Jump to content
php.lv forumi

Web darba krīze


nemec

Recommended Posts

Ja pusgadu programmētājam jāstudē php frameworks, lai tajā iebrauktu, tad jāmet miers šij sfērai un jādara tas, kas labāk padodas...

 

Pie tam, kāda jēga taisīt savu freimworku un pēc tam pāriet uz citu? Sāc uzreiz ar citu, vai arī savu izmanto vienai vajadzību kopai, kuras atkārtojas, bet citu frameworku - citām vajadzībām - tas gan ir ļoti labs variants, jo savu freimworku var uztaisīt krietni vieglāku un vienkāršāku, kas uz uzņēmumu vizītkartēm ir tieši tas, ko vajag...

 

No otras puses, Squad, tu biji lielais kritiķis tam pašam ZendFrameworkam, jo tas ir par smagu (šobrīd izrādās, ka priekš tevis laikam par sarežģītu), bet - saku - pieņemsim, tev ir jāuztaisa analogs saits šim http://www.lattelecom.lv (pievērs uzmanību Mans Lattelecom nodaļai...) - nu ko izmantosi? Savu freimworku? Pateiksi gudru ģīmi pasūtītājam:

- Jā, šis ir nopietns projekts, specializēts risinājums, būs jātaisa savs freimwork, jā... mhm, tas būs diezgan dārgi, jo tas prasīs daudz resursus un laiku, jā...

 

Skaidrs, ka tas prasītu resursus un laiku! Problēma ir tā, ka taisot uz savu freimworku tev būs pamatīgs stienis, jo izrādīsies, ka neesi paredzējis ne pusi uz tik pareizu uztaisīt cik vajadzēja plus vēl baigās problēmas būs integrēt dažādas fīčas... Ko darīsi? Nu būs jāņem kāds nopietns freimworks (kaut vai par maksu) jāiemācās no A-Z mēneša laikā tas un jātaisa uz tā (tik un tā krietni ietaupot laiku). Otrs variants - klients ir gatavs nolīgt profesionālu 5 programmētāju (no kuriem vismaz viens ir ļoti pieredzējis) komandu un tad kopīgi liekot galvas kopā un bakstoties uztaisīsiet savu freimworku speciāli šim portālam - tas prasīs laiku, bet daudzreiz mazāku, nekā ja tu taisītu viens un otrs - tieši šim vajadzībām. Bet es saku - tad vismaz vienam no komandas jābūt ļoti zinošam un pieredzējušam, kas redz uzreiz, tiklīdz komanda iet nepareizo ceļu...

Edited by Java
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pps. JAVA, tu tacu taa arii neizmanto nevienu frameworku, ko gaidi? citus pamaci, bet pats neseko savam ieteikumam, kaa gan taa?

 

Kamōn, man ikdienā nav jādara nekas ar php. Es ZendFramework te viena savam projektam (kur nav noteikts ne sākšanas, ne beigšanas termiņš) izmantošu, pagaidām nezinu par to frameworku gandrīz neko, bet esmu pārliecināts, ka tajā iebraukšu vienā nedēļas nogalē (šajā nedēļas nogalē toč neķeršos klāt - vai nu nākamajā vai aiznākamajā). Saku, ka sevišķi, ja tu darba laikā to dari, frameworku iemācīties nav pusgada darbs (vismaz ne tik labi dokumentētu). Nevajag jau ņemt frameworkus, kur nav nekādas sakarīgās dokumentācijas.

Link to comment
Share on other sites

pagaidām nezinu par to frameworku gandrīz neko, bet esmu pārliecināts, ka tajā iebraukšu vienā nedēļas nogalē (šajā nedēļas nogalē toč neķeršos klāt - vai nu nākamajā vai aiznākamajā).

Tu vēl neesi atrisinājis kādu 5-zvaigžņu uzdevumu, kuru solīji.

http://www.lio.lv/olimps/uzdevumi.php

Neuztraucies, ar freimworku būs tāpat kā ar uzdevumu, paskatīsies, sapratīsi tikai to, ka neko nesaproti un meklēsi nākamo "avantūru".

 

Saku, ka sevišķi, ja tu darba laikā to dari, frameworku iemācīties nav pusgada darbs (vismaz ne tik labi dokumentētu).

Tu darbā strādā arī?

Link to comment
Share on other sites

2 Squad - Par ZF varam runāt citā pavedienā. Šis tomēr ir offtopics. Bet atbildot uz taviem jautājumiem: Protams, ka sanāca MVC piešķilt - tā tak pamatdoma ZF. Url'i tiek izmantoti dažādi. Gan defaultais {controller:action}, gan arī specializēti (elementārākais no specializētajiem: {language:controller:action}. Tā kā dažādi veidotu url izmantošana jau paredzēta pašā saknē, tad nav problēmu saveidot vairākus routing principus. Parasti visu laižu caur index.php, kurā notiek visu klašu pamatdefinešanas utt. Bet reizēm no index.php izsaucu atsevišķu bootstrap failu. Kā nu kad sanāk. Neesmu vēl "saaudzis" ar kādu vienu variantu.

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka sanāca MVC piešķilt - tā tak pamatdoma ZF. Url'i tiek izmantoti dažādi. Gan defaultais {controller:action}, gan arī specializēti (elementārākais no specializētajiem: {language:controller:action}. Tā kā dažādi veidotu url izmantošana jau paredzēta pašā saknē, tad nav problēmu saveidot vairākus routing principus. Parasti visu laižu caur index.php, kurā notiek visu klašu pamatdefinešanas utt. Bet reizēm no index.php izsaucu atsevišķu bootstrap failu. Kā nu kad sanāk. Neesmu vēl "saaudzis" ar kādu vienu variantu.

 

Nē, nu ZendFramework jau ir vispār library, kuru var izmantot dažādi. Bet ieteicamais veids no viņu puses to tiešām ir izmantot kā MVC frameworku. Man ja godīgi, ne pārāk patīk tas, ka urlis ir jātaisa pēc /controller/action/param1/param2/param3... principa. Izskatās jau skaisti un ļoti vienkārši, bet tomēr, no otra viedokļa skatoties, labāk būtu, ja urlī tiek nodefinēts režīms un viens unikāls parametrs vai arī viss URI viens unikāls parametrs, piemēri (datubāzes ID ierakstam teiksim ir 135):

/news/Interesting-thing-in-Riga-2008-11-29

vai arī

/news/135

vai arī

/135-Interesting-thing-in-Riga

vai arī

(jebkā savādāk)

 

Variācijas vienmēr pastāv urlī un teiksim, pēc mvc principa īstais būtu /news/135 - vai tiešām tas ir tas labākais variants? Šaubos...

Link to comment
Share on other sites

Java - ZF var taisīt dažnedažādus URL. Ne jau obligāti {controller:action}. Ja jau ir interese - atver manuāli un palasi: http://framework.zend.com/manual/en/zend.c...ler.router.html

 

Un neticēsi - es zinu ka ZF var izmantot dažādi. Pat var paņemt tikai kādu daļu un izmantot kā papildinājumu kaut vai kādam tevis paša rakstītam superframeworkam. Tomēr MVC ir pamatdoma, kā tas saknē paredzēts lietot.

Link to comment
Share on other sites

pēc mvc principa īstais būtu /news/135 - vai tiešām tas ir tas labākais variants? Šaubos...

izlasi wikipēdijā kas ir mvc, nav tur nekāda saisība ar url, citādi durās acīs, ka kaut ko tik runā, bet ko tas nozīmē nesaproti :p

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

izlasi wikipēdijā kas ir mvc, nav tur nekāda saisība ar url, citādi durās acīs, ka kaut ko tik runā, bet ko tas nozīmē nesaproti :p

 

Bl..., es vēlreiz atkārtoju - ZendFramework, kur tiek ievērots MVC, urlis paredzēts veidot šādi /controller/action/param1/param2/param3...

 

Ko tu vēl nesaprati no manis teiktā? To, kas ir MVC es zinu jau gadus 3! Tu nesaproti, ko es saku, vai arī velc ārā vārdus no konteksta, lai piesietos.

Link to comment
Share on other sites

Bl..., es vēlreiz atkārtoju - ZendFramework, kur tiek ievērots MVC, urlis paredzēts veidot šādi /controller/action/param1/param2/param3...

 

Noteikti, ka jāvar uztaisīt url pēc savas sistēmas.

 

Tu kaut kādus slimīgus tekstus raksti...

Vienā vietā saki, ka paredzēts taisīt šitā. Un nākamajā postā saki, ka tur tač var uztaisīt arī pēc savas sistēmas!

Ko tad tavuprāt v3rb0 vai Endijs rakstīja augstāk? Varbūt iedziļinies arī citu teiktajā, nevis kaut ko stāsti muļķības beztēmā. Viņš to arī teica, ka urļus veidot var pēc savas sistēmas, neviens tev neliek to "ZendFramework urlis paredzēts" veidā veidot tos urļus.

Link to comment
Share on other sites

Ja pusgadu programmētājam jāstudē php frameworks, lai tajā iebrauktu, tad jāmet miers šij sfērai un jādara tas, kas labāk padodas...

 

 

Es saku, ka man pusgadu iet prakse un par to laiku var mierīgi visu iemācīties, kas teica, ka man vajag tieši 6 mēn, dien dienā, lai beigu beigās final datumā es viņu mācētu. Nejauciet divas dažādas lietas. Vidēji domāju kāds mēnesis īpaši nesteidzoties pietiktu, lai jau kaut ko apgūtu un sāktu šo to veidot. Par pusgadu, tur jau var vismaz kādas 3 sistēmas apgūt, ja ne pat vairāk, protams, ja tam visam atliek normāli daudz laika.

Edited by foxsk8
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...