Jump to content
php.lv forumi

fopen


xfr33

Recommended Posts

bubu jautājums ne pa tēmai, man lapā login.php ir ielikts fails ar fopen, 'r', kurā ir ierakstīti divi mainīgie $niks un $parole. kādēļ lapā login.php neuztver tos divus mainīgos.

un kas tad ir tie PAMATI?? visi saka lai iemācos tikai pamatus, bet kam man ir jāiziet cauri??

šitas te?

Link to comment
Share on other sites

kādēļ lapā login.php neuztver tos divus mainīgos.

Neesmu gaišreģis un manā īpašumā nav kristāla bumbas (pārdevu ebayā), lai to izzīlētu.

 

Nepatīk mans iepriekšējais kods, varu iedot citu:

Ieraksta:

$niks = "blablaniks";
$parole = "paroliie";
file_put_contents("login.php", "$niks<:::>$parole");

Nolasa:

list($nolasiitais_niks, $nolasiitaa_parole) = explode("<:::>", file_get_contents("login.php"));
echo "Čau, $nolasiitais_niks! Tava parole ir $nolasiitaa_parole."

 

Jā, tas ir viens no pamatiem. Vismaz virsrakstus un general sadaļas izlasi. Visu funkciju aparaksti nav jāzin no galvas. Tās (funkcijas) ar laiku tāpat iemācīsies.

Otra lieta ir jebkāda php pamatu grāmata (izņemot to latvisko, kas ir sanākusi ne pārāk laba). Kautvai, piemēram, šo te: http://www.hudzilla.org/phpwiki

Link to comment
Share on other sites

ok bubu, tad uzmetīšu pāris kodus :)

 

fopen("paroles.txt", 'r');

 

lūk ar šito atveru failu, kurā ir informācija:

<?

$parole = "123";

$niks = "asd";

?>

 

un šo paroli un niku vajadzētu apstrādāt šitam te:

elseif($user==$niks && $pass==$parole) {
header('Location: members.php');
}

 

tas ir īsumā tā :) lūk šī lieta ir vajadzīga, arī ar tavu file_get_contents tas pats, ka neaktivizē tos mainīgos!

 

no to linku kuru uzmetu jau biju izgājis :) pirmais ko izlasīju bija tā latviskā grāmata :D tur tiešām par tādu funkciju echo nekā nebija :) vēl grāmatu lasit? nu varu izlasīt.

Link to comment
Share on other sites

Paklau, tu centies vispār saprast, ko tavis izsaucamās funkcijas (fread) dara, vai arī visu uz dullo raksti, cerēdams, ka galā kautkas sanāks, vai kāds visu priekšā uzrakstīts?

Lūdzu izlasi, ko dara fread funkcija, pirms to lieto.

 

arī ar tavu file_get_contents tas pats, ka neaktivizē tos mainīgos!

Nestāsti pasaciņas.

Reku kods:

<?php
 $a = "blablaniks";
 $b = "paroliie";
 file_put_contents("login.php", "$a<:::>$b");

 list($niks, $parole) = explode("<:::>", file_get_contents("login.php"));
 echo "!! $niks'a parole ir $parole !!"
?>

Šo visu ieliekot vienā php failā un palaižot, tas izdrukā:

!! blablaniks'a parole ir paroliie !!

 

tur tiešām par tādu funkciju echo nekā nebija

echo nav funkcija. Tā ir valodas konstrukcija.

Link to comment
Share on other sites

Laikā, kad tapa tā latviskā grāmata(pats neesmu lasijis, tikai internetā mazliet to, kas bija publicēts), file_get_contents un file_put_contents funkcijas visdrīzāk nemaz nebija.

Bija file, fopen, fwrite/fputs, fclose ->PHP4.

Man pat liekas, ka tā būtu vieglāk iesākt mācīties kā strādāt ar ierakstiem un nolasīšanu failos.

Varbūt ka ne, nevaru apgalvot.

Es tā sāku.

Par fopen gan noteikti jāizlasa, atkarībā no tā, kā atver failu, ieraksts arī tiks veikts attiecīgi.

Nav ko brīnīties, ka 'w' failu iztukšo pirms ieraksta, tā tam ir jābūt.

Edited by mounkuls
Link to comment
Share on other sites

Da manis pēc to file_get/set_contents var aizstāt ar fopen/fread/fwrite/fclose. Tas nav svarīgi. Svarīgi ir tas, ka var un kā var nolasīt datus no faila. Man get/set fjas patīk ar to, ka īsi jāraksta, ja ir jānolasa/jāieraksta viss faila saturs uzreiz.

Link to comment
Share on other sites

<?php

$a = "blablaniks";

$b = "paroliie";

file_put_contents("login.php", "$a<:::>$b");

 

list($niks, $parole) = explode("<:::>", file_get_contents("login.php"));

echo "!! $niks'a parole ir $parole !!"

?>

 

Ar šito viss ir kārtībā, bet ar šo te neuztver tos divus mainīgos $niks un $parole!

elseif($user==$niks && $pass==$parole) {
header('Location: members.php');
}

Link to comment
Share on other sites

Ar šito viss ir kārtībā, bet ar šo te neuztver tos divus mainīgos $niks un $parole!

Man domāt tu man pasaciņas stāsti. Neesi jau ne pirmais un droši ne vien pēdējais, kas tādas pasaciņa stāsta...

Redzi manā kodā echo "...$niks ... $parole". Ja jau tur tie izvadās, tad tie "uztverās" gan!

Link to comment
Share on other sites

nu labi labi, bet ar to mysql datubāzi nemāku...

būs jāiet youtubā jāmeklē pamācība... :)

Apbrīnojami, tā vietā, lai meklētu informāciju meklētājā(tālāk manuāļos), cilvēks to vēlas atrast youtube.com(nesaku, ka tur neko neatradīsi, bet manuāļi ir manuāļi).

 

P.S Es ieteiktu uzreiz sākt darboties ar datubāzes sistēmu, jo, nezinu nevieu normālu projektu, kura login sistēma balstītos uz *.txt failiem!

Link to comment
Share on other sites

phpjani youtubā ir video pamācība un arī diezgan labi izskaidrots, tā kā liela atsķirība no manuāļa nav! protams, nesaprotamās funkcijas skatīšos manuāli, bet vismaz pamats ar youtubu :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...