Jump to content
php.lv forumi

Dinamiskais Trio & draugi


Pentiums

Recommended Posts

Nē, es parastus web projektus uzņemos tikai naudas pēc, jo tur tiešām parasti nekā interesanta nav - tas pats, kas agrāk. Bet sarežģītus web projektus uzņemos arī, jo tas ir interesanti. Vizītkaršu mājaslapas man vispār neinteresē un ja nav motivējoša atalgojuma un finansu situācija man nav drūma, es tādas neņemu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tā izskatās, ka Java nespēj pārdzīvot, ja te kāds pelna 2x vairāk

 

Nevis nespēj pārdzīvot - bet es vienkārši neticu, ka kādam ir izdevīgi maksāt tādas summas šitādiem gaisagrābšļiem! ;) Vai arī lūdzu pamato - kāpēc darba devējam jāmaksā 2x vairāk, ja var dabūt kvalitāti par lētāku cenu! ;) Ekonomisko pamatojumu lūdzu...

Link to comment
Share on other sites

Java, tu atkal izdari secinājumus no nepietiekamas informācijas. Lai kādu sauktu par gaisa grāpsli ir jāzin krietni vairāk par tekstu apmaiņu forumā. Neesmu ekonomists, bet saprotu, ka pieprasījums +/- pats diktē cenas, tātad, pamatojums ir. Tik tiešām, kāpēc kādam maksāt vairāk - acīmredzot te ir par ko maksāt.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad nav ko tukši gaisu grābstīt un muti vārstīt, bet tad arī pasak - kur ir tas pamatojums, kāpēc būtu jāmaksā virs "ekonomiskā vidējā". Marrtins - jāzin ir vairāk, tam es piekrītu, bet arī lai teiktu:

tātad, pamatojums ir.

jāzin krietni vairāk arī lai izdarītu šādu secinājumu! Varbūt tu gribi kādam te pielīst, bet es nē un netaisos to darīt! Kur ir pamatojums? Nekādu pamatojumu pagaidām neredzu, lai šiem maksātu vairāk nekā viduvējam programmerim Latvijā.

 

P.S. Joks par tēmu:

Man ar pirmajos dzīves gados maksāja 100 Ls stundā. Tad, kad biju sakrājis 100'000 Ls metu mieru un izdomāju paākstīties forumā. © "supermiljardieris codez"

Edited by Java
Link to comment
Share on other sites

Nu es nezinu īpaši vairāk, tikai to, ka es saņemu daudz vairāk nekā 6Ls/h un domāju celt, lai man nav jādomā kuru projektu ņemt kuru neņemt - lai paši pasūtītāji izlemj. Tātad, es saņemu vairāk, forumā vēl daži pavīdēja, ka vairāk, ko tev vēl vajag? Kādu vēl pamatojumu tu gribi? Varbūt vienkārši tu par maz prasi? Vai varbūt, tev klientūra vēl pa mazu? Es tak nezinu.

 

Ā, un pats galvenais - no kurienes tu izzīdi kautkādus vidējos? Domāju, ka statistikas pārvaldei nav poņas par vidējām algām un tā to nosaka visnotaļ lielās no-līdz robežās.

Link to comment
Share on other sites

kas tie par murgiem ?? kaa vispar var UZ konkreta projekta pateikt LS/h likmi ???

Tas sanaak klientam sakam --> zini veciit es njemu 10-15 LS/h .. ???

Vai tomer apskatam cik laika paies, cik sarezgjiits projekts , kaadas pasam ir iestraades .. un tad sakam cenu ?

jo ja ir pirmais (nosaucam cenu par h ) tad var sanakt ka sanjem krietni mazak par to ko reali varetu sanjemt -->

 

Gadijums no dziives :

Autoserviss. Tiek nosaukta cena par darbu (darbs Vel nav dariits) 150 LS .. zinot kaa taa ir parak liela tiek isteikts ka tas ir Stipri par daudz ..

rezultaataa tiek piedavats maksaat par H (par stundam ) pabriidinot ka stundas likme ir ~~ 100LS ( tas ir pacelaajs, pelnja firmai utt... ) -->

Ok. vienojamies par stundu istraadi... Taalak seko notikumi ... Meistars Tiek nogriests no prieksnieciibas lai Nevaretu zinat kaa straada par H likmi

(tas ir nevar vilkt garumaa ) --> rezultaats darbs tiek padariits nepilnaas 15 Minuutees ...

Vajadzeeja redzeet vinju sejas peec tam ... kad tika samaksaats Tikai par taam 15 minuutem ...

---

Tapat ir ar kodeesanu uz stundas likmi ... piesedinaas tevi pie kompja, un panjems hronometraazu --> meklee kautko manualii --> hronometrs staav,

aizgaji uz toleti , nauda nenaak ... Rezultaataa diezvai sanjemis pat 10Ls stundaa ...

----

Stundas likme ir normali ja straada uz slodzi, tas ir birojaa pie kompja pilnu (nepilnu) darba dienu ... Un tad jau tas sanaak Naudinja meenesii nevis h ....

Un pasakiet kursh Latvijaa sanjem 5K uz rokas par pilnu darba slodzi ( 176h menesii ) ????

---

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

grey, 5, 6 stundas dienaa ir max ko var padariit...

Pastasti klientam ka straadaasi tikai 5h dienaa pie vinjaa 'Ljoti ljoti steidzamaa' projekta ... Un ka par darbu velies 20-30 Ls/h ...

Uzsversu velreiz Nu kaa par projektu var prasiit samaksu stundaa .... ?

Nu nav tas iisti pareizi ...

Daudz daudz optimalak ir prasiit Konkretu cenu un noteikt kad ir Final datums (deadline ) ... Un nevajag to kopeejio laiku dienaas daliit ar 8 (5-6) un skaitiit cik sanaaks stundaa...

Pie shada piegajiena , aatri straadajot ( tik tiesam straadajot ) Reali tik tiesam var sanakt tie 20-50LS /h , bet tas nenoziime ka menesii nopelniisi tos n tukstosus ...

Teiksim reali tev ir kaada portalveidiigaa istraades (ir dariits konkrets darbs) --> tiek pasuutiits Velviens taads pats (cits klients) ... pat reali panjemot ne parak lielu summu , vari drosi zinat, ka faktiski mainiisi tikai dizainu (iskatu) .

Ja tev shios darbs (dizaina nomainja) aiznjems kaadas 8 stundas , un par darbu paprasiisi kaadus 400 simtus --> tad jau h likme buus ieverojama ...

Bet Ja paprasiisi tos 50Ls/h un teiksi ka preojekts buus pariit --> Diezvai klients piekritis. gluzji viuenkarsi centiisies atrast kaadu kas uznjemsies to izdariit par krietni mazaaku summu --> rezultaataa Sacakaree tirgu (klients nu jau ir parliecinats ka parejie vinju grib apcakareet ...)

-----

Link to comment
Share on other sites

Grey_Wolf - es saku, lielākā daļa klientu ir idioti, jo paši neprot darbu novērtēt pareizi gandrīz nekad. Ir gatavi atmest 200-300 Ls par vizītkartes mājaslapas programmēšanu (2 vakaru darbs, ja veic uz savu php iestrādni), bet par portālu, kur būtu 3 cilvēku komandai jāstrādā 2, 3 mēnešus, ir gatavi atmest kaut kādus nožēlojamus 2000 Ls. Viss ir ierobežots finansu līdzekļos.

 

Saku - Squad 20 Ls/h nav atbilstoši vispār situācijai valstī, pie tam viņš ir pilnīgs mūjābelis, par ko ātri varētu pārliecināties, uzdodot šim vienkāršus jautājumus (bez šaubām).

 

Ja sētnieks maksā 1.5-2.5 Ls/h (minu), augstskolas profesors par pusotru stundu lekciju, iespējams prasa kādus 35 Ls (minu) - bet nu salīdzināt nevar profesoru ar Squad - tas ir kā salīdzināt jaunu mercedes ar nolietojušos padomju laiku invalīdu vāģīti.

 

Lab, 5 Ls/h priekš programera kurš prot savu darbu un nemeklē kaut vai 30% no veicamā googlē, bet gan kādus 10% tikai, tomēr ir par mazu, nestrīdos. Saku - 5 Ls/h priekš manis ir minimālā robeža par ko vispār var runāt - bet tas nenozīmē, ka es uz to piekritīšu. Protams, par 10 Ls/h es jau diezvai atteikšos no darba, bet 20 Ls/h? Kamōn - ja kāds maksā, ok!? Es pieļauju, ka esmu arī tik pelnījis tīri praktiski (uz mazajām vizītkartes mājaslapām), bet man tādi darbiņi neinteresē, kurus cepj kā pankūkas, bet nopietnākos projektos, kur ir savs menedžeris, neviens nemaksās 20 Ls/h - uz tādu likmi varētu parakstīties tikai idiots. Kur Squad rauj tādus idiotus, nezinu. Nenāktu par sliktu šo notestēt - lai pārliecinātos, vai viņš atbilst tam, ko prasa! :D

 

Man ja būtu projekts, es Squad līmeņa programmerim piedāvātu 5 Ls stundā (ar nodokļiem jau iekšā) - ja nepatīk, lai iet taisni, ja var noiet, tad jau es pats labāk izdarīšu nekā viņš, par to es pat nešaubos.

Edited by Java
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...