Jump to content
php.lv forumi

WEB lapas


xfr33

Recommended Posts

Ja, jo latvia jedzigam darbam vajag augstako, kad macijos koledza gadu nostradaju pec profesijas "Programmeshans tehnikis", kura atshkiriba no profesijas "Programmetajs" ir tieshi augstakas izglitibas trukums, lidz ar to alga ir mazaka (:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja vēlme ir attīstīties, augstākā izglītība tikai palīdzēs! ;)

 

Ja ir vēlme atrast labu darbu, izglītība + profesionālie sertifikāti + darba / projektu pieredze.

 

Kas attiecas uz darba pieredzi, nu es neteiktu, ka ideja taisīt mājas lapas firmām un lēti, ir laba doma. Tad labāk par iesācēja algu kādā nopietnā firmā strādāt, kur tu sastapsies ar profesionāliem vadītājiem, kolēģiem, izjutīsi projektu auru.

 

Ja tomēr gribi taisīt individuālas mājaslapas firmām, tad drīzāk jādomā par dizainēšanu un darbu ar klientu. Tāda nopietna līšana iekš tehniskajām lietām, manuprāt, nav savienojama ar dizaina un biznesa vadības darbu. (Kaut gan nopietns specs var piepirkt klāt trūkstošās zināšanas no citiem, taču tas vairs nav kategorijā "lēti").

 

Bet pats svarīgākais tomēr ir un paliek praktiskā pieredze reālos projektos. Tātad, Tev vajag projektu! Es vēlreiz ieteiktu sākumā līst projektos / firmās, kur ir profesionāli kolēģi. Vienam pašam būs grūti.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Nez, Latvijā tieši tika ļoti neskatās uz izglītību web koderiem. Jo tā ne ne vella neko neko negarantē.

Pilnībā piekrītu, pats to visu esmu izbaudījis un Universitātēs būtībā māca ļoti zemā līmenī. Varu minēt, piemēru, ka LLU ITF fakultātē php praktiskās nodarbības pasniedza pēdējā kursa students, kurš bija pamuļķis kuram pat jēdzīgu jautājumu nebija iespēja paprasīt, jo uz to viņš tāpat nezinātu atbildi. Tiek macīts visu izvadīt ar print()... utt.

Un vispār Universitātēs viss notiek uz nospiešanas principa... viens uztaisa pārējie nospiež.

 

njaa.... nu laikam jau ir jaizmācās un tad arī uzreiz būs garantēts labs darbs ar labu samaksu!

Muļķības. Darba devējam šajā specialitātē neinteresē, kas tev par papīru (protams ja tā nav banka - andrap gadījumā :) ), bet gan tas, ko tu reāli vari izdarīt un no tā arī būs atkarīga tava alga, nevis no papīra.

Link to comment
Share on other sites

Pilnībā piekrītu, pats to visu esmu izbaudījis un Universitātēs būtībā māca ļoti zemā līmenī. Varu minēt, piemēru, ka LLU ITF fakultātē php praktiskās nodarbības pasniedza pēdējā kursa students, kurš bija pamuļķis kuram pat jēdzīgu jautājumu nebija iespēja paprasīt, jo uz to viņš tāpat nezinātu atbildi. Tiek macīts visu izvadīt ar print()... utt.

Un vispār Universitātēs viss notiek uz nospiešanas principa... viens uztaisa pārējie nospiež.

 

Kā tad tu iesaki mācīties? Pašmācības ceļā?

 

Muļķības. Darba devējam šajā specialitātē neinteresē, kas tev par papīru (protams ja tā nav banka - andrap gadījumā :) ), bet gan tas, ko tu reāli vari izdarīt un no tā arī būs atkarīga tava alga, nevis no papīra.

 

Un interesanti kā viņš izdomās cik lielu algu dot, ja būs pirmā redzēšanās? Kā varēs zināt vai cilvēks vispār kko zin? Tas papīrs kkam noder!

Link to comment
Share on other sites

Es, piemēram, neesmu mācījies. Visu apguvu strādājot. Man paveicās, ka mani tādu zaļu (pat tas būtu par daudz teikts - es nepratu praktiski neko) paņēma vienā vietā. Protams, maksāja jau arī grašus - 100 latus mēnesī pirmajos mēnešos (tas bija tika pirms 3 gadiem), bet man kā tikko aizgājušam no Filozofiem un nezinošam, ko tālāk iesākt dzīvē - šads darbs likās labu labais. :) Bet nu tas jau bik ne pa tēmu. :)

 

Sākotnēji alga, protams, ir mazāka. Pārbaudes laikas, kā nekā. Pēc tam vērtē padarīto. Arī pārrunās jau uzreiz var +/- noteikt kādas ir zināšanas kandidātam. Kā arī - pieredzējušam jau būs darbi ko parādīt. Tātad varēs vērtēt pēc tiem. Ja tādu nav, tad nu - diezvai tu esi pieredzējis

 

 

PS. zinatniek, es īsti nesapratu to piebildi par banku...

Edited by andrisp
Link to comment
Share on other sites

Nu strādājot var iemācīties daudz. :)

 

Alga protams ka sākumā nebūs liela, bet vismaz kkas ir. Ir jāpriecājas par to ka darbu atradi. Tagad skaties labs programmētājs adrisp?

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...