Jump to content
php.lv forumi

Pirmie soļi...


-=HELLBENDER=-

Recommended Posts

Nu ir vairākas iespējas kā ko apgūt, viena ir no pamācībām, manuprāt ļoti labas video pamācības ir Mārtiņam, (martins256.filer.lv) no tām varēsi apgūt kaut ko, tālāk ir sākt veidot kādu projektu, neko dižu, bet piemēram kaut ko tādu, kam ir labas supporta iespējas. Galvenais ir iedziļināties kodos un tad jau vajadzētu arī apskaidrībai nākt!

Link to comment
Share on other sites

Ir vēl viena laba metode. Paņemt koda gabalu, kur kaut kas tiek apstrādāts vai tml. un sākt viņu pētīt. Izdomāt, ko dara katrs masīvs, katrs cikls. Ja ir kaut viena neskaidra lieta, griežamies lv.php.net un meklējam rokā. Ja ir kāds masīvs/cikls, uztaisīt ko līdzīgu un ar print_r ir pa laikam padebugot, lai redzētu, kā tas reāli izskatās. Tādā veidā var iegūt ne tikai zināšanas, bet arī nelielu pieredzi. Izmantojot šo metodi, man šķiet, daudz kas paliek atmiņā - būsi ne tikai izlasījis, bet izpratis un iemācījies pielietot.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sāku es mazliet savādāk, nesaku jau ka pareizi vai ne, novilku manuāli sev.

Man tolaik bija tikai lattelekom iezvans un to manuāli vien jau vilku mājās gandrīz divas stundas (laukos nets nav tik kruts).

Par video tutoriali es pat nevarēju sapņot toreiz.:)

Vienu droši varu teikt, manuālī nekā aplama nemaniju.

Ir piemēri labi par katru situāciju, sākumā varbūt liekas bardaks, bet tā nu nav.

Pavilku mājās free skriptus un sāku tos pētīt.

Manuālī arī bija lielākā daļa man nesaprotamā aprakstīts.

Es uz Win vilku chm formāta manuāli, tur man patīk ,ka ir uzreiz search.

Skriptā tieku līdz funkcijai, kuru nesaprotu, ierakstu serčā un ļoti labi atrod uzreiz.

Te svarīgākais laikam ir sākt ar ko pēc iespējas vienkaršāku, tad nav grūti to izprast.

Liela daļa man zināmo iesācēju nav ar to mierā un parasti sāk ar kādu lielāku skriptu vai pat CMS, a sūdu, nesaprast jau uzreiz tik lielu.

Nu labi, ir jau tādi, kuri pamatīgi mērķtiecīgi rok un atrod, bet maz, bet ja ne...

Un tad ir kaudze jautājumu un problēmu. Ko, kā, kāpēc man neiet tas, kas tas par erroru, nevaru palaist CHATU vai FORUMU, palīdzi.....

Tādu ceļu nevajag iet sākumā.

Link to comment
Share on other sites

Idejiski izlasi kādu īsu tutoriāli par pašiem pamatiem un tad domāju sāc ar konkrētu uzdevumu - izdomā ko tu gribi uztaisīt (kko samērā vienkāršu protams, nevis astronomisku kko) un tad sāc rakt kā to izdarīt.

 

Izlasot ellīgi garu tutoriāli galvā tāpat nekas īpašs nepaliks, bet ja taisīsi kko konrētu sev un sameklēsi kā to izdarīt, tad atmiņā paliks gan jau kkas vairāk.

 

Tāds ir mans viedoklis.

 

Ja pareizi atceros, tad tas "Lynda.com PHP with MySQL Essential Training" bija labs.

Link to comment
Share on other sites

Es ieteiktu tā: lasi manuāli, un paralēli uzraksti kodu, par attiecīgu funkciju/darbību.

Lasot/pētot tālāk, vari kodu papildināt ar kaut ko jaunu, tādā veidā izveidojot jau sarežģītāku darbību kopumu utml.

Edited by phpjanis
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...