Jump to content
php.lv forumi

ddienas gads || jautājums || array


anonīms

Recommended Posts

Gribēju uzzināt vai veidojot dzimšanas dienas datumu (select) pie gada tiek veidots viss ar array? kā to esmu izveidojis ar mēnesi

$ddienas_menesis = array(
'1'=>'Janvāris' ,
'2'=>'Februāris' , 
'3'=>'Marts' , 
'4'=>'Aprīlis' , 
'5'=>'Maijs' , 
'6'=>'Jūnijs' , 
'7'=>'Jūlijs' , 
'8'=>'Augusts' , 
'9'=>'Septembris' , 
'10'=>'Oktobris' , 
'11'=>'Novembris' , 
'12'=>'Decembris' 
);

 

Jo vnk sanāk tā, ka baigi daudz tie gada skaitļi jāraksta...

 

$ddienas_gads = array(
'1996'=>'' ,
'1995'=>'' ,
'1994'=>'' ,
....
līdz kaut kur 1960gadam...

 

Īsāku variantu nav?

Link to comment
Share on other sites

der! Tikai vēl par ddienas dienu.

 

Izmantoju to pašu kodu, ko iedevi, bet gribu, lai cipari būtu "order by # ASC" no viens uz leju, bet pašlaik sanāk otrādi, ka augšā ir 31

 

$u=31;
while($u>=1){
if($row[10]==$u) { $ddienas_diena = 'selected'; } else { $ddienas_diena = ''; }
echo '<option '.$ddienas_diena.' value="'.$u.'" >'.$u.'</option>';
$u--;
}

 

samainot while($u<=1) viņš tūkstošiem veido option'us.

Link to comment
Share on other sites

Nav gluži tiesa. Es teiktu gan ka kādās 80% tik.

Funcionālās programmēšanas valodās ciklu nav. Jo tur mainīgie ir immutable tipi (nemaināmi). Ir tikai funkcijas un to rekursijas, ar kuru palīdzību var atkārtot darbības.

Link to comment
Share on other sites

Grey_Wolf, es programmēju.. Vispār varētu teikt, ka aizraujos, bet mācīties kaut ko jaunu nav manā dabā... Nekādus manuāļus līdz pat šim brīdim neesmu lasijis un īsti netaisos. Iztieku no maziem kodiem, kur viņus vnk aplūkoju un nu jā, php.lv...

Ar php manuprāt jau ir vairāk nekā pusgads, bet nesen tikai apguvu array, kaut arī tas mani neapturēja izveidot reģistrācijas sistēmu, vēstuļu sistēmu, turnīru sistēmu un tādā garā...

Edited by anonīms
Link to comment
Share on other sites

Vispār varētu teikt, ka aizraujos, bet mācīties kaut ko jaunu nav manā dabā... Nekādus manuāļus līdz pat šim brīdim neesmu lasijis un īsti netaisos

Tu jau tā špļauj acī tiem, kuriem te lūdz, ak nē, prasi padomu.

Manuālis nav ne Bībele ne Korāns vai sazin kas vēl, arī omīte google nav nekāda ragana.

Tad kur ir tā nepatika pameklēt ko pašam?

Tagad sanāk apmēram tā, ja mēs te iepostosim kādu sakarīgu kodu, kuru vari ar copy/paste uzreiz sev palaist, tad "der!".

Ja sūta pie omītes google vai norāda uz kādu fišku/funkciju/linku kur palasīt, tad "ne-der!"?

Tad ar ko Tu aizraujies? PHP nav nekāds CS

 

Par to, ka gandrīz katrā programmēšanas valodā ir cikli, nemāku teikt droši, maz pārzinu, bet IF nu gan liekas ka ir, pat assemblerī ir pāreja pēc nosacījuma. ELSE tur lieks un ciklus arī jāveido pašam, bet doma pareiza.

Edited by mounkuls
Link to comment
Share on other sites

Par to, ka gandrīz katrā programmēšanas valodā ir cikli, nemāku teikt droši, maz pārzinu, bet IF nu gan liekas ka ir, pat assemblerī ir pāreja pēc nosacījuma. ELSE tur lieks un ciklus arī jāveido pašam, bet doma pareiza.

Nu IF/ELSE {Ja true tad X , savadak Y } ir Kompjutera pamatprincips , tas jau ir 100% ;)

Link to comment
Share on other sites

Grey_Wolf, es programmēju.. Vispār varētu teikt, ka aizraujos, bet mācīties kaut ko jaunu nav manā dabā... Nekādus manuāļus līdz pat šim brīdim neesmu lasijis un īsti netaisos. Iztieku no maziem kodiem, kur viņus vnk aplūkoju

Hakeruhakeris :)

Link to comment
Share on other sites

es programmēju..

Iztieku no maziem kodiem, kur viņus vnk aplūkoju

 

Programeet nenoziimee apskatiit kodu ..

Pec tevis teiktaa sanak, ka mans 5 gadiigais Delens arii Ir krutais programmetajs --> Maak apskatiit Lapas sorci, un pat palaist FireBugu ....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...