Jump to content
php.lv forumi

Ietvars(framework): PRADO


Aleksejs

Recommended Posts

Šodien ieraudzīju šādu PHP ietvaru (framework):

PRADO

Pamatlietas (ņemtas no viņu lapas un manis tulkotas pro bono):

  • Objektorientēts un ar augstu atkalizmantojamību
     
  • Notikumvirzīta (event-driven) programmēšana
     
  • Atdalīti attēlojums un loģika
     
  • Konfigurējama un spraudņojama (pluggable) modulārā arhitektūra
     
  • Plašs datu bāzu atbalsts
     
  • Ar iespējām bagātas Web komponentes: HTML ievades laukus, validatorus, datu režģus, vedņus...
     
  • Web komponentes ar AJAX atbalstu
     
  • Iebūvēts internacionalizācijas (I18N) un lokalizācijas (L10N) atbalsts
     
  • Pielāgojama un lokalizējama kļūdu/izņēmumgadījumu apstrāde
     
  • Vairākvirzienu žurnalēšana ar filtrēšanas iespēju paziņojumiem
     
  • Vispārēji kešošanas (caching) moduļi un selektīva izvades kešošana
     
  • Paplašināms autentificēšanas un autorizēšanas ietvars
     
  • Drošības līdzekļi: starpvietņu skriptu (cross-site script) XSS novēršana, sīkdatņu aizsardzība...
     
  • Atbilstība XHTML standartam
     
  • Bagātīga dokumentācija un spēcīga lietotāju kopiena

 

P.S. Ja kādam šķiet, ka kādam vārdam varēja piemeklēt labāku tulkojumu, esat laipni aicināti uz: http://locale.laka.lv

Link to comment
Share on other sites

Umm, un kāpēc tu mums to te rādi ? Nu ar domu - kas tieši tev likās īpašs šajā freimworkā ?

 

Bet vispār es jau sen gribu izmēģināt šo frameworku, bet nekādi nesanāk laiks un apņemšanās pieķerties. Gribas izmēģināt šo pavisam savādāko domāšanas modeli.

Link to comment
Share on other sites

* Atbilstība XHTML standartam

melo acīs skatīdamies - viņu pašu lapā hello world piemērs http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%...ine&group=0

 

šis jau bija diezgan sen, ja daudzi viņu nemaz nav redzējuši, tad tas jau liecina, ka nav tik balts un labs, kā viņi paši viņu reklamē.

 

man škiet, ka problēma ar šo(un daudziem citiem frameworkiem, arī ārpus web lauciņa) ir tā, ka viņš tiek taisīts kā revolucionārs frameworks kurš ar mainīs visu ar kājām gaisā, jo 100 abstrakti piemēri tā izskatās eleganti un darbojas ātri, bet piemēros neieraudzīju nevienu reālu aplikāciju.

es vairāk piekrītu viedoklim, ka ka vispirms jātaisa reālu aplikāciju, un tikai tad no tās jāizvelk ārā to daļu, kas ir noderīga un reusojama kā frameworks.

 

 

edit: aj, nolaboju :) bet nu ja jau jautajums par rails,tad šie vispirms taisīja reālu projektu, tad no tā izvilka frameworku.

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

no kuriem

pati pirmā lapa nav pieejama šobrīd,

otrā ir vairāk flash nekā php,

trešā ir norvēģiski,

4turtā un 5ktā ir labas kā piemērs ko uz prado var uztaisīt,

sestā atkal nav pieejama šobrīd,

septītā izskatās pēc reklāmas bukleta, nevis piemēra ko uz prado var uztaisīt,

pēdējā arī flashīgs reklāmas buklets, šeit ar īsti tā prado fēčas, ar kurām šis būtu labāks par ziljons citiem, nepamanīju.

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

:D :D :D

Vislabāk man patika arguments "trešā lapa ir norvēģiski"

 

Es nekādā veidā šo PRADO neaizstāvu, vienkārši vienmēr ir labi, ja ir ar ko salīdzināt vai no kā pamācīties vai "nošpikot".

Pat visnepiemērotākajā/sliktākajā (par šī ietvara piemērotību un kvalitāti nemāku spriwest) risinājumā var būt pa kādai pērlei.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...