nu rēķinies, ka ar nodokļiem Latvijā tas ir savi 30 Ls/h.

 

Tātad, ņemsim par piemēru - teiksim, nepieciešams analogs boot.lv saitam - izstrāde - vai vari piedāvāt sekojošo:

 

* ātru un savlaicīgu un augsti kvalitatīvu dizaina izveidi ar content/presentation/behavior layeru veiksmīgu atdalīšanu vienu no otras, ņemot vērā elastību un pats galvenais - katrs no šiem layeriem izstrādāts augstā kvalitātē ievērojot striktus standartus. Piemērā minētā saita sagriešana, ievērojot visus šos standartus, par tādu summu tev vajadzētu aizņemt max 12 darba stundas - pie tam rezultātam jābūt augstākai kvalitātei!

 

* programmēšanu uz sava vai kāda populāra freimworka php, par kura kvalitāti nav jāšaubās - tai jābūt uz vismaz 7 no 10 baļļu skalas. Tev jābūt zinošam attiecīgajā frameworkā un jāspēj šāda tipa portāls uz programmēt reāli 40-60 darba stundu laikā (ieskaitot visu ajax).

 

* pieņemsim, vēl nepieciešama būs pāris nepamanītu bugu izlabošana un pieslīpēšana klienta vajadzībām kopumā uz 10 darba stundām (ĻOTI optimistiska prognoze, starp citu).

 

Ko nu?

Pēc tavas likmes sanāk 1240-1640 LVL uz rokas. Bet tu to spēj izdarīt tik ātrā laikā un perfektā kvalitātē? Ja jā, tad summa ir tieši laikā - atbilstoša! Bet tas, ka tu to spēj - sit ar cepuri pret zemi - neticu, kamēr neredzēšu reālus pierādījumus tam!

 

Bet vēlreiz atkārtoju - tas ir par AUGSTAS KVALITĀTES PRODUKTU - ar boot.lv salīdzinājums tikai apjomam - portāls ar vairākiem režīmiem, lietotāju reģistrēšanā, komentēšanas iespējas utt. Un nekādi Drupal vai Joomla. Klienta pusē tāda kvalitāte, lai es ar visiem firebugiem un citiem tooļiem neatrastu tev nevienu nevalīdu elementu vai javascript warningu, lab, css var būt nevalīds sakarā ar nepieciešamajiem hakiem, bet tam jābūt pēc labākās prakses uztaisītam. php kods lai būtu optimāls, darbotos ātri un būtu elastīgs. Zin vecīt, var uzlikt tik nopietnus kvalitātes standartus, ka tu vienkārši "apdirsīsies" ar visiem saviem 20Ls/h.

Edited by Java
Link to comment
Share on other sites

Java, vari nedaudz izstāstīt par savu saistību ar web lapām(biogrāfiju ~)? Pēc taviem tekstiem var secināt, ka darbus veic augstākajā kvalitātē. Tāpēc arī vēlētos zināt kur un ko esi mācījies, lai varētu nospraust sev mērķus.

 

Neizjūtu pienākumu tev kaut ko stāstīt par sevi un to arī nedarīšu. Noprast vari daudz ko, bet es nevienu brīdi neesmu apgalvojis, ka mans darbs ir vērts 20 Ls stundā vai pat 10 Ls stundā, es uzskatu, ka tas ir vēl zemāk vērts (šābrīža ekonomiskajā situācijā), tāpēc man nav jātaisnojas un jāargumentē. Bet savai likmei, ko prasu (5-8 Ls stundā - visbiežāk jau 5-6 Ls), es uzskatu, ka mans darbs atbilst gan.

Link to comment
Share on other sites

Pieņemsis šo portālu (vienalga kāds tas būtu), kuru tu gribi būvēt par 1240Ls apmeklē 20`000 lietotāju dienā.

Reklāma vidēji 5Ls/1000apm/dienā.

Tas sastāda (5/1000)*20000=100Ls/dienā=3000Ls/mēnesī

Kopā 3 gados 108000Ls.

Rēķinām, ka par galvenp rīku šādā biznesa modelī var mierīgi maksāt 20% no nākotnes ienākumiem.

Sanāk, ka šādu portālu var pirkt par 21`600Ls.

Pieņemsim, ka labs programmētājs šo portālu taisīja pēc labiem standartiem ar visu atkļūdošanu 2 mēnēšus = 350 stundas.

No 21600 Ls, koderis saņēma algā 10500, kas ir 30Ls/h un pašam uzņēmējam vēl palika nauda biznesa menidžēšanai un peļņai, 1000Ls dizainerim, 1000Ls atkļūdošanai, utt.

Link to comment
Share on other sites

Neviens par tādu portālu nemaksās 10k LV zonā. Tam būtu jābūt jau ar daudz apmeklētāju, lai par tādu naudu pārdotu. Pēc manām domām, boot.lv savus apmeklētājus iegūst no puplicētajiem rakstiem, foruma. Pati lapa nav tik sarežģīta, lai to kodētu pat mēnesi!

Link to comment
Share on other sites

Es jau minēju, ka neatsaucies tieši uz boot.lv, bet uz web biznesu visparīgi, parādot reālu biznesa modeli, kur gala pasūtītājs var pasūtīt produktu par summu X tā, lai pats paliktu pelnošs, programmētājs varētu saņemt 30Ls/h un produkta izstrādes laiku būtu reālistiski (kas savukaŗt atsaucas uz kvalitāti), nevis JAVAS piedāvātie.

Link to comment
Share on other sites

codez - sorry, bet tu esi nedaudz "dumb". Te iet runa par darba tirgu - darba spēka cenu, nevis kaut kādām peļņām utt. (kas ir uzņēmēja problēma). Ja tas ir pasūtījuma darbs, uzņēmējs ir ieinteresēts to realizēt un vai nu pateikt tev uzreiz "see you later aligator", vai arī vēl paturēt uz supportu par kaut kādām izmaksām. Nedomāju, ka viņš ir ieinteresēts dalīties peļņā, kuras vēl nav! Ja dalās peļņā, tu to darbu darīsi par velti, bet dabūsi daļu. Te gāja runa par pamatojumu - kāpēc būtu jāmaksā programmerim 20 Ls/h. Un joprojām - TIE KAS IZMANTO SQUAD PAKALPOJUMUS PAR 20 LVL/h NAV PIE PILNA PRĀTA!

Link to comment
Share on other sites

Es nepiedāvāju dalīties peļņā.

Es parādīju modeli, kurā pasūtītājs (uzņēmējs), redz, ka viņa projekts 3 gados nopelnīs 100`000, tad viņš par 20`000 pasūta citam uzņēmējam izstrādāt portālu. Izstrādes uzņēmums, savukārt par 30L/h algo labu programmētāju, kurš uztaisa pasītūjumu.

Šie visi skaitļi ir reāli un nav nekas mega pārfantazēts.

Starp citu mazu banku sistēmas izstrādā simtos tūktošu Ls, bet lielākām pat miljonos.

Protams boot.lv ir ļoti triviāls portāls, bet tā vietā var būt arī kāda cita netik apjomīga, bet sarežģītāka sistēma, piemērma, kāda noliktavas uzskaite, vai vēl kas cits.

Link to comment
Share on other sites

Es nepiedāvāju dalīties peļņā.

Es parādīju modeli, kurā pasūtītājs (uzņēmējs), redz, ka viņa projekts 3 gados nopelnīs 100`000, tad viņš par 20`000 pasūta citam uzņēmējam izstrādāt portālu. Izstrādes uzņēmums, savukārt par 30L/h algo labu programmētāju, kurš uztaisa pasītūjumu.

Šie visi skaitļi ir reāli un nav nekas mega pārfantazēts.

 

Es tev vēlreiz atkārtoju - DARBA SPĒKA IZMAKSAS! Zini kas tas ir? Kāpēc uzņēmējam būtu jāmaksā tev 30 Ls/h, ja viņš var dabūt tādu pašu kvalitāti par 7 Ls/h (Latvijas situācijā - pilnīgi normāls variants)!!!?

Vai es kā uzņēmējs parēķināšu:

- tā, pēc "superģēnija" codez aplēsēm sanāk, ka es pelnīšu 100k gadā, kāpēc gan lai es programmerim nesamaksātu par šī portāla izstrādi 20k, es tak to varu atļauties (tas nekas, ka gaida cilvēki pieķerties pie šī darba kaut vai par 2000 Ls)!

Kamōn, skatos, nekāds ekonomists neesi, tikai "mutes plātītājs" un "supermiljardieris aizkrāsnē"!

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc uzņēmējam būtu jāmaksā tev 30 Ls/h, ja viņš var dabūt tādu pašu kvalitāti par 7 Ls/h (Latvijas situācijā - pilnīgi normāls variants)!!!?

Tev vēl joprojām nepielec, ka var būt daudz, daudz labāki koderi par tevi, kuri pat par 10Ls/h nerunā.

Tāpat varu pateikt, ka esmu saskāries arī vebā ar uzdevumiem, kuru sarežģītība līdzinās manis piedāvātajiem 5 zvaigžņu uzdevumiem.

Un šādos gadījumos tev varētu maksāt 5Ls/h vai 50Ls/h, tam nebūtu nozīmes, jo tu vienkārši nespētu atrisināt daudzas šādas problēmas.

Link to comment
Share on other sites

codez - ok, šovakar man toč nav laiks, bet šonedēļ (visticamāk jau beigās) atrisināšu kādu no tiem 5 zvaigžņu uzdevumiem, lai tu nomierinies gaili).

 

Kādi labāki koderi? Davai, aizej parunā ar kādu darba devēju par 30 Ls/h - gribu redzēt kā tevi ar kāju spers laukā pa durvīm! :D

 

Ja nav noslēpums, cik tu pats pelni stundā (algotā darbā) pašlaik? Nu pasak droši, ja jau reiz plāties te??

Link to comment
Share on other sites

par kaadiem 30 LS/h uz rokas juus te murgojat ???

Kas atkal Ripas sarijushies???

30 LS/h uz rokas ~~ 30*176 menesii --> 5280 LS UZ ROKAS !!! ja pierekjina nodokljus ~~ 32% soc + 25 % ienakuma

--> tad padomajiet KUR VISPAR saadu algu maksaa Web koderiem ...

Link to comment
Share on other sites

Nu ļoti labi, tikai nemuldi par 20 vai 30 Ls uz rokas stundā par parastu web projektu. Abiem diviem bik galvā sakāpis, tikai neviens neredz reālus rezultātus, ne no Squad, ne codez! :D Divi gailēni, nekas vairāk. (es vismaz nemuldu, ka esmu kaut kāds super duper mans, tāpēc man to nepiešūt)

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...