Jump to content
php.lv forumi

Saistoša literatūra


werd

Recommended Posts

Es nesaku, ka grāmatas nekam neder, es saku, ka lasīt elektroniskā formā, nevis kā pdf, bet kā html dokumentu ir daudz efektīvāk. Lapas protams var šķirstīt un manuāli meklēt dažādu terminu skaidrojumus vai sadaļas, bet tas būs lēnāk kā daži peles klikšķi.

Šeit runa iesākās par diviem freimworkiem. Kur nu vēl labāk izlasīt par freimworku lietošanu, kā pašu freimworka izstrādātāju lapā?

 

Kas attiecas uz vispārīgu teoriju, tad jebkuru lietu var atrast dažādos tutoriāļos un teorijas apkopojumos.

Es personīgi neatceros, kad pēdējo reizi turēju rokā grāmatu, visu ko man ievajagās uzzināt var dažu sekunžu līdz dažu minūšu laikā, atrast internetā. Tāpat ļoti daudz teorijas ir wikipēdijā.

Ja kāds grib zināt, kā labāk kaut ko darīt, rakstām: "best practice" + vajadzīgie atslēgas vārdi, vajag piemērus, rakstām "examples" vai "tutorial" + atslēgas vārdi ... utt., utjp.

Link to comment
Share on other sites

Es nesaku, ka grāmatas nekam neder, es saku, ka lasīt elektroniskā formā, nevis kā pdf, bet kā html dokumentu ir daudz efektīvāk. Lapas protams var šķirstīt un manuāli meklēt dažādu terminu skaidrojumus vai sadaļas, bet tas būs lēnāk kā daži peles klikšķi.

Te nu noteikti panesās stāsts par to, ka vienam labāk patīk māte, otram meita, trešam kleita. Man personīgi labāk patīk vienu un to pašu lasīt grāmatā nekā piemēram tādā pašā pdf failā, jo sevišķi, ja tā ir GRĀMATA. Un kā GRĀMATU es šeit saprotu info avotu, kuru izlasot šodien, tā informācija nekļūs par vēsturi jau rīt, par spīti tam, ka nāks klāt <kāda produkta> jauna versija, ka nāks klat jaunas iespējas. Un tādas grāmatas (vismaz par datubāzēm ;) eksistē, jāmāk tikai atrast. Varbūt kļūstu sens ;), bet papīra formāts man liekas daudz tuvāks nekā raksti datora ekrānā.

Kas attiecas uz vispārīgu teoriju, tad jebkuru lietu var atrast dažādos tutoriāļos un teorijas apkopojumos.

Es personīgi neatceros, kad pēdējo reizi turēju rokā grāmatu, visu ko man ievajagās uzzināt var dažu sekunžu līdz dažu minūšu laikā, atrast internetā. Tāpat ļoti daudz teorijas ir wikipēdijā.

Ja kāds grib zināt, kā labāk kaut ko darīt, rakstām: "best practice" + vajadzīgie atslēgas vārdi, vajag piemērus, rakstām "examples" vai "tutorial" + atslēgas vārdi ... utt., utjp.

Man kaut kā lielākoties nav nācies atrast tādu foršu info avotu, kurā būtu patiešām tāda info, kuru var lasīt kā GRĀMATU. OK, jā produkta rokasgrāmatas (manual) ir labas lietas, bet tajos ne vienmēr ir koncepti, pie tam vēl jo vairāk - tajos prakstiski nekad nav salīdzinājumi ar citiem izstrādātājiem u.c. idejām. Tāpat ir arī visādi citu cilvēku raksti, bet mani, piemēram, besī ārā stils rakstīt ļoti īsus raksteļus, kuros neko īpaši nepasaka un tad kliko uz nākošo linku pēc katra kaut cik nozīmīgā koncepta. Protams, šādi raksteļi ir ļoti izdevīgi, lai savāktu google trafiku, bet info uztveršanā man tie nepatīk. Bez tam runājot par "ievajagās" - GRĀMATU lasot ir iespējams uzzināt info:

- kuru Tev šajā brīdī nevajag, bet vajadzēs rīt;

- kuru Tev šajā brīdī nevajag, un Tev vispār nenāca ne prātā, ka tāda info arī ir, ka pastāv tādi koncepti;

- iegūt vispārīgu pārskatu par situāciju, kurā Tu atrodies, nevis tikai fokusēties uz kaut kādām sīkām šī brīža problēmām.

 

Un jā es mēdzu palasīt grāmatas gultā ērti atlaidies pozā, kas nav savienojama ar lūrēšanu datora ekrānā.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

Es nesaku, ka grāmatas nekam neder, es saku, ka lasīt elektroniskā formā, nevis kā pdf, bet kā html dokumentu ir daudz efektīvāk. Lapas protams var šķirstīt un manuāli meklēt dažādu terminu skaidrojumus vai sadaļas, bet tas būs lēnāk kā daži peles klikšķi.

Es personīgi neatceros, kad pēdējo reizi turēju rokā grāmatu, visu ko man ievajagās uzzināt var dažu sekunžu līdz dažu minūšu laikā, atrast internetā.

Nu tu domā par nepareizām grāmatām..

Manuālim papīra veidā ir 0 nozīmes, taču ir gana daudz citu aspektu par ko lasīt un ko webā tā apkopoti nevar izlasīt.. Vai arī visādi savārstījumi..

 

Kur nu vēl labāk izlasīt par freimworku lietošanu, kā pašu freimworka izstrādātāju lapā?
Slikti, izstrādātāju lapās savi produkti bieži vien ir (pārlieku) slavināti... :)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...