Jump to content
php.lv forumi

Es gribu par un pret par failu glabāšanu datubāzē


Zandis Murāns

Recommended Posts

Viedoklis kā parasti ir atkarīgs no vairākiem faktoriem:

- kas tā ir par DBVS, jo to piedāvātās iespējas glabāt binārus datus iekš DB 100 punkti, ka ir atšķirīgas;

- kas tie ir par bināriem datiem, jo tas var būt gan ikoniņas/bildītes dažu K izmērā, gan avi filmas dažu G izmērā;

- kā šie dati tiek izmantoti, jo runājot par augšminētajām bildītēm iespējams, ka tās gribēs redzēt kontekstā ar daudz citiem tekstuāliem datiem un daudzas reizē, savukārt filmas diez vai kāds gribēs redzēt 10 uzreiz un kopā ar citiem tekstuāliem datiem;

- kādas ir prasības bināro datu glabašanai no pieejamības viedokļa, tb vai tiem ir jābūt tikpat pieejamiem, kā tekstuālajiem datiem, vai arī ja kāda faila pašlaik nav, tad nekas briesmīgi slikts nenotiek.

 

Vispārējā tendence būtu tāda, jo mazāki faili un to ir vairāk un tos apstrādā kontekstā ar tekstuālajiem datiem, tiem ir nepieciešamas transakcijas tāpat kā tekstuālajiem datiem, un tekstuālajiem datiem bez binārajiem datiem nav īpašas vērtības, tad velk uz DB pusi, savukārt ja faili ir milzonīgi/nav briesmīgi daudz, tiem nav nepieciešamas transakcijas, esi ar mieru uzturēt 2 dažādus rezerves kopiju veidus un binārie dati tikai mazliet papildina tekstuālos, tad velk uz failu sistēmu.

Neesmu ekspets backup/restore, bet man liekas esmu dzirdējis šausmu stāstus par nobrukušu direktoriju atjaunošanu ar relatīvi nelielu apjomu, bet milzonīgu daudzumu maziem failiem. No otras puses varu arī iedomāties, ka ir diezgan tupi glabāt 100 filmas basē, ja katra no tām sver dažus G.

Esmu arīdzan pilnīgi pārliecināts, ka robežgadījumos veiksmīgus risinājumus var uztaisīt gan tā, gan tā :)

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

Mīnusi:

1)nav indeksa, tāpēc informāciju meklēs lēni. (Šis ir viens no galvenajiem db izmantošanas iemesliem vispār.)

2)Ja ir daudzi aplikāciju serveri, tad viņiem ir katram sava failu sistēma, izņemot SAN gadījumā.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...