Jump to content
php.lv forumi

kur apguut PHP?


sai_k

Recommended Posts

hello, uuberkoderi!

Esmu laameris, bet rodaas reaala vajadziiba peec PHP. Taakaa man kaa dizainerim nav iipashi matemaatiska domaashana, pashmaaciiba jau ilgu laiku netiek ne no vietas taalaak par include(); funkciju, kas suukaa.

intereseejos, vai LV ir kaada iestaade, kur man kaads sho programmeeshanas valodu var iemaaciit.

ko man reaali vajag ir iebraukt datu baazees, maaceet uzveidot automaatiski genereejoshaas navigaacijas, bilzu galerijas, gestbukus. nu vopshem to, kas PHP vispaar padara lietderiigu.

 

ceru uz atsauciibu, juus ta kautkur maaciijaaties!

 

sai_k

Link to comment
Share on other sites

domaajams, ka visi sheit pjaapaajoshi (vismaz lielais vairums noteikti) ir php apguvushi pasmaaciibas celjaa. internets ir pilns ar manuaaljiem, kas domaati tieshi php izvirtiibaam - ir saakot no "hello world" un beidzot ar socket un db un veel citaam perversiibaam..

 

principaa lai kodeetu kaut ko php ir jaabuut pamatzinaashanaam jebkuraa programmeeshnas valodaa un tad tik atliek bik iebraukt, kaa php darbojas un taa lieta aizies.

 

kaut kaa nav gadiijies dzirdeet, ka kaada firma maaciitu php, bet gan jau ka kaads privaati pasniedz (ja neesmu dzirdeejis, tas neniziimee ka nav)

 

kopsavilkums:

ja patieshaam vajag un gribas, tad atveram google un ierakstam searchaa: php beginner tutorial vai kaut ko taadu...

Link to comment
Share on other sites

Nez vai te kaads ir ubercoderis? Vispaar jau taa dziljaa programmeeshana php it kaa neskaitaas! Es piemeeram, no C++ neko nerubiiju. php ir taisiits uz C++ - taatad jau gatavs produkts! Ja tev ir logjiskaa domaashana, iemaacies programmeeshanas pamatus, tad php manuaali un atiet! To visu var apguut pashmaaciibas celjaa, skolas tam nav vajadziigas! Skolas ir vajadziigas nopietniem programmeetaajiem, vismaz man taa shkjiet... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Bet vai vajag? Ja reiz tu esi dizaineris, tad domaajams, tev darba ir atliku likaam. Ja pats atziisti, ka tev nav matemaatiskaas domaashanas (ja tas patieshaam taa ir;)), tad saproti, ka iemaciities programmeet buus gruuti. Varbuut labaak esi elitaars dizaineris, nevis viduveejs dizaineris un viduveejs programmeetaajs? Labu dizaineri atrast ir uj, uj cik gruuti!

 

Tas gan nenoziimee, ka tev nevajag neko zinaat par programmeeshanu - buutu jau ljoti labi, ja zinaatu arii to - vareetu reaalistiski domaat, kuras no tava megadizaina idejaaam ir viegli un kuras gruuti realizeejamas.

 

Kursus, kas buutu taa veerti arii diemzheel nepateikshu.

Link to comment
Share on other sites

principaa ar webiem es saaku ne-latvijaa, kur man iedzina HTML taam, ka ar aizveertaam aciim Notepadaa webus raxtiijaam. Ja ir pasniedzeejs, ir daudz labaak.

 

Principaa es gribu lai taa padariishana ir augstaa liimenii, es meeginaajis seedeet pie PHP un esmu nonaacis pie secinaajuma, ka var IZSEEDEET var Flashu, Photoshopu un Ilustraatoru, bet veidot slidenus priekshtatus uz kaut kur netaa salasiitiem manuaaljiem par to kaa ir pareizi risinaat noteiktas PHP probleemas, man nedos droshibas apzinju, ka saviem webiem varu nodroshinaat kvalitatiiivu un elastiigu programmatuuru.

 

Vai RTU nav kaut kaados programmeetaajos PHP kurss? Priekshzinaashanas programmeeshanaa man ir tik vien cik html un 1/2 gads True Basic

Link to comment
Share on other sites

principaa ar webiem es saaku ne-latvijaa, kur man iedzina HTML taam, ka ar aizveertaam aciim Notepadaa webus raxtiijaam. Ja ir pasniedzeejs, ir daudz labaak.

 

Principaa es gribu lai taa padariishana ir augstaa liimenii, es meeginaajis seedeet pie PHP un esmu nonaacis pie secinaajuma, ka var IZSEEDEET var Flashu, Photoshopu un Ilustraatoru, bet veidot slidenus priekshtatus uz kaut kur netaa salasiitiem manuaaljiem par to kaa ir pareizi risinaat noteiktas PHP probleemas, man nedos droshibas apzinju, ka saviem webiem varu nodroshinaat kvalitatiiivu un elastiigu programmatuuru.

 

Vai RTU nav kaut kaados programmeetaajos PHP kurss? Priekshzinaashanas programmeeshanaa man ir tik vien cik html un 1/2 gads True Basic

LU datorzinātņu un programmētāju programmās ir Tīmekļa tehnoloģijas divu semestru garumā, bet tur ir tas pats vecais labais pašmācības variants.

Link to comment
Share on other sites

hmm... Programmeetaajam ir vajadziiga arii izteele un radoshaa domaashana, starp citu, pie tam ljoti speeciiga - manupraat logjika ir katram cilveekam un taa nav gruuta, bet radoshais moments un izteele, manupraat, ir pats buutiskaakais, kas atshkjir labu programmeetaaju no vienkaarsha :)

Tev kaa dizainerim noteikti jau ir koncentreeshanaas speejas (ljoti labi) un izteele (arii super). Atliek tikai iemaaciities programmeeshanas logjiku! :)

Link to comment
Share on other sites

hmm... Programmeetaajam ir vajadziiga arii izteele un radoshaa domaashana, starp citu, pie tam ljoti speeciiga - manupraat logjika ir katram cilveekam un taa nav gruuta, bet radoshais moments un izteele, manupraat, ir pats buutiskaakais, kas atshkjir labu programmeetaaju no vienkaarsha :)

Tev kaa dizainerim noteikti jau ir koncentreeshanaas speejas (ljoti labi) un izteele (arii super). Atliek tikai iemaaciities programmeeshanas logjiku! :)

IMHO labam programmētājam apakšā ir jābūt diezgan labai sistēmu izpratnei, spējai pašam tādas radīt, kam ļoti var palīdzēt matemātiskās zināšanas ;)

Link to comment
Share on other sites

LU datorzinātņu un programmētāju programmās ir Tīmekļa tehnoloģijas divu semestru garumā, bet tur ir tas pats vecais labais pašmācības variants.

tikai tur nekaa laba neiemaaciis. pasniedzeeejs taads shvaks. lekcijas maaca apmeeram taa, ka auditorijas priekshaa lasa kaadu HTML/PHP graamatu.

Link to comment
Share on other sites

kada nehuj matematiska domashana PHP programeshanas valoda es no matematikas nihuja nerubiju labi ja gada 4 varu dabut bet uz php normali kodeju vajag logisko domashanu ta dahuja palidz. ... ka iemacities nokacja paris vienkarshus scritus ielien php.net saita un peetii skriptus un lasi manuali... pirms tam esmu druksku nemis qbasic, pascal. php ir viegla valoda salidzinajuma ar citam programeshanas valodam no mana skatijuma. dizains ari sagada problemas..

Link to comment
Share on other sites

Jaa jā jā var jau ta pašmācības ceļā, tā mācīties , ir tač manuālis, viens skriptiņš un tā slavena php grāmata lat. val. ar tiem sarkaniem vākiem, bet tomēr ir vajadzīgs kāds kas to fišķu rubī kā 2x2, tad tā lieta iet uz priekšu.labi ka ir šis forums, kur tādu php lielpratēju netrūkst. labais ir #php.lv kanāls ;) . :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Vai RTU nav kaut kaados programmeetaajos PHP kurss? Priekshzinaashanas programmeeshanaa man ir tik vien cik html un 1/2 gads True Basic

No saakuma gandriiz vai apraudaajos no smiekliem :) nu ir jau tur itkaa visaadas gudras lietas, kaa xml un flash etc, tikai kvalitaate ir taada stipri pasvakra. ja pats negribeesi iemaaciities tad arii neiemaaciisies.

 

nu un jaasaprot arii pasniedzeeji, kas tie maaca tikai pamatus, ne visi studenti ir tik gudri, ka sapratiis programmeeshanu augstaakajaa liimenii, kaut arii datorikju fakultaate. tur jau ir jaaiemaaca tikai tas pats pamats, lai tu zini ko skatiities un kur skatiities (lai zin, ko mekleet, ja vajag)

 

domaaju, ka iemaaciities taa reaali var tikai darot. un neviena skola, lai cik laba arii nebuutu, neiemaaciis tev ne tuvu tik daudz, kaa darot, darot un darot...

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kā pārējiem, bet kad es mācījos LU FMF fakultātē, mums no paša sākuma visu laiku borēja tēzi: "skolā jūs māca, augstskolā jūs mācāties". Tobiš morāle ir tāda, ka augstskolā nav ar karoti šīs lietas jāielej, jo visas šīs tehnoloģijas mainās un noveco, to vietā rodas jaunas. Augstskolas uzdevums ir iemācīt cilvēku domāt, iemācīt cilvēku mācīties patstāvīgi. Dot tos teorētiskos pamatus, kuri maz ticams, ka mainīsies. Piemēram es 1 kursā dabūju MCP sertifikātu (darbavieta, gan apmaksāja) par NT 4.0. Šobrīd vienīgā vērtība, kas ir no tā visa palikusi ir samērā silta jaka ar uzrakstu "Microsoft Certified Professional". Augstskola (it sevišķi Latvijā) vienkārši nevar atļauties izniekot studentu laiku dzenot viņiem galvās tādas tehnoloģijas, kuras var izrādīties novecojušas vēl pirms šie studenti pabeidz attiecīgo augstskolu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...