Jump to content
php.lv forumi

Vai Latvijā trūkst programmētāju?


Paraugs

Recommended Posts

Gribēju ar šeit piedalīties ar savu viedokli, bet laikam esmu vēl par zaļu, lai te kaut ko gudri spredelētu.

 

Varu tikai piekrist tam, ka vienmēr firmā prasības augs, sākumā viss liksies zajebis, vienkārši ideāli, pēc mēneša tev liks jau java programmēt, ja gribēsi strādāt tieši tajā firmā. Tad nu vai nu mācies JAVU normālā līmenī, vai ej meklē citu darbu. Man vismaz tā bija, vajadzēja koderi, html, css, php, beigās man piesējās pie Krievu valodas un boss gribēja, lai webus arī uz Flash veidoju. Pateicu, ka Krievu valodu saprotu, bet nerunāšu, jo boss arī labi runāja Latviski, bet redz firmā strādāja visi krievi, kuri ir bijuši pa slinku priekš sava biznesa iemācīties un runāt valsts valodā un darbiniekiem tā teikt piespiedu kārtā vajadzētu runāt krieviski savā starpā. + Flash nejiet tik labi, kā vajadzētu, ar to arī viss beidzās :D

Edited by foxsk8
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

echo ir echo un print ir print!

Un kā var php koderis nezināt echo un zināt tikai print?

Piedevām vēl echo nav nekāda funkcija!

Un vēl, OK tad nav nekas, atšķirību starp echo un print() jau zin parasti.

 

 

Nu jā ja jau esam tik precīzi tad... echo protams ir valodas konstrukcija.. bet nu iepriekš ar vārdu "funckcija" biju domājis tās funkcionālo nozīmi ;)

 

Un kā php koderis var nezināt echo.. nezinu.. laikam tāpat kā kāds HTML koderis var nezināt <xmp> :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Gribēju ar šeit piedalīties ar savu viedokli, bet laikam esmu vēl par zaļu, lai te kaut ko gudri spredelētu.

 

Varu tikai piekrist tam, ka vienmēr firmā prasības augs, sākumā viss liksies zajebis, vienkārši ideāli, pēc mēneša tev liks jau java programmēt, ja gribēsi strādāt tieši tajā firmā. Tad nu vai nu mācies JAVU normālā līmenī, vai ej meklē citu darbu. Man vismaz tā bija, vajadzēja koderi, html, css, php, beigās man piesējās pie Krievu valodas un boss gribēja, lai webus arī uz Flash veidoju. Pateicu, ka Krievu valodu saprotu, bet nerunāšu, jo boss arī labi runāja Latviski, bet redz firmā strādāja visi krievi, kuri ir bijuši pa slinku priekš sava biznesa iemācīties un runāt valsts valodā un darbiniekiem tā teikt piespiedu kārtā vajadzētu runāt krieviski savā starpā. + Flash nejiet tik labi, kā vajadzētu, ar to arī viss beidzās :D

 

 

Nja pieredzīte tā neko...

Man patreiz arī visi krievi firmā, bet nu manis dēļ viņi tomēr dabū runāt, vai vismaz saprast latviski, vismaz ar manīm noteikti... izņemot vienu.. kurš ļoti slikti zin LV, bet nu spiests manis dēļ mācīties :) Sarunas parasti par sarežģītām lietām notiek bilingvāli.. es LV un daži atbild vai nu RU vai cenšas LV... atsevišķos gadījumos EN :))

Vai nu man ir paveicies ar kolēģiem, vai arī viņi ir apzinīgi LV pilsoņi, vai ... vnk ja nepieciešams kaut kas no maniim, tad bez LV saprašanas neiztikt.. jo strikti turos pie savas valodas :D :))

Link to comment
Share on other sites

Ja tā godīgi - kas tas par php koderi, kas nezin html tagus (<xmp> nebūs to skaitā...) - nē nu vienkārši iet runa par principu...

Tāpat - kas tas par html koderi, kurš perfekti nepārzin css un vismaz labā līmenī - javascript.

Diezvai pieņemami arī būtu, ja php koderis nezinātu pamatlietas MySQL datubāzē piemēram... Vai arī visnepieciešamākās lietas par apache.

Nav php koderim jāmāk Linux vai vēl sazin ko...

Link to comment
Share on other sites

hmm.. tad kur ir noteikts kas jaazin php, html, js, vai css koderim un kas nee? Tu saki, ka xmp nav jaazin.. nu bet es varbuut teikshu ka body nav jaazin.. un nu striidies man pretii :D vai arii definee kuri no tagiem tad jaazin, vai nav jaazin attieciigi php koderim :D

 

bet par html, koderi.. mums protams ir pienjemts ka vinjsh zin ljoti labi arii css.. nu tas arii buutu normaali, bet ka vinjsh zinaas javascript.. domaaju ka nee.. tas jau ir kas vairaak par html koderi ;)

 

par mysql.. nja tikko bija man viens php koderis, kursh nav izmantojis nekaadus mysql, bet gan sql lite... interbase vai kaut kaadu citu.. php zin pietiekami labi (nu profs nav, bet parastas maajas lapas var uzcetp bez probleemaam), bet mysql ir tikai dzirdeejis, bet ne reizi nav lietojis...

 

gadaas arii taa... :D

 

par apaci.. nu dziive spiezh koderim zinaat arii taas lietas, bet manupraat ja te buutu USA tad iespeejams taa lieta mainiitos :D (bet varbuut aarii nee)

Link to comment
Share on other sites

Interesanta diskusija...

Bet tik un tā - <xmp> tagu nekādi nevar salīdzināt ar <body> tagu, tas izklausās pēc anekdotes!

Nu katram speciālistam ir jāpēta jaunākās tendences savā lauciņā un jāanalizē un jāpaņem labākais! Ja esi tikai html un css koderis, tad Tev jāprot web lapas layoutu uztaisīt perfektu! Lai strādā kaut vai uz Avant Browser vai sazin ko vēl... JavaScript ar var nākties pielietot tomēr... PHP koderim šo to nezināt par css var vēl piedot (kaut arī pamatlietas visas jāzin).

Labāk jau būtu, ja cilvēki katrs specializētos uz savu - viens uz JavaScript+ajax+xml, viens uz html+css, viens uz php+web services+db pamatlietas, cits atkal tikai uz server+os, piemēram, linux, cits atkal tikai uz db (advancētā līmenī) utml. Nu tas tā normāli būtu, lai sanāktu beigās kvalitatīvs produkts!

Link to comment
Share on other sites

Ko jūs strīdaties par tagiem? Nav svarīgi kādsu tagus zin koderis, galvenais ir rezultāts, ko viņš spēj sasniegt, kaut vai izmantojot tikai DIV tagu.

 

Nepiekritīšu, jāievēro lietas, principi, metodes, tai skaitā - tagi! Kaut vai tas pats jautājums par strikti valīdu xhtml - daudzi teiks - kam to vajag!? Bet nu tas ir standarts, uz ko tiecas pārlūki aizvien vairāk! Vajag, lai samazinātos gļuku iespējamības - dažādības uz pārlūkiem.

 

Pats esmu pieredzējis, ka viens čalis ielicis bija iekš <a> tagiem <div> tagus - tas nav valīdi, līdz ar to firefox nesaprotami nogļuko šad tad... Mums ar viņu bija lielie strīdi par to, kas vainīgs - php vai html+css. Es teicu uzreiz, ka visticamāk vainīgs ir tas, ka nav valīds xhtml un man bija taisnība! :)

Edited by Java
Link to comment
Share on other sites

"Mums protams ir pienjemts ka vinjsh zin ljoti labi arii css".

 

Jā patiešām mums tā ir pieņemts, kaut gan man tāda aizdoma ka pie lieliem un nopietniem projektiem css profesionāla zināšana balstās uz web dizaineriem, kā tam arī būtu jānotiek. Mums vispār pieņemts ka meklē brīnumbērnus, kas var strādāt vienlaicīgi kā programmētājs, dizaineris, web dizaineris, administrators, vēl flešiņus kas māk programmēt ar visiem activescriptiem un vēl pa dzelžiem speciālists ir. Ar visu šo galu galā sanāk tā, ka negrib maksāt par atsevišķiem speciālistiem, kā tas ir normālā praksē un arī tādiem sameklētiem visziņiem nemaksā kā vajadzētu, vienkārša iemesla pēc, jo viņš nav profesionālis. Nebūs arī, jo visu to iemācīties profesionālā līmenī ir iespējams labi ja vienam no 1000.

Edited by Maris-S
Link to comment
Share on other sites

Interesanta diskusija...

Bet tik un tā - <xmp> tagu nekādi nevar salīdzināt ar <body> tagu, tas izklausās pēc anekdotes!

 

Jā interesanta :D

 

p.s. kur tu ieraudzīji ka kāds salīdzina xmp ar body? es vismaz nesalīdzināju, es tikai teicu ka varbūt vinjsh nav jāzin attiecīgai cilvēku grupai .. tikpat lab kā jebkurš cits tags.. un btw tas arii bij domaats kaa anekdote savaa zinjaa ;)

 

man gribētos uzjautāt, vai ir te kāds cilvēks, kurš vispirms ir iemācījies xml + css utt.. nevis html.. buutu interesanti vinja viedoklis.. jo piem., lietojot tikai xml ar css kopaa, tu vari visu perfekti uztaisiiit, un visu muuzhu nemaz nezinaat ka ir taads body, table, vai div tags, bet vienalga lieliski tikt ar visu galaa.. :)) vai ne tā? :)) gaidu komentus ;)

Link to comment
Share on other sites

nezinu... cik "sūdīgs" .. vai labs, bet tādu variantu esmu redzējis un pamēģinājis... strādā labi vismaz uz populārākiem browseriem FF, IE... par Operu, Safari, Chrome nez, neesmu meegjinaajis... bet domaaju ka arii bez probleemaam.. par bugiem arii nezinu.. tik dzilji neesmu liidis lai uzietu kaut ko taadu...

 

bet gan jau pienaaks laiks, un iespeejams tieshi shaada kombinaacija kaadam buus pirmaa... :D

 

Piem. es sāku ar pascal.. un tad VB5 .. VB6 .. (skolaa :D ) un tikai tad uzzināju vispār cik tas web ir interesants un tad protams saaku studeet html, js, css, .. nedaudz php .. tad naaca augstskola ar atkal pascal.. un naacaas skaisti apguut graph un graph3 biblioteekas pascalaa... peec tam C#.. nu un protams arii ASP.NET .. bet ta saaku straadaat par php koderi un taas zinaashanas paargaaja uz php... iepatikaas utt... ir jau dariits kaut kas arii citaas valodaas, tachu tur tik maz ka nav piemineeshanas veerts shajaa forumaa :D

 

Pazīstu cilvēku, kas ir saakushi pirmo progu ANSI C kodēt, lai gan bija pieejams arī tas pats pascal, php, utt... bet veelaak paargaajushi uz C++, tad uz python.. un tagad kopaa kodeejam php.. :D

Vinjsh teica, ka pirmajaa mirklii kodeejot C nekad nebija taada doma, ka vareetu uztaisiit jebko.. jo nu tur bija diezgan sarezgiiti (vismaz tajaa briidii kaa iesaaceejam vinjam pointeri likaas tiirais murgs).. bet paarejot uz augsta liimenja programmeeshanas valodu, piem.. python... vai ko citu.. domas mainiijaas...

 

 

Kā tev ir bijis?

 

p.s. varat padaliities, kas juusupraat jums ir bijushi vissarezgjiitaakie projekti katraa no valodaam, tehnologjijaam... kas ir taisiiti.. ? :)

Edited by darksign
Link to comment
Share on other sites

Ja tev tā ir, tad nu tev ir paveicies ar darba vietu... :D

Bet vairums programmētāju tomēr dažādiem mērķiem pielieto dažādas valodas, ne vien tapēc ka tā ir arī pareizāk (skatoties uz performanci utt... nevis filozofiski), bet arī tapēc, ka kāpjot pa karjeras kāpnēm tomēr nākas čakarēt sev smadzenes lai sasniegtu to labāko ;)

 

btw.. man vismaz kā programmētājam patīk zināt vairākas valodas.. tas dod izvēles brīvību, un arī daudz dažādu priekšrocību, zinot kas ir vienā un kas otrā, tad zin, ko vajag izveidot vēl trešā... un nemaz nebūtu pretī apgūt vēl kādu labu programmēšanas valodu... :)

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...