Jump to content
php.lv forumi

ZendFramework 1.6 - kādi iespaidi?


Endijs

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Offtopics sakarā ar to ko es gribēju apspriest šeit. Mani konkrēti interesēja kā uzvedās ZF 1.6 nevis vai Python ir labāks par PHP utt.

Par to vai tika dotas atbildes - šķiet, ka īsti nē. Tas nu ir skaidrs - LV ir ļoti maza ZF izmantotāju bāze un php.lv/f to pārstāvētais daudzums ir vēl krietni mazāks. Līdz ar to, kaut ko te jautāt par ZF laikam ir pagaidām bezjēdzīgi. Būs vien jādzīvojas pa ZF mailinglistēm.

Link to comment
Share on other sites

Nu pagaidām gan izskatās ka tu īsti negribi ņemt vērā citu viedokļus nevis tas ka viņu nav.. proti šķiet, ka nezkapēc par visu varu gribi 'iepushot' ZF izmantošanu un "dzīvoties pa mailinglistēm" dzīvošanās pēc :)

 

Kas attiecas uz pythonu tad tā arī valoda kas tiek izmantota web-risinājumiem kā arī tur ir dažādi frameworki aka Django vai Zope (šis vairāk kā platforma) utt... UN lai izteiktu kādu viedokli par kaut ko ir jāzin kaut kas cits arī nekā konkrētais apskates objekts - ZF - proti kā tad var dot vērtējumu? Tākā salīdzināšana ar ROR vai Pythonu galīgi nav offtopiks...

 

.. bet nu whatever..

Link to comment
Share on other sites

Nu pag, izmantot php ar freimworku, ko tad varat piedāvāt - savu freimworku? :) Nez vai tas būs labāks par ZF...!? Un citi publiski pieejamie freimworki priekš php ar nav diezko labāki par ZF. Django uz Python ir interesanta lieta, neesmu izpētījis...

Cik nu tā ātrdarbība (server pusē) mūsdienās ir svarīga? Ja nodarbojaties ar biznesu, nopērciet normālus dzelžus, tas nav pārāk dārgi, lai tā kaste rūc un apstrādā visu ātri, nav jau vairs tie laiki, kad bija svarīgs katrs megabaits operatīvajā atmiņā... Bet... ne vienmēr arī tie dzelži glābs - līks kods ir līks arī uz Quatro-Core, 4 GB RAM. :)

Cita lieta ir klienta puses skripti - bet tā ir cita tēma, tur gan ir jāpiedomā pie visa, pie ātrdarbības jo sevišķi...

 

Bet ja uz ZF var uztaisīt profesionālu saitu dažās dienās (ja ir profs uz konkrēto freimworku un valodu)! Kāpēc gan to neizmantot!?

Atcerēsimies, ka viduvējais un mazais klients Latvijā gatavs savam "IT dižprojektam" atvēlēt labi, ja 5000 Ls kopā, lai gan esmu pārliecināts, ka pārsvarā visi grib ap 1000 Ls izbraukt, limonādnieki pat zemāk... Nu vajag mājaslapu, kāpēc gan netaisīt? Skolnieks tak pa 200 Ls uztaisīs visu... Tad nu jādomā izstrādātājam, kā ietaupīt laiku un nezaudēt kvalitāti. Lietojam framework, par dzelžiem, lai maksā klients, serveriem utml. un viss notiek! ;) Izstrādātājs ir ieguvējs, jo uztaisījis to daudz ātrākā laikā uz pilnīgi apmierinošu kvalitāti, ko, taisot sistēmu speciāli katram projektam, laiks paietu daudz vairāk un jāprasa no klienta, kuram naudas nav, vairāk...

Pie tam, ZF ir uz php, līdz ar to - vairums hostingu pieņems.

Otra lieta - ir tā saucamie bezmaksas CMS, bet to es gan īsti neatbalstu (varbūt Drupal :D - bet pat to nevar ņemt visos gadījumos...), jo tur nu gan var rasties čakars ar uzturēšanu vai kaut nedaudz specifisku prasību pielāgošanu - pārprogrammēt svešu gatavu cms ir sviests... Bet... Ja skaidrs, ka lapas funkcionalitāte un viss pārējais būs tik atstrādāts un vienkāršs - piemēram, forums, primitīva galerija, teksts, balsošana un to visu administrēt! Bez ūberspecifiskām prasībām - kāpēc gan neizmantot gatavu cms, ko labāk prot, ja to var izdarīt pāris nedēļu laikā neiespringstot absolūti? No klienta noplēš savus 500-800 Ls un visiem labi!

Edited by Drupal
Link to comment
Share on other sites

Roze - es ņemu vērā citu viedokļus. Tikai parādi man - kurā no komentāriem tika atbildēts uz jautājumu, kuru uzdevu pašā sākumā? Mani interesēja tieši ZF 1.6 salīdzinājumā ar ZF 1.5. Tas kas te izvērtās - runāšana par freimworkiem kā tādiem, valodām utt - tas jau ir offtopic.

 

Drupal - un nav freimworki nekādas brīnumzāles. Tas, ka izmanto framework nenozīmē, ka nu mega saitu varēs uztaisīt divās dienās.

Link to comment
Share on other sites

Cik daudzi no nolicējiem paši ir izpētījuši visas iespējamās alternatīvas, lai varētu nodirst - tas ir lēni, neefektīvi utt.?

Piedodiet, nu jau ļoti reti ienāku php.lv, bet nu - tas ir pirmais, kas duras acīs. Par topic gandrīz neviens posts.

 

Jā, pašā pirmajā mirklī izstrādes ātrums ar jebkuru lietu ir lēnāks (atkarīgs no indivīda arī, ja kas), bet pēc apguves - nu ļoooti uzlabojas izstrādes laiks.

 

Par citiem frameworkiem - esmu strādājis ar vairākiem, Zend Framework ir galvastiesu pārāks. Protams, jāsaprot arī, kur to vajag un kur nevajag izmantot.

Par pašu veidotiem frameworkiem nekomentēšu - manuprāt tā ir stadija, kurai jāiziet cauri visiem programmētājiem. Bet nu, kļūstot gudrākam, parasti saproti, ka ir pieejamas jau labākas lietas - ja vien, protams, pašu izmantotais frameworks nav iedzīvināts lielos ilgdzīvojošos projektos...

Sakiet ko gribiet - nu nevar viens cilvēks vai dažu cilvēku grupiņa uztaisīt labāku rezultātu par to, kur ļoti liela starptautiska cilvēku grupa ir strādājusi vairākus gadus.

 

 

Un ja nu kādam nepatīk PHP ātrums, tad tiešām ir citas alternatīvas. Kā arī - PHP ir vairākas iespējas, kā uzlabot performanci ne koda līmenī.

 

 

 

 

 

 

 

Par topicu - īpašas atšķirības nejūtu starp šīm ZF versijām. Varbūt tik ļoti nebija nācies izmantot specifiskas lietas. Patīk daži no jaunumiem, ja pareizi atceros, Zend_Captcha nāca klāt tieši 1.6 versijā.

Link to comment
Share on other sites

Par citiem frameworkiem - esmu strādājis ar vairākiem, Zend Framework ir galvastiesu pārāks.

 

Vai esi mēģinājis CodeIgniter?

Ja jā - kāpēc ZF ir pārāks?

Ja nē - iesaku uzmest aci. User guide ir tik labs, ka bez domāšanas tiek uztverts viss, kas jāsaprot kā strādāt. Man learning curve bija ~20h (kopā ar lapas izstrādi).

Link to comment
Share on other sites

Sakiet ko gribiet - nu nevar viens cilvēks vai dažu cilvēku grupiņa uztaisīt labāku rezultātu par to, kur ļoti liela starptautiska cilvēku grupa ir strādājusi vairākus gadus.

Saki ko gribi, bet ja php-core developeri pasaka ka tas ir lēni tad tam var ticēt -> skatīt Rasmus Lerdorf prezentāciju http://talks.php.net/show/drupal08/24 vs http://talks.php.net/show/drupal08/29

 

Bez tam no kura laika "liela starptautiska cilvēku grupa" ir kaut kāds rādītājs? Imho IT nozarē ir gana piemēri kur gandrīz vai sanāk pretējais :)

Link to comment
Share on other sites

lai varētu *** - tas ir lēni, neefektīvi utt.?

mēriju ar xdebug profileri un skatījos cachegrind'ā, ko redzēju nepatika.

 

Sakiet ko gribiet - nu nevar viens cilvēks vai dažu cilvēku grupiņa uztaisīt labāku rezultātu par to, kur ļoti liela starptautiska cilvēku grupa ir strādājusi vairākus gadus.

piemēram RoR, klāt nebiju, detaļas nezinu, bet noteikti šis neradās tāpēc, ka mārketinga nodaļa izdomāja mums vajag open sourcētu frameworku.

Link to comment
Share on other sites

mbaac, pameginaju, vairs nemaku taisit bez ZF ...

 

meginaju taisit vienkarsi, bet rezultata sanaca tas, ka pirksti rakstija to pasu, kas ir ZF... atmetu ar roku, domaju pa so nakti uzcepsu paris moduljus, jo kad iebrauc, tad ir nenormaali kruti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

konkurenti, kas sito izlasa - ludzu aizmirstiet... man gribas, lai juus terejat laiku daudz vairaak, nekaa es!!!!

 

ps.s sore par izsaukuma ziimeem, ceru, ka klosterii nedusmosies...

Link to comment
Share on other sites

Saki ko gribi, bet ja php-core developeri pasaka ka tas ir lēni tad tam var ticēt -> skatīt Rasmus Lerdorf prezentāciju http://talks.php.net/show/drupal08/24 vs http://talks.php.net/show/drupal08/29

 

Bez tam no kura laika "liela starptautiska cilvēku grupa" ir kaut kāds rādītājs? Imho IT nozarē ir gana piemēri kur gandrīz vai sanāk pretējais :)

Tieshi taa - nelietojiet ZF!!! Vins ir lens un galigs strunts, taisiet savus!!! Algojiet firmaa 5 koderus, kas uzturees frameworku un 5 tapec, lai ja 4 aiziet, vismaz 1 paliek, kas ieskaidros naakamajiem, kaa darbojas inidivdual frameworks!!! :D

Link to comment
Share on other sites

tnx dzekiem par aktivitaati forumaa.. .dikti interesanti lasiit bija visus viedokljus :D cerams ka shito teemu veel neveers ciet, jo interesanta lasaamviela, ar ik pa briidim uzpeldoshu interesantu nosaukumu, ko iespeejams pieredzes deelj veerts pamekleet googlee kas tie taadi ir par frameworkiem piem. "CodeIgniter" vai taml ;)

 

Mans rezumē:

 

Es pats nelietoju ZF, jo nav bijis laika to studēt, bet iespējams sākšu...

Jo ir gadījies arī rediģēt kodu kur ZF jau tiek pielietots..

 

Protams ir arii savs neliels framework.. nu maziņš fails bez kura funkcijām nespētu dziivot, pat izmantojot ZF, jo vienkaarshi ir paaraak eerts un pēc KISS saprogrammeets :) (kiss = keep it stupid simple)

 

Jā piekrītu, ka ātrām sērijveida weblapām ar vienkāršu admin panelīti viennozīmīgi jebkuru framework it īpaši ZF vajadzētu izmantot, laika taupības dēļ.

 

Bet specifiskiem projektiem, kas ir piem. man - banku sistēmas.. nu ir atsevišķas lietas kapēc neizmantot ZF, vismaz ne visā projektā, tapēc ka ja jebkurš framework pieļauj kļūdu (vai jebkurš publisks produkts), tad par to zin visa pasaule.. nu un tavs kods var būt ievainojums, un ja tev ir nepieciešamas ļoti specifiskas fīčas, tad arī labāk uztaisi pats, tikai atsevišķās fīčas, nevis integrē visu framework dēļ vienas labas fīčas.

 

Tā kā esmu arī .NET programmētājs, tad nu arī sliktu vārdu nav par framework kā sugu, tas viennozīmīgi atvieglo kodēšanu, lai nav jāmeklē kā uztaisīt kaut kādu funkciju, jo viņa jau parasti tev ir gatava ;)

 

 

Un vēl par PHP un Python... nu iespējams ka Python ir ātrāks, bet kā jau iepriekš minēts, domāju ka nav labāks, vismaz pagaidām..un tieši manās acīs.

 

Par JAVA.. nu esmu redzējis gan ātrus projektus, gan ļoti ļoti lēnus (un kas pārsteidz visvairāk, ka tieši banku sistēmās :D), kas ir nokompilēti un darbojas lēnāk nekā parasts php to darītu :D (paldies Dievam, ka neesmu to JAVA rakstījis, citādi vainas apziņa būtu... :D)

 

 

p.s. sorry par garumzīmju un translit rakstiishanas stilu sajaukumu :D

Link to comment
Share on other sites

Kaut kāds "blablabla" bez konkrētām norādēm. Kāpēc gan ZF būtu slikts? Nu katrai lietai būs savi oponenti, bet varbūt ir tieši tāda tipa projekti, kam tas ZF ir ārkārtīgi piemērots, neesiet par to padomājuši? Es ticu, ka tā varētu būt! Lēns? Nu ok, lēns... Bet kā tas ātrums tieši izpaužas? Uz superprojektiem, kur pieprasījums ir 1000 reizes minūtē? Varbūt... Standarta projektam tas ātrums neko nemaina uz standarta mūsdienīgiem dzelžiem... Padziļinātie projekti, piemēram, kā te minēja, "banku sistēmas" - vai tur jāizmanto php? Interesants čalis - pats nav rakstīji Java, bet noliek Javu. Varbūt C++ tad raksti? Būs visātrāk, jo php ir taisīts uz C++. Mūžīgie strīdi par to, kurš ir "krutāks", jo katrs programmē savā valodā pēc sev ierastām metodēm!

A vot tagad pasaki, kāpēc klientam, kurš ir gatavs maksāt par sava webprojekta programmēšanu līdz 1000 Ls ar visiem nodokļiem, būtu jānodrošina kāds individuāls risinājums un jāievēro ļoti liels ātrums? Laika vienības cena reiz nepieciešamais laiks ir vienāds ar kopsumma! Ja nevar iekļauties, paņem to freimworku, uztaisa visu 3x ātrāk, lai iekļautos summā un kam interesē, ka tas iet nedaudz lēnāk, nekā uz plika php taisīts individuāls risinājums? Ja gribi, ko labāku, maksā labāk! Tas arī viss! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...