Jump to content
php.lv forumi

Algas


Java

Recommended Posts

Es ļoti šaubos ka kāds kādam maksās neadekvātas summas mūsdienās.

Ja programmētājs māk savu darbu, tad viņš ir pelnījis labu algu, tāpat kā jebkuras citas profesijas pārstāvis.

Neviens tak netraucē Wuu iet un strādāt par tiem 400ls.

Ja viņš būs tādas pašas kvalitātes programmētājs, kā tie, kuriem maksā no 1000ls uz augšu, tad nešaubos ka viņu visur ņems ar atplestām rokām.

 

Viss šis topiks ir viena vienīga skaušana un lūkošanās cita maciņā.

Tipiski latvietim.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Es ļoti šaubos ka kāds kādam maksās neadekvātas summas mūsdienās.

Ja programmētājs māk savu darbu, tad viņš ir pelnījis labu algu, tāpat kā jebkuras citas profesijas pārstāvis.

...

Ja viņš būs tādas pašas kvalitātes programmētājs, kā tie, kuriem maksā no 1000ls uz augšu, tad nešaubos ka viņu visur ņems ar atplestām rokām.

Paskaidro man, kas ir "labas kvalitātes programmētājs"?

Un ko nozīmē "māk vai nemāk" savu darbu? Ja nemāki savu darbu, kā tu vari vispār strādāt? Tad tev būtu jāsēž mājās un jāmācās, nevis jāstrādā par 400 Ls mēnesī!

Tas, ka savs darbs jāprot, ir skaidrs, bet kas veido to kvalitāti, par ko maksā programmētājam vairāk? Pieredze?

 

Viss šis topiks ir viena vienīga skaušana un lūkošanās cita maciņā.

Tipiski latvietim.

Nebūt ne, katra programmētāja interesēs ir, lai viņa amatabrāļiem maksātu pēc iespējas vairāk, jo tas ir viņa paša interesēs!

Link to comment
Share on other sites

Es nevēlētos ieslīgt diskusijās - es tikai izteicu savu viedokli. :)

 

Ar vārdiem "Labas kvalitātes programmētājs", es saprotu cilvēku, kam ir liela pieredze un spēja izdomāt risinājumus/izveidot tos, ātrāk nekā saviem kolēģiem.

 

"Māk vai nemāk savu darbu" - skatīsimies uz tekstiņu augstāk - to pašu var attiecināt arī uz šo teikumu.

Link to comment
Share on other sites

Nebūt ne, katra programmētāja interesēs ir, lai viņa amatabrāļiem maksātu pēc iespējas vairāk, jo tas ir viņa paša interesēs!

Absurdi. Ja būs tāda paša līmeņa programmētāji, kuriem varēs maksāt mazāk, tad tevi neviens neņems. Tāpēc programmētājiem ir izdevīgi pacelt programmētāja profesijas prestižu, atsijāt skribelentus, kuri nevar pat vienkāršu olimpiādes uzdevumus atrisināt.

 

 

Bet, ja tev nepatīk olimpiādes uzdevumi, tad atrisini šo praktisko problēmu:

http://php.lv/f/index.php?showtopic=11787

Link to comment
Share on other sites

codez te ir superkruts ģēnijs! :D

 

codez es jau tev teicu, ka parisināšu tos uzdevumus, kad man katru dienu paliks vairāk brīvā laika kā 2 stundas (lai gan šobrīd teorētiski, man bez darba ir laiks tikai ēdienreizēm un gulēšanai)! :)

 

Ar vārdiem "Labas kvalitātes programmētājs", es saprotu cilvēku, kam ir liela pieredze un spēja izdomāt risinājumus/izveidot tos, ātrāk nekā saviem kolēģiem.

 

Ko nozīmē ātrāk nekā kolēģi? Ja tu ar kolēģiem saproti vienu kantorīti - tas nav rādītājs. Ja visus amatbrāļus - tad diemžēl vienmēr kāds varēs kaut ko izdarīt ātrāk, bet kaut ko nespēs tik ātri kā cits un vienmēr kāds būs nedaudz labāks par citu, ja vien neesi vispasaules krutākais programmētājs, par kuru cīnās savā starpā Google, Yahoo, Adobe un Microsoft ar asinīm - cik kurš miljonus mēnesī tev algā piesolīs!

Link to comment
Share on other sites

andrisp, tava attieksme ir atkarīga no tava skatu punkta:vai tu baidies, ka vari būt starp tiem, kurus atsijās, vai nē?

 

codez, tur jau tā lieta, ka spriežot pēc tavas mērauklas, es jau esmu 99.9% atsijāts, bet kaut kā ņemot vērā savu pašreizējo situāciju, galīgi tā nejūtos. :)

 

codez, man rodas iespaids, ka tu centies sadalīt cilvēkus divās daļās bez iespējas būt kaut kur pa vidu - vai nu tāds, kas ir nenormāls ūberkrutais, kas tiešām spēj atrisināt jebkuru problēmu, vai tāds, kas nesaprot it neko un tāpēc nav it nekam derīgs. Bet tu laikam neesi pamanījis, kas šis ir par forumu - 99% gadījumu no tavām pieminētajām problēmām (tie olimpiāžu uzdevumi, spatial indeksi) nav būtiskas REĀLI STRĀDĀJOT šajā nozarē.

 

PS. Protams, tie procenti, ko es te pieminu, ir tikai pārspīlētas ilustrācijas nevis kaut kādi zinātniski pamatoti cipari. :]

Edited by andrisp
Link to comment
Share on other sites

codez, man rodas iespaids, ka tu centies sadalīt cilvēkus divās daļās bez iespējas būt kaut kur pa vidu - vai nu tāds, kas ir nenormāls ūberkrutais, kas tiešām spēj atrisināt jebkuru problēmu, vai tāds, kas nesaprot it neko un tāpēc nav it nekam derīgs.

 

Da nu jaunietis vienkārši ir cītīgi trenējies darba intervijās - parādīt no sevis "kruto", tikai ieciklējies, jo šeit nav nekādas darba intervijas! :)

Link to comment
Share on other sites

andrisp, pieļauju, ka liela pieredze daudzos gadījumos var kompensēt algoritmiskās programmēšanas spējas. Bet tomēr uzskatu, ka algoritmsikās programmēšanas spējas un pieredze ir reizinātāji rezultāta lieluma formulā. Man (es tā domāju) ir teicamas algoritmsikās programmēšanas spējas un vidēja pieredze (PHP, utml.), tātad mana relatīvā efektivitāte ņemot šos divus būt (teicami - 9, vidēji -5) 9x5=45.

 

Java, es neceļu degunu, es runāju to, ko domāju, ja tev manas domas nepatīk, tad tas ir tavs komplekss.

 

P.S. Vēl runājot par algoritmisko programmēšanu. Ir tāda lapa TopCoder. Tur ir reitings algoritmisko uzdevumu risināšanā. Ja tu nonāc augstākās divīzijas kādās no top vietām, tad ir diezgan viegli uzreiz dabūt labi atalgotu darbu tādās kompānijās, kā Google, MS, u.c. Es pats personīgi pašlaik tur nepiedalos, bet, ja mērķtiecīgi tēmētu uz šādu darbu, tad piedalītos.

Link to comment
Share on other sites

Tiešām superģēnijs... codez - minēšu - tev piedāvāja strādāt pie sevis gan MicroSoft, gan Google, gan Yahoo, bet tu viņus pasūtīji, jo tev nafig tas nav vajadzīgs - interesantāk ir šeit forumā "piesmiet durakus", ne?

Edited by Java
Link to comment
Share on other sites

Nē, JAVA, es gribu dzīvot Latvijā, jo man šeit patīk, šeit ir man tuvi cilvēki un ar šejieni saistās mani nākotnes plāni, tāpēc neesmu pat mēģinājis kandidēt uz vietām ne GOOGLĒ, ne MS. Bet, piemēram, viens no paziņām no skolas laikiem, kurš nedaudz šajā jomā bija aiz manis, pašlaik strādā MS.

Link to comment
Share on other sites

Nu pag, tu tak, codez - MS ir ofiss arī šeit Latvijā... Arī Google kaut kas veidojās! Tiešām viņi nebija ar mieru, ka strādā šeit? Vai arī viņi vienkārši pārrēķinājās - cerēja, ka tu prasīsi tikai vienu miljonu dolāru gadā, bet tu paprasīji divus? Priekš kam tev tādi lūzeri vajadzīgi ne?

Link to comment
Share on other sites

MS ofiss Latvijā nenodarbojas ar programmēšanu. Imho tik kā klientu konstultēšana vai kautkas tml. No patreizējā darba vairāki kolēģi aizgāja strādāt uz MS, un ne jau Latvijas MS ofisā jāsēž. MS gribēja, lai developēšana notiek uz vietas pie viņiem.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...