Jump to content
php.lv forumi

web lapas printēšana izšķirtspēja


briedis

Recommended Posts

Taisu šablonu tā kā diplomam, kuram padod vārdu utt utt, bet nezinu kādus izmērus likt lapai, lai spiežot PRINT pogu (pārlūkprogrammā) tas šablons izprintētos sakarīgu pa visu lapu (cik nu tas atļauj, ņemot vērā, ka automātiski tiek piekabināts datums, tekošā web adrese).

 

Varētu visu norādīt ar cm iekš CSS, bet es izmantoju tādu rakst-veidīgu rāmi apkārt, kurš automātiski nepastiepjas.

 

Tad jautājums - cik pikseļi atbilst centimetram? Vai gadījumā printēšanas izšķirtspēja defaultā nav 72DPI?

Nespēju neko sakarīgu sagōglēt :(

Link to comment
Share on other sites

centrimetrus nav iespējams pārvērst pikseļos.

 

72DPI parasti ir monitoriem. Printeriem tiek ir daudz augstāki. Man liekas, ka parasti sākot no 300DPI.

 

Kur īsti ir problēma ?

 

Centimetrus ir iespējams pārvērst pikseļos, ja zin DPI. Un 300 DPI ir glancētajiem žurnāliem, nedomāju, ka defaultā printeris printēs ar tādiem DPI..

Link to comment
Share on other sites

Slinkums testēt, bet esmu diezgan pārliecināts, ka ja uztaisīsi šablonu 100% platumā, tad printeris pats pielāgos materiālam uz kura drukā.

Katrā ziņā ar tekstu ir tā, ka nevajag nekādus platumus norādīt un printeris izdrukās no malas līdz malai, ievērojot uzstādītos print marginus. Domāju, ka sazīmējot līnijas ar css, tad arī viss būs kā nākas.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt ar attēliem ir arī pietiekami vienkārši - uzstādam tiem izšķirtspēju tādu, kā varētu būt labākajam printerim (nu, teiksim 1200dpi) un tad norādam, cik milimetrus šis attēls aizņem uz lapas. Vienīgais - pārlūki nav pārāk piemēroti tipogrāfijas kvalitātes izdrukām.

Alternatīva ir izmantot Flashu - tas ir daudz sakarīgāks drukāšanai - bez tam uz drukāšanu attiecas īpašs kadrs, līdz ar to - uz ekrāna var rādīt tikai maziņu podziņu "Print".

http://www.communitymx.com/abstract.cfm?cid=A6B28

http://www.actionscript.org/resources/arti...lass/Page1.html

 

P.S. Pats Flašā šo lietu neesmu taisījis, jo manā gadījumā beigās pieņemamāka izrādījās PDFa ģenerēšana.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...