Jump to content
php.lv forumi

Vai Latvijā trūkst programmētāju?


Paraugs

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Shajaa gadijuma tas ir specefisks Softs kas caur tiklu straada uz tava kompja (clastera utt...) --> Tieshi Softs Nevis Webisks risinajums, Par ko arii bija shis staasts, ka Lokalaas programmaturas ir un buus vajadzigas ..

Ok jautājums - tad ko cilvēki šeit saprot ar "webisks" ??? htmlu, http? e?

Ja to, tad kaut kā bērnišķīgi :) Es kaut kā uztvēru, ka autors to domāja par lokāls vs attālināts (lai gan, manuprāt, termins lokāls attālināts arlaiku izzudīs - proti, kāda starpība kur tu pieslēdz savu input devaisu :) ).. bet ja ne tad mana kļūda..

 

.. neba nu caur interneta pieslēgumu tas notiks!
Jau tagad networks ir ātrāks nekā tavs lokālais cietnis (disku sistēma etc etc) .. kapēc lai nestrādātu ātrāka vidē? Tas ka lv ir tas viss ir so-so vēl šajā ziņā (labi ka telko pēdējā brīdī ir aizdomājies par Fiber2Home) ir jau cits jautājums..

 

 

DVD vai ārējos HDD, bet gan būs pieejami tāpat no jebkuras vietas, kur būs pieejams nets (nets jau drīz būs pieejams pat meža vidū, tā vien šķiet...), pie tam - no jebkuras darbstacijas. Savukārt desktop aplikācijai, tiklīdz skatīsies uz cita kompja, jau būs jautājums - "Vai jums ir tāds un tāds softs?", kam var sekot "Nē, nav, kāpēc man to vajag installēt?

Gaming industrija jau pasen un "desktop aplikāciju" izstrādāji salīdzinoši nesen ir sapratuši ka caur tīklu var pelnīt labāk (vai faktiski vienīgais veids, jo kopētāju ir ne mazums).. Ne velti ir ieviesti visādi genuine pļurzuļi / online reģistrācijas utt..

Kad trubas resnums paliks (faktiski ar fiberu jau tas ir.. trūkst tikai iekārtas abos galos) tik liels lai jūzerim nedotu aplikāciju DVD pļekā, es domāju, ka tā paliks "webiska" <g> un mētāsies kaut kur centralizēti ar ikmēneša maksājumu... :)

Hail opensurce..

Link to comment
Share on other sites

Jau tagad networks ir ātrāks nekā tavs lokālais cietnis (disku sistēma etc etc) .. kapēc lai nestrādātu ātrāka vidē? Tas ka lv ir tas viss ir so-so vēl šajā ziņā (labi ka telko pēdējā brīdī ir aizdomājies par Fiber2Home) ir jau cits jautājums..

Manuprāt, Latvijā internets ir labākā līmenī nekā daudzviet citur pasaulē, arī attīstītās valstīs.. varbūt maldos, bet vidējais līmenis ir ļoti labs.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Key , latvijā kur nav ltk līnija (digitālā), tur arī bieži vien nav nekā cita ... ja neskaita no telias panjemt torni un uzstādīt ....

pareiķinām izmaksas un dzivojasm bez interneta ... :)

jo ir latvijā pagasti/ciemi kur vēljoprojām stāv analogās centrāles un neko vairāk par Dial-UP neko nevar dabūt.

Zinu arī rīgā vietas kur netu nevar dabūt (normālu) ...

Baltcom piedāvā

Manuprāt priekš rīgas šitie ātrumi rullē :)

protams neskaitīsim tos kas dzīvo LIX tuvumā

Vienīgi ltk nests ir stabils arī vakaros :)

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, Latvijā internets ir labākā līmenī nekā daudzviet citur pasaulē, arī attīstītās valstīs.. varbūt maldos, bet vidējais līmenis ir ļoti labs.

Tas ka vietējie provaideri visiem sadevuši itkā 100mbit ir tikai LANs..

Un tad uzlīst lietus vai uzpūš vējš un saproti ka viss ir bijis caur veļas šņori un nekas vairs neiet :)

Link to comment
Share on other sites

efekts ka latvijā ir labs nets (4turtā vieta pēc tā tur pētījuma, kura linku nemeklēšu), ir tapēc, ka pie mums vadus velk pēdējiem, citur pasaulē jau sen savilkts, bet pie tiem tur ārzemēs upgreidot darbojošas līnijas, kuras vēl tik ļoti nespiež neviens negrib, kapitālisms tač :)

 

pagaidiet 10mit gadus, latvija zaudēs savas labā neta pozīcijas.

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Pārvaldīt programmēšanas valodas nav liela māksla. Jaunu valodu iemācīties aizņem burtiski dažas dienas līdz dažām nedēļām.

Daudz svarīgāk ir mācēt programmēt un domāt. Imo tieši tur daudzi "programmētāji" feilo. Ja tev programmēšana ir asīnīs un tev tā patiešām interesē, tad atrast labu darbu, arī tepat Latvijā, nevajadzētu būt problēmām.

 

Nepiekrītu praktiski nevienam vārdam no šī teksta. Ko nozīmē "programmēšana ir asinīs"? Visi cilvēki nav apveltīti ar ūber spējām, bet talanti ir visās jomās, bet talanti ir izņēmumi. Nevar no katra prasīt mega-talantu. Programmētājam galvenais ir vēlme mācīties un interese par savu darbu. Pat ja viņš nav ūber-spējīgs, viņš iemācīsies, lai ar to varētu pelnīt naudu.

 

Tālāk par mācīšanos. Tas, ka tas aizņem "dažas dienas līdz dažām nedēļām" manuprāt ir konkrēti "boļševistiska attieksme". Ja tu tik ātri iemācījies c++ (par ko es stipri šaubos), tad tas nenozīmē, ka visi var tik ātri iemācīties. Ir gadījies, ka pusgadu strādā uz konkrēto valodu un joprojām nezini līdz galam pat sintaksi (ieskaitot visas nianses), kur nu vēl par sarežģītākiem aspektiem runājot. Nu nav tas tik viegli, informācijas apjoms ir liels. Tāpēc arī mūsdienās programmētāji jau sāk pamazām vienkārši specializēties uz konkrētiem frameworkiem, lai būtu speci tais lietās.

 

Tālāk par Latvijas līmeni - neesmu informēts kāds ir programmēšanas līmenis Latvijā, bet katrā ziņā tas noteikti ir zemāks, kā piemēram, Silīcija ielejā. Bet es uzskatu, ka programmēšana ir ļoti smags darbs - sevišķi ja dabū ne to labāko "projektu vadītāju". Visa tā prāta čakarēšana ir nenormāla! Tev čakarē prātu kompis un projektu fīrers. Protams, vajag pacietību un nervus, kas ar laiku var izsīkt viss. Vairums programmētāju vecumdienas pavadīs psihiatriskajās klīnikās vai pansionātos, to es garantēju! Latvijā starp citu, nav īpaši lielas izvēles profesijās, ja Tu gribi reāli IZDZĪVOT! Izdzīvot šai izzagtā valstelē var tikai ārsti, deputāti un programmētāji. Pie kam programmētājiem algas ir vienas no mazākajām. Par ārstiem labāk neizteikšos, mans viedoklis par viņiem ir, ka no godīgajām profesijām viņi ir vieni no nenormālākajiem kasējiem un nihilistiem. :) Par deputātiem viss skaidrs...

 

Es neticu, ka Latvijā darbu programmētājs var atrast bez problēmām. Var atrast, kur vergot! Tas jā, vienmēr! Vienmēr būs kāds, kas piedāvās par baltu velti pastrādāt viņa labā.

 

Bet ir arī labas ziņas - programmētāji kā profesija neizzudīs un viņi būs pieprasīti visu laiku, jo tehnoloģijas izplatās, internets izplešas, vismaz rietumnieciskajā pasaulē, kur ir kapitālistu ekonomika.

 

Es kad aizgāju strādāt par programmētāju, vienkārši darīju to, jo tas šķita daudz maz interesanti. Laiks iet, iemācījies esmu kādu daļu, bet ja godīgi - interese pamazām zūd. Protams, visu laiku mācies ko jaunu, bet ar laiku apnīk - nu cik tad var ziedoties? Ja tu neesi brīnumbērns, tad lai tu normāli programmētu, gan ātruma, gan kvalitātes ziņā, tev principā ir visu laiku jāmācās. Un tā kā darba devējs negrib maksāt par to, ka tu mācies, tad parasti nākas mācīties arī pēc darba. Privātai dzīvei atliek laiks, kad guli.

Link to comment
Share on other sites

v3rb0 - es tā neteiktu. Interese par darbu un iegūtie rezultāti nav atkarīgi tikai un vienīgi no personiskās intereses. To var lieliski sabojāt, teiksim, pārspīlētas prasības un attieksme.

Piemērs - bērnam, kuram patīk zīmēt, interesi par glezniecību var ātri atņemt, liekot katru dienu, teiksim, gleznot lietainas ielas.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...