Jump to content
php.lv forumi

menu izveide


marlboro

Recommended Posts

ka pareizi tasit menju ? - menu velos glabat datubaze lai ta butu vienkarshi izlabojama vai papildinaama...

 

datubaaze man ir tabulas :

ID un MENU

1 - Sākums

2 - menu2

 

izvelku no db -
$result = mysql_query("SELECT menu from DB.menu ");
while ($row = mysql_fetch_assoc($result)){
$contents = $row['menu'];

//izdrukajam saraxtu ar menu

echo "<li><a href='index.php?ID=$mainiigais'>$contents</li>";

}

kā lai noradu ja id ir 1 tad jajielade - piemeram $mainigais kas satur kkadu php skriptu ?

warbuut ar swich funkciju var tasiit menju kas atrodas DB ?

Edited by marlboro
Link to comment
Share on other sites

nu eptvai! datubāzes tabulā - jauns lauks, kaut kāds varchars. adminā vai kur tur met iekšā laukā piemēram, ja tev nav nekāds modulis 'none'.. ja galeriju gribi ieliec 'gallery'.. nu un tur kur tu čeko $id pārbaudi, kāds viņš ir, modulis ir 'gallery' lādē iekšā galeriju.

parastas db izvilkšanas + if/else struktūras

Link to comment
Share on other sites

$db_2 = mysql_query("SELECT ID from DB.menu ");
while ($db_row_2 = mysql_fetch_assoc($db_2)){
$db_saturs_2 = $db_row_2['ID'];

}
$result = mysql_query("SELECT menu from DB.menu ");
while ($row = mysql_fetch_assoc($result)){

$contents = $row['menu'];


echo "<li><a href='index.php?ID=$db_saturs_2'>$contents</li>";

}

kipa kka ta ? kopaa man ir 3 ieraxti un tagad man visiem ieraxtiem man raadas ID = 3 ...

Edited by marlboro
Link to comment
Share on other sites

nu pepec, varbūt labāk vispār nesāc kodēt? es atceros bērnību, darīju visu pēc gudras grāmatas un līdz db tiku tikai pēdējā nodaļā, kad jau sapratu kas un kā notiek šajā pasaulē, tāpēc šādi jautājumi neradās.

 

menu NELIEC kopā ar moduļu pārbaudi!

moduļus pārbaudi tad kad čeko ienākošo $id.

 

resp: select module from menu where id='$id'

if ( module == ... ) include(...)

else include(default)

Link to comment
Share on other sites

nu kka ta uztasiju ....

 

db struktura kipa ta

id nosaukums pozicija link

1 saakums 1 index.php

$query = mysql_query("SELECT * FROM DB.menu ORDER BY pozicija ASC") or die(mysql_error());
while ($row = mysql_fetch_object($query)) 
 { 
echo "<li><a href=\"$row->link\" alt=\"$row->nosaukums\">".$row->nosaukums."</li>";
 }

Edited by marlboro
Link to comment
Share on other sites

es atceros bērnību, darīju visu pēc gudras grāmatas un līdz db tiku tikai pēdējā nodaļā, kad jau sapratu kas un kā notiek šajā pasaulē, tāpēc šādi jautājumi neradās.

par db piekrītu, to laikam uzdrošinās kad zin apmēram php ja ar to sākts. Bet ja nav tā?

Par bērnību, nu man tad nekāda php nebija....

Bija tolaik BASIC un FOCAL skolā, nu ASM bija kādu laiku man fiška, bet....uzvarēja sieviete:)

Vienkārši salīdzinot postu skaitu man likās, ka tik agresīvi nav īsti OK, visi mācās, un labi ka tā, (es saprotu besi ka muld par db), bet to pateikt varbut vajag normalak.

Galu galā nekādu CS vai SMS jau neprasa.

 

Bet marlboro, ja nekā no tā nesaproti, ņem ko tik primitīvu, līdz saproti. mjam

Edited by mounkuls
Link to comment
Share on other sites

da es te vairāk kā gadu neesmu bijis un ar šausmam konstatēju, ka situācija tikai pasliktinājusies :)

kad es sāku mācīties php nebija ne gudru forumu, ne visādu tehnisku pamācību, kā tagad. vnk grāmatnīcā nopirku 3 grāmatas krievu valodā un sāku rakt cauri.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...