Jump to content
php.lv forumi

ENUM lauki un meklēšana


Remarco

Recommended Posts

Vai kāds pieredzējis cilvēks nevarētu pateikt kā notiks meklēšana ja piemēram enum tipa laukā man būs vairākas vērtības... vai es varēšu to ierakstu atras pēc visām tām vērtībām kopā vai pēc katras atsevišķi...

 

 

pieņemsim ka ir rindiņa

 

1 , bla, bla, bla , a:b:c

a:b:c - domāts enum ieraksts ar vairākām vērtībām vienlaicīgi.

vai šo rindu es varu atlasīt izvēloties tikai a

vai tomēr man atradīs viņu tikai gadijumā ja es meklēju a:b:c ???

kādas vel man var gadīties problēmas pie tādu lauku izmantošanas?

vel no pieredzes varat padalīties cik tas ir gudri izmantot tādu lauku un

cik tam var būt vērtības tā lai pašam pēctam nav pārāk apgrūtinoši ar to strādāt...

Link to comment
Share on other sites

Vel pie sī paša.

Nekādā jēgā netiku kā datubāzē ievietot tās vērtības enum un set... caur html formu ????

ja pienjemam ka lietoju chekboksus vai kaa vinjus tur sauc...

man pie value kas jaanoraada? taa veertiiba kas pie enum vai set ir norādīta vai tās vērtības kārtas numurs?????

 

esmu galīgi saputrojies... mysql neko nerunā tik saka ka nevar ievietot datus :((((

Link to comment
Share on other sites

Delfīns, tavs txt - gatavā morzas ābece.... neko nesapratu.

Aleksejs, itkā jau es liku vērtības, bet kautko sql man protestē.

ja netikshu galaa metiishu arii kodu lai skaidrs kas man vareetu neiet.

Gribas gan pašam tikt skaidrīb

a kur esmu kaut ko ssaķīmiķojis nepareizi.

Link to comment
Share on other sites

Remarco, iemet vismaz šīs lietas:

1) tabulas struktūru (SHOW CREATE TABLE tavatabula)

2) vaicājumu, kuru centies izpildīt

3) kļūdu, kuru izdod MySQLs uz 2) vaicājumu

 

P.S. Semjuels Morze bija cilvēks, tādēļ jāraksta ar lielo burtu "Morzes ābece". :)

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs tev lūdza parādīt MySQL kļūdu, nevis statisku stringu "Error, insert query failed" :)

Un MySQL kļūdu izvada ar mysql_error() funkciju. To tad arī liec tā die(...) vietā:

mysql_query($query) or die(mysql_error());

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka viņš lamājas par to, ka gribi ielikt enum_id (kuru tu arī liec kā stringu, t;adēļ mysqlam ir vēl jāpārkonvertē, bet ne tur sāpe) vērtību 1, taču šim laukam ir autoincrement vērtība, kas nozīmē, ka tas pieliksies pats, bet Tu iespējams viņam spied likt ne to vērtību, kura tiktu likta (vai arī jau tabulā esošu).

Link to comment
Share on other sites

Jaaa! ļoti jāatvainojas.

Izrādijās paša stulbums.

Nebiju norādijis pareizu ceļu uz config folderi ....

līdz ar to nevareeja piekonektēt datubāzei.

izlaboju un viss aizgāja

 

Prieki beidzās kad ieskatijos db :((((

Izrādās viņš vērtības nepievieno... ko tad viņš pie joda pievieno ?

te bilde no attiecīgās tabulas iekš phpmyadmin

 

Izskatās ka viņš ir tikai to rindiņu paņēmis ko pievienoju ar roku taisot tabulu ...

Aleksejs , man šķita ka tā var auto incrementam dot vērtību ...

jo tas reāli arī bija pirmais ieraksts pie tabulas veidošanas. varbūt lieki bija viņu dot , bet neko jau sajaukt nevarēja.

 

 

Tagad paskaidrojiet lūdzu kālab jams neņem no formas attiecīgās vērtības ... kļūdas vairs neizmet... paziņo ka viss ok ... darbiņš padarīts un tik skaita klāt tukšas rindiņas....

Link to comment
Share on other sites

Aleksej, man tak nav nekas taads pie insert.

$query = "INSERT INTO enum_test (enum_burti,enum_cipari,enum_zimes) VALUES ('$burti','$cipari','$zimes')";

Tai bildē var redzēt ka ar auto increment vērtību viss ir štokos.

domāju vaina varētu būt pašā formā...

 

$burti=$_post['enum_burti']; // īsti nav līdz galam skaidrs ko un kam piešķiru. turpmāk jāstrādā ar $burti vai formā man tomēr ir jāpielieto enum_burti ?

INSERT INTO enum_test (enum_burti) VALUES ('$burti')"

....<select name="$burti" id="$burti"> ///vai šajā rindiņā viss ok??? varbūt pastāstiet lūdzu kas tad īsti ir name un kas id, kas value.

.........<option value="abc">vertiba abc</option>

.........<option value="cba">vertiba cba</option>

.........<option value="bca">vertiba bca</option>

 

Man nav skaidrs kur un kā tās vērtības definējas un piešķiras.

Link to comment
Share on other sites

<select name="$burti" id="$burti"> ///vai šajā rindiņā viss ok??? varbūt pastāstiet lūdzu kas tad īsti ir name un kas id, kas value.

vietā jābūt:

<select name="enum_burti">//name parametrs nosaka ar kādu nosaukumu main;igais būs $_GET vai $_POST masīvā. id parametram ir jābūt unikālam visā HTML lapā un parasti to izmanto, lai vērstos pie konkrēta elementa caur JavaScript vai definētu tieši šim elementam CSS stilu.

 

Es parasti, kad kaut kas™ nestrāda - mēģinu aplūkot, kāds tad ir sanācis vaicājums.

echo $query;

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...