Jump to content
php.lv forumi

Ir iespēja Apache likt automātiski konfigurēties?


Recommended Posts

Ir serverītis- (Apache2_2 uz WinXP),konfigurēts pieejai no ārpuses.Tā kā ir Apollo DSL ar dinamisko ip,tad nevaru atrisināt sekojošu problēmu: Tiklīdz nomainās man iedalītā ip,nākas to pārrakstīt Apacim httpd.conf failā. Interesē,vai ir kāds modulis vai monitoringa proga,kas čeko pašreizējo ip,un attiecīgi spēj izmainīt conf. failu automātiski? Pirmā doma bija sarakstīt iespējamos ip variantus pēc 78.84.... bet tas laikam ir nereāli lielā diapazona dēļ :D Ir kādam ar šito pieredze bijusi? Moš varat ko ieteikt :) (P.S maksāt ~30Ls mēn. par statisko ip neesmu gatavs)

Link to comment
Share on other sites

Pievienojos pārējiem un apgalvošu, ka ar Listen 80 vajadzētu pietikt. :)

 

Problēma, visticamāk, ir citur. (ā, nē, problēma droši vien tāda, ka autors vēl nav pamēģinājis bez IP norādīt :).

Edited by andrisp
Link to comment
Share on other sites

Hm,tiešām tagad iet. Paldies par info :) Es,kā apača nespeciālists biju iedomājies ka papildus bez Listen 80 ir arī Listen manaip jānorāda,jo pie starta meta erroru "no listen sockets avaibile". Bet vaina šķiet bija citur-man bija nevis Listen 80,bet gan Listen Localhost:80 :D

Link to comment
Share on other sites

Pie reizes interesē vēl viena lieta-cik saprotu,defaultā apacis nav pasargāts no shell komandām un skriptiem,kas ļauj iziet ārpus virtualhost robežām,brīvi pašiverējot arī citos vai pat os.Kādā virzienā būtu jāskatās,lai strikti noteiktu tikai viena Virtualhosta robežu,kurā izpildās komandas? Mod_security papildmodulis šķiet darbojas tikai uz ārējiem pieprasījumiem,bet kā aizsargāt gadījumā,kad kādam lietotājam ir savs virtualhost? Pagaidām esmu atradis tikai ru izstrādāto dklab_apache .Varbūt ir vēl kādas līdzīgas alternatīvas?

Link to comment
Share on other sites

Nu viens no diezgan kardināliem variantiem - katram lietotājam piešķirt savu httpd daemonu, kurš

Lietotājam A:

Listen 127.0.0.1:20001

Lietotājam B:

Listen 127.0.0.1:20002

Lietotājam c:

Listen 127.0.0.1:20003

utt.

Savukārt galvenajā httpd procesu, kas karājas uz:

Listen 80

iekonfigurēt, ka tas ir reverse_proxy un proksē visu , kas nāk uz www.klientA.lv uz 127.0.0.1:20001, uz www.kliensB.lv uz 127.0.0.1:20002

utt...

Link to comment
Share on other sites

Būs šitais paņēmiens jāpapēta.Bet tā kā no Windas tomēr pārmigrēju uz FreeBSD,tad vispirms mēgjināšu tikt skaidrībā,kā tur tas viss strādā.Gan jau ka pa kādam pamuljkjīgam jautājumam vēl radīsies,bet ar kaut ko jau ir jāsāk :)

Link to comment
Share on other sites

Pie reizes interesē vēl viena lieta-cik saprotu,defaultā apacis nav pasargāts no shell komandām un skriptiem,kas ļauj iziet ārpus virtualhost robežām,brīvi pašiverējot arī citos vai pat os.Kādā virzienā būtu jāskatās,lai strikti noteiktu tikai viena Virtualhosta robežu,kurā izpildās komandas? Mod_security papildmodulis šķiet darbojas tikai uz ārējiem pieprasījumiem,bet kā aizsargāt gadījumā,kad kādam lietotājam ir savs virtualhost? Pagaidām esmu atradis tikai ru izstrādāto dklab_apache .Varbūt ir vēl kādas līdzīgas alternatīvas?

mpm-itk

Link to comment
Share on other sites

Pie reizes interesē vēl viena lieta-cik saprotu,defaultā apacis nav pasargāts no shell komandām un skriptiem,kas ļauj iziet ārpus virtualhost robežām,brīvi pašiverējot arī citos vai pat os.Kādā virzienā būtu jāskatās,lai strikti noteiktu tikai viena Virtualhosta robežu,kurā izpildās komandas? Mod_security papildmodulis šķiet darbojas tikai uz ārējiem pieprasījumiem,bet kā aizsargāt gadījumā,kad kādam lietotājam ir savs virtualhost? Pagaidām esmu atradis tikai ru izstrādāto dklab_apache .Varbūt ir vēl kādas līdzīgas alternatīvas?

 

kads varbuut var pastaastiit siikaak, vai kaadu linku padot, kaa shito var izmantot (apache shell).

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...